از لباس سیمبیوتی تا کریون شکارچی؛ ۹ نکته‌ی مهم در مورد تریلر گیم‌پلی اسپایدرمن ۲

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
اسپایدرمن 2

استودیوی اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) سرانجام پس از مدت‌ها انتظار از اولین تریلر گیم‌پلی بازی اسپایدرمن ۲ در مراسم PlayStation Showcase اخیر رونمایی کرد. در این تریلر طولانی ۱۲ دقیقه‌ای، شاهد چندین تغییر جدید در گیم‌پلی این بازی نسبت به نسخه‌ی قبل و همچنین برخی جزئیات مهم داستانی جدید هستیم. حال طی این مقاله به تمام جزئیات مهم و جدید این تریلر خواهیم پرداخت.

۹. لباس سیمبیوت

اسپایدرمن 2

از همان آغاز تریلر، بلافاصله مشخص می‌شود که پیتر پارکر لباس سیمبیوتی به تن کرده است. فارغ از قدرت‌های این لباس، این پیچش در وقایع داستان سؤالات جالبی را به خصوص با در نظر گرفتن پایان اولین بازی مطرح می‌کند. پس از پایان بازی نخست سری، مشخص شد که هری آزبورن (Harry Osborn)، بهترین دوست پیتر پارکر، بیمار است و با سیمبیوت ونوم ترکیب شده است. او آخرین بار با سیمبیوت پوشیده شده و در یک مخزن سبز رنگ شناور بود. در این میان پدرش، نورمن آزبورن با نام مستعار گرین گابلین، قول می‌داد که راهی برای درمان او بیابد.

طبیعتا این نشان می‌دهد که کسی که در قالب ونوم با پیتر پارکر و مایلز مورالس در اولین تریلر اسپایدرمن ۲ روبرو می‌شود هری آزبورن بوده و خبری از ادی براک نیست. از طرفی ظاهرا پیتر سیمبیوت را از هری می‌گیرد. به همین دلیل است که زندگی هری در تریلر در خطر است و پیتر و مایلز باید دکتر کانرز یا همان لیزارد را به نوعی رهایی دهند تا آزبورن ضعیف شده را نجات دهند.

۸. قدرت‌های جدید

اسپایدرمن 2

لباس سیمبیوتی پیتر به این معنی است که او قدرت‌های جدیدی بدست خواهد آورد که در تریلر جدید بازی شاهد تعدادی از آن‌ها بودیم. مرد عنکبوتی در حالی که با افراد کریون شکارچی (Kraven the Hunter) روبرو می‌شود، می‌تواند با استفاده از سیمبیوت ونوک، دامنه‌ی ضربات خود را افزایش دهد و دشمنان را به دیوارها بکوبد. او همچنین می‌تواند از سیمبیوت برای ایجاد بازوچه‌های متعدد برای ضربه زدن به دشمنان استفاده کند. از طرفی به نظر می‌رسد که از این اندام‌ها می‌توان برای محافظت از پیتر در برابر حملات دشمن استفاده کرد. در آخر، او می‌تواند از بازوهای جدید خود برای گرفتن چندین دشمن به طور همزمان استفاده کند و آن‌ها را به زمین بکوبد و در واقع گروه‌هایی از دشمنان را در یک لحظه از بین ببرد.

۷. کریون شکارچی

کریون

داستان پس‌زمینه‌ی کریون در تریلر جدید فاش می‌شود و ظاهرا تفاوت چندانی با داستان اصلی او در کمیک‌ها ندارد. این نسخه از کریون که یک شکارچی وحشی ثروتمند است، به نظر می‌رسد که افرادی را برای تفریح شکار می‌کند. با این حال با نارضایتی از طعمه‌های موجود، افرادش به کریون پیشنهاد می‌کنند که به منهتن نیویورک برود؛ جایی که می‌تواند نه تنها مرد عنکبوتی، بلکه چندین ابرانسان را شکار کند.

۶. اهداف کریون

اسپایدرمن 2

وقتی صحبت از طعمه‌های موجود در شهر نیویورک می‌شود، به نظر می‌رسد که مرد عنکبوتی تنها کسی نیست که کریون به دنبال شکار او است. وقتی فهرستی از اهداف احتمالی در منهتن وسط افراد کریون نشان داده می‌شود، شاهد گربه‌ی سیاه (Black Cat)، پرولر (Prowler)، تومستون (Tombstone)، تسک‌مستر (Taskmaster)، یوری واتانابه (Wraith) و مایلز مورالس هستیم. البته در ادامه‌ در تریلر نشان داده می‌شود که کریون در حال شکار کرت کانرز با نام مستعار مارمولک یا لیزارد است. در واقع به جای اینکه صرفا مرد عنکبوتی را شکار کند، به نظر می‌رسد که کریون در حال شکار هر موجود ماوراطبیعی است.

۵. تمرکز بر پیتر یا مایلز؟

پیتر و مایلز

آیا پیتر پارکر مانند نسخه‌ی قبل ستاره‌ی بازی خواهد بود یا اسپایدرمن ۲ ماجراجویی مایلز مورالس را از سر می‌گیرد؟ پاسخ هر دو است. اینسامنیاک گیمز تایید کرده که در حالی که هیچ بخش کوآپی وجود نخواهد داشت، بازیکنان می‌توانند در طول بخش‌های خاصی از بازی بین پیتر پارکر و مایلز مورالس سوییچ کنند. در بخشی در تریلر، پیتر پارکر متوجه می‌شود که برای کمک به لیزارد برای فرار از مردان کریون خیلی دور است، اما مایلز اینطور نیست و اینجاست که بازیکنان می‌توانند قبل از رسیدن پیتر به مهلکه در قالب مایلز قرار گیرند. این همچنین برخی از احتمالات داستانی جالب را ایجاد می‌کند.

۴. قابلیت‌های جدید مایلز

وقتی صحبت از همکاری با مایلز مورالس می‌شود، ظاهرا او مطابق انتظار توانایی‌های جدیدی را در نسخه‌ی دوم بدست خواهد آورد. همراه با یک لباس ارتقا یافته با بال‌هایی که به او اجازه می‌دهد در نیویورک بهتر از قبل بچرخد که البته پیتر نیز از این ویژگی بهره‌مند است، به نظر می رسد که او با Venom Blast خود بر برخی توانایی‌های جدید تسلط یافته است. یکی از قابلیت‌ها به طرز مشکوکی شبیه حرکت Kamehameha گوکو از Dragon Ball است. از طرفی هنگامی که مایلز در انباری در تریلر قرار می‌گیرد، توانایی‌های مخفی‌کاری جدیدی را نیز به نمایش می‌گذارد، از جمله اینکه می‌تواند با تار خود به نوعی طناب‌های محکمی را در جهات مختلف ایجاد کند و از آن‌ها برای رسیدن به موقعیت مناسب برای کنار زدن دشمنان استفاده کند.

۳. نیویورک

اسپایدرمن 2

گفتنی است که در این نسخه، شهر نیویورک این بار کمی بزرگتر از قبل خواهد شد زیرا محله‌ی کوئینز (Queens) به عنوان یکی از مناطق جدیدی که در بازی قابل کاوش است، به آن اضافه می‌شود. در گذشته، فقط منهتن در دسترس بود، اما اینسامنیاک گیمز همچنین چندین منطقه‌ی جدید از جمله بروکلین (Brooklyn) در آن سوی رودخانه است را به نمایش می‌گذارد. اینکه که جهان بازی در نهایت چقدر وسعت خواهد داشت، فعلا مشخص نیست.

۲. چه اتفاقی برای هری آزبورن افتاده است؟

اسپایدرمن 2

پیتر در طول تریلر می‌گوید که لیزارد تنها کسی است که می‌تواند هری آزبورن را نجات دهد. همانطور که می‌دانیم، هری در شرایط خوبی نیست و آخرین بار در مخزنی پوشیده در سیمبیوت دیده شده است. اما با ترکیب سیمبیوت ونوم با پیتر پارکر، چه اتفاقی برای هری آزبورن افتاده است؟ به نظر می‌رسد که این موضوع مربوط به خط داستانی اصلی بازی است که احتمالا ونوم، پیتر پارکر، مایلز مورالس را به هم متصل می‌کند.

۱. یک نبرد احتمالی؟

بازی marvel's Spider-man 2

در پایان تریلر، مایلز و بهترین دوستش گنکی (Ganke) به وضوح نگران پیتر هستند زیرا او به لطف لباس سیمبیوتی بیشتر از قبل خشن و بی‌پروا عمل می‌کند. اکنون که تایید شده می‌توانید در قالب هر دو شخصیت در اسپایدرمن ۲ قرار گیرید، این شانس وجود دارد که بازیکنان در نقش مایلز سعی کنند تا پیتر را از فرو رفتن بیشتر در تاریکی باز دارند. بدون شک مبارزه‌ی بین این دو به سناریوهای جذابی می‌انجامد که هر طرفداری را به وجد خواهد آورد.

بازی اسپایدرمن ۲ در پاییز سال ۲۰۲۳ به‌صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۵ منتشر خواهد شد.

منبع: IGN

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیابرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما