اسپایدرمن پلی‌استیشن ۳۳ میلیون نسخه فروخته؛ مایلز مورالس هم به کامپیوتر می‌آید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Spider-Man Remastered PS5

در جریان رویداد State of Play اخیر پلی‌استیشن شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی و استودیو اینسامنیاک گیمز تأیید کردند که بازی «مرد عنکبوتی مارول» (Marvel’s Spider-Man) و نسخه‌ی فرعی آن یعنی «مرد عنکبوتی: مایلز مورالز» قرار است در تابستان امسال برای کامپیوترهای شخصی عرضه شوند. با این حال، این تنها خبر مهم آن‌ها نبود. سونی به‌صورت رسمی میزان فروش بازی مرد عنکبوتی و نسخه‌ی فرعی آن را اعلام کرد که آمار خیره‌کننده‌ای را نشان می‌دهد.

اگرچه رکوردشکنی‌های بازی مرد عنکبوتی پلی‌استیشن دیگر باید به یک عادت تبدیل شده باشد اما رکوردشکنی جدید این بازی و نسخه‌ی فرعی آن برای بار دیگر ما را شگفت‌زده کردند. طبق اطلاعیه‌ی جدید استودیو اینسامنیاک، سری بازی مرد عنکبوتی (بازی مرد عنکبوتی و بازی مرد عنکبوتی مایلز مورالز) از سال ۲۰۱۸ تا ۱۵ مه ۲۰۲۲ توانسته‌اند بیش از ۳۳ میلیون نسخه فروش داشته باشند.

بازی Spider-Man: Miles Morales

آخرین بار سونی در اوت ۲۰۱۹ آمار فروش بازی «مرد عنکبوتی مارول» را اعلام کرده بود و در آن زمان مشخص شد که این بازی پرطرفدار توانسته ۱۳.۲ میلیون نسخه فروش داشته باشد. سپس در نوامبر ۲۰۲۰ از طریق صفحه‌ی لینکدین یکی از عوامل بازی مشخص شد که فروش این اثر مرز ۲۰ میلیون نسخه را سپری کرده است. با این حال، از آن زمان به بعد، پلی‌استیشن نسخه‌ی بازسازی‌شده‌ی این اثر را که شامل بازی اصلی و بازی مرد عنکبوتی مایلز مورالز است، برای پلی‌استیشن ۵ عرضه کرد. البته نسخه‌ی مایلز مورالز به‌صورت جداگانه هم برای پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ عرضه‌ شده‌اند.

طبق آمار جدید، نسخه‌ی بازسازی شده و نسخه‌ی فرعی باعث رشد قابل‌توجه فروش بازی شده‌اند و مجموع فروش این اثر را به ۳۳ میلیون نسخه رسانده‌اند. این آمار برای یک بازی انحصاری که فقط هم چند سال از عرضه‌ی آن سپری شده است، آماری استثنایی است که همانند آن را بسیار کم سراغ داشته‌ایم.

اکنون که بازی به این ارقام فوق‌العاده روی کنسول‌های پلی‌استیشن رسیده و در واقع چیزی نزدیک به نهایت فروش خود را کرده است، عرضه‌ی مرد عنکبوتی و نسخه‌ی فرعی آن یعنی مرد عنکبوتی مایلز مورالز می‌تواند دوباره رشد بزرگی را در فروش این اثر ایجاد کند و احتمالاً به‌راحتی فروش آن را به بیش از ۴۰ میلیون نسخه برساند.

بازی Spider-Man PS4

علاوه بر این، همان‌طور که می‌دانیم استودیو اینسامنیاک گیمز سال گذشته در رویداد بزرگ پلی‌استیشن بازی مرد عنکبوتی ۲ را به‌صورت رسمی معرفی کرد. این اثر که برای انتشار در سال ۲۰۲۳ میلادی در نظر گرفته شده است، می‌تواند موفقیت مجموعه بازی مرد عنکبوتی را روی کنسول‌های پلی‌استیشن دوچندان کند. این احتمال وجود دارد که در رویدادهای بزرگ بعدی پلی‌استیشن در سال جاری تریلرهای جدیدی را از بازی مرد عنکبوتی ۲ ببینیم.

نکته‌ی بسیار جالب و تأمل‌برانگیز این است که همین چند روز پیش گزارشی منتشر شد که توضیح می‌داد بازی مرد عنکبوتی چگونه انحصاری پلی‌استیشن شد و مدیران ایکس‌باکس چگونه فرصت تولید این بازی را رد کرده‌اند. شاید آن‌ها اکنون با موفقیت و فروش عظیم بازی مرد عنکبوتی به اشتباه بزرگ خود پی برده باشند. همچنین اکتیویژن بلیزارد هم که گمان می‌کرد مارول نمی‌تواند همکار بهتری نسبت به آن‌ها برای توسعه‌ی یک بازی بزرگ از مرد عنکبوتی پیدا کند، قطعاً اکنون به خطای خود آگاه شده است.

منبع: PlayStation Blog

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما