فروش آیتم‌های پولی بازی اونجرز در پی نارضایتی طرفداران متوقف شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی اونجرز

چند هفته پیش خبری منتشر شد که نشان می‌داد اسکوئر انیکس برخلاف وعده‌های قبلی خود تصمیم گرفته که در بازی اونجرز فروش آیتم‌هایی پولی را فعال کند که باعث پیشرفت در روند بازی می‌شود. این اتفاق باعث اعتراض بسیاری از طرفداران شده بود و همین اعتراض‌ها باعث شد تا اسکوئر انیکس و کریستال داینامیکس از تصمیم خود عقب‌نشینی کنند.

اسکوئر انیکس و کریستال داینامیکس پس از واکنش‌های شدید طرفداران بازی Marvel’s Avengers آیتم‌های خریدنی و قابل‌‌مصرفی که با پول واقعی پیشرفت‌هایی را برای بازیکنان فراهم می‌کرد، حذف کردند. وقتی در ماه اکتبر اسکوئر انیکس خبر خرید آیتم‌هایی با پول واقعی را اعلام کرد، بحث‌ها و جنجال‌های زیادی را ایجاد کرد.

به دنبال این انتقادات، در نوشته‌ی جدیدی در حساب رسمی این بازی در توییتر اعلام شد: «ما عذرخواهی می‌کنیم که زودتر نتوانستیم به نگرانی‌های شما درباره‌ی خرید این آیتم‌های قابل‌مصرف در فروشگاه درون بازی پاسخ دهیم. ما آن‌ها را به‌عنوان یک گزینه برای تکامل و ارتقا بازیکنان معرفی کردیم اما آن را به‌عنوان یک شیوه‌ی پرداخت برای برنده شدن (pay-to-win) در نظر نگرفته بودیم زیرا به‌صورت مستقیم قدرتی به شما نمی‌دهند. پس از در نظر گرفتن بازخوردهای شما تصمیم گرفتیم که تا پایان امروز آیتم‌های Hero’s Catalysts و Fragment Extractors را برای خرید حذف کنیم. البته، این دو آیتم هنوز به‌عنوان آیتم‌هایی که پاداش‌ داده می‌شوند، قابل‌دسترسی خواهند بود و آن‌هایی که در حال حاضر این دو آیتم را در اختیار دارند، همچنان می‌توانند از آن استفاده کنند. ما امیدواریم که با این اقدام بتوانیم اولین قدم را برای بازیابی اعتماد شما به ما به‌عنوان یک تیم به دست آوریم. این در آینده هم ادامه خواهد داشت تا بتوانیم به هدف خود برای ساخت بهترین بازی ممکن برسیم.»

آیتم‌های پولی بازی اونجرز

در جریان یکی از ارائه‌ها در E3 2019 سازندگان بازی اونجرز بیان کردند: «تعهد ما به جامعه‌ی طرفداران بازی این است که این اثر جعبه‌های غنیمت (لوت‌باکس‌های) تصادفی یا سناریوهای pay-to-win نخواهد داشت.» در آن زمان، این صحبت بسیار توسط حضار تشویق شد.

هفته‌ی پس از آن هم مدیر کریستال داینامیکس به GamesIndustry.biz گفت: «ایده از همان ابتدا این بوده که ما می‌خواهیم شما بتانید قهرمانان خود را سفارشی‌سازی کنید. اینکه بتوانید تفاوت‌هایی در ظاهر، نحوه‌ی بازی کردن و تجهیزاتی که استفاده می‌کنند، قرار دهیم. برای مثال، شخصیت‌ بیوه‌ی سیاه شما می‌تواند کاملا با شخصیت بیوه‌ی سیاه من متفاوت باشد. ممکن است این تفاوت کم باشد و ممکن است بر اساس چیزهایی که در بازی به دست آورده‌ و باز کرده‌اید، تفاوت زیاد باشد. ما چیزهای ظاهری خریدنی خواهیم داشت اما چیزهایی که در گیم‌پلی اثرگذار خواهند بود نه.»

بازی اونجرز در حال حاضر برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس سری ایکس/ اس، ایکس‌باکس وان و کامپیوترهای شخصی در دسترس است. همچنین در ماه سپتامبر بازی Marvel’s Avengers برای سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس در کنسول‌های ایکس‌باکس در دسترس قرار گرفت.

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما