خالق هیلو با همکاری الکترونیک آرتز استودیوی بازی‌سازی جدیدی تأسیس می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
الکترونیک آرتز هیلو

یکی از عوامل اصلی شرکت بانجی، مارکوس لِتو (Marcus Lehto)، به شرکت الکترونیک آرتز ملحق شد. او قصد دارد تا به همکاری این شرکت یک استودیو در سیاتل آمریکا تأسیس کند. لِتو یکی از شخصیت‌های کلیدی از در فرنچایز هیلو است. وی در زمانی که با بانجی همکاری می‌کرد یکی از سازندگان هیلو بود. از مهم‌ترین کارهای او می‌توان به طراحی خاص مستر چیف اشاره کرد. همین‌طور اینکه او کارگردان هنری سه قسمت نخست بازی‌های هیلو بود.

طراحی مستر چیف را می‌توان بهترین کار لتو گفت. به دلیل اینکه کل فرنچایز هیلو با این طراحی شناخته شده و بعد از حدود ۲۰ سال هم هنوز تغییر خاصی در آن ایجاد نشده است. لتو با تمرکزی که روی این شخصیت گذاشت توانست یکی از بهترین کرکترهای دنیای بازی‌های ویدیویی را طراحی کند.

مارکوس لتو

یعد از جدا شدن از بانجی در سال ۲۰۱۲ لتو شرکت V1 Interactive را تأسیس کرد. او به‌عنوان رییس ارشد و مدیر بخش خلاقیت این استودیو فعالیت داشت. استودیو V1 سال گذشته تعطیل شد. تنها پروژه این استودیو بازی Disintegration بود. این بازی هرگز نتوانست توجه منتقدان و گیمرها را به خود جلب کند.

Disintegration چیست؟

Disintegration یک بازی اول شخص شوتر است که در ژانویه سال ۲۰۲۰ برای کنسول‌های نسل ۸ به همراه PC منتشر شد. امتیاز متای این بازی ۶۲ بوده که آنچان نمره‌ی خوبی نیست. در آن عناصر استراتژی هم وجود داشت که نشان دهنده پتانسیل بالای آن بود ولی به علت مشکلات بسیار بازی نتوانست موفقیت خوبی کسب کند. به دلیل همین ناموفقیت استودیو سازنده آن بسته شد.

لتو EA

تصویری از تنها بازی ساخته شده توسط استودیوی V1

داستان Disintegration هم در ۱۵۰ سال آینده جریان دارد. کره زمین به دلیل تغییرات آب و هوایی درحال از بین رفتن است. حال گروهی از دانشمندان راهی را پیدا کرده تا مغز انسان را در بدن یک ربات بگذارند. با این کار نیاز به منابع هم کمتر خواهد شد. نام این عمل Integration یا ادغام است. سپس گروهی به‌وجود آمده که مردم را مجبور به این عمل می‌کنند. شما در این بازی نقش مخالفان آن گروه را خواهد داشت. این گروه عمل Integration قبلا رویشان انجام شده اما می‌خواهند دیگران را از این کار نجات دهند. به همین دلیل تصمیم دارند تا انسانیت را دوباره زنده کنند.

حال لتو قصد دارد تا با همکاری EA یک استودیو جدید در شهر سیاتل تأسیس کند. نقش او هم رییس کل آن استودیو و کارگردان بازی خواهد بود. این استودیو جدید هنوز پروژه مشخصی ندارد. البته لتو در توییتر اعلام کرد که تمرکز آن بیشتر روی سبک اول شخص خواهد بود که این کار کاملا منطقی است. به دلیل اینکه با سابقه لتو در زمینه اول شخص می‌تواند بهترین کار را ارائه دهد.

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما