۹ بازیگر مارول که لیاقت بازی کردن شخصیت‌های جدید را دارند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
مارول

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های دنیای سینمایی مارول، گروه بازیگران آن است. برخی از بازیگران به طرزی غیر منتظره در این فرانچایز ظاهر شده‌اند و این فیلم‌ها نیز به بازیگران خود احساس وفاداری دارند.

بازیگرانی مانند ویلیام هرت یا تیم راث می‌توانند سال‌ها ناپدید شوند و ناگهان دوباره در جایگاهی برجسته در سینمای مارول ظاهر شوند. با این حال، حتی با وجود این گرایش و سبک، هنوز برخی از بازیگران برجسته در این فرانچایز وجود دارند که به دلیل مردن شخصیت‌های آن‌ها یا عوامل دیگر، در این مجموعه حضور ندارند و به نظر می‌رسد که به این زودی‌ها به این حماسه بازنگردند.

اما به لطف میشل یوه و جما چان که قبلا در دنیای سینمایی مارول حضور داشتند و حالا نقش‌های جدیدی در شانگ‌چی و افسانه ده حلقه و جاودانگان ایفا می‌کنند، مشخص می‌شود که بازیگران این فرانچایز فقط محدود به یک نقش نیستند و انواع و اقسام احتمالات برای بازیگران خاص وجود دارد که بازگردند و در قسمت‌های جدید این حماسه گسترده دنیای سینمایی مارول نقش‌آفرینی کنند. با توجه به این نکات، زمان آن فرا رسیده است که به ۹ بازیگری که قبلا در دنیای سینمایی مارول ظاهر شده‌اند نگاهی بیاندازیم. این افراد باید قدم در مسیر میشل یوه و جما چان بگذارند و دوباره در نقشی جدید در این دنیای سینمایی ظاهر شوند.

۹. رالف اینسون

مارول

در نگهبانان کهکشان، راکت راکون، درکس و گروت را رهبری می‌کند تا پیتر کوئیل و گامورا را از چنگال یوندو و دیگر غارتگران آزاد کنند و در این بحبوحه، بینندگان از بازی چشم‌نواز رالف اینسون به عنوان یکی از خلبانان غارتگران شگفت‌زده می‌شوند. او در این فیلم، دو خط دیالوگ دارد و زمان حضورش بسیار کوتاه است و هیچ کس از عوامل تولید کننده فیلم نگهبانان کهکشان نمی‌توانست تصور کند که با بازیگری سر و کار دارد که به خاطر بازی‌های درخشان خود در آثار مستقلی مانند جادوگر و شوالیه سبز، مشهور می‌شود. اینسون، با صدای جذاب و بازی مهیجش، مستحق یک حضور برجسته دیگر در دنیای سینمایی مارول است. او می‌تواند نقشی معمول در این فرانچایز ایفا کند اما امیدواریم هرجا که می‌رود به او اجازه دهند تا صدای برجسته طبیعی خود را حفظ کند.

۸. گلن کلوز

مارول

گلن کلوز که در فیلم نگهبانان کهکشان به عنوان نووا پرایم ظاهر شد، یکی از گزینه‌های اصلی برای حضور بیشتر در این فرانچایز است. از این گذشته، دنیای سینمایی مارول در حال حاضر به طور منظم به سمت پس‌زمینه‌های کیهانی حرکت می‌کند و مطمئنا فرصت بیشتری برای بازگشت نووا پرایم با بازی گلن کلوز وجود خواهد داشت. با این حال، در سال‌های پس از فیلم اولیه نگهبانان، کلوز حتی یک‌بار هم در این مجموعه دیده نشده است. حتی اعلام شد که در صحنه‌ای از فیلم نگهبانان کهکشان ۲ ظاهر خواهد شد اما این‌گونه نبود. اگر قرار نباشد نووا پرایم به این فرانچایز برگردد، پس بهتر است عوامل سازنده، کلوز را به عنوان یک شخصیت دیگر بازگردانند.

او برای اولین بار در یک فیلم کیهانی در دنیای سینمایی مارول ظاهر شد و این بار می‌تواند به عنوان یک شخصیت جدید در یکی از ماجراجویی‌های زمینی مانند تیغه یا ماجراجویی بعدی کاپیتان آمریکا بازی کند. به هر حال، فرقی نمی‌کند که او کجا ظاهر شود اما زمان آن فرا رسیده است که از تمام پتانسیل کلوز، در یکی از نقش‌های مهم و ثابت دنیای سینمایی مارول استفاده‌ شود.

۷. مایکل اشتالبرگ

مارول

مایکل اشتالبرگ با بازی خود در فیلم‌های مختلفی مانند یک مرد جدی و مرا با نام خودت صدا کن، تماشاگران و منتقدان عادی سینما را تحت تاثیر قرار داده است. تنها بازی برجسته و خوب اشتولبرگ در دنیای سینمایی مارول در نقش مکمل نیکودموس وست بود. او در فیلم دکتر استرنج‌، جراح رقیب این جادوگر عالی‌رتبه بود اما کاراکترش کنار گذاشته شد. این نقش برای بازیگری در قامت اشتالبرگ بسیار کوچک است. زمان آن فرا رسیده است که به این مرد فرصت دیگری در دنیای سینمایی مارول داده شود و اشتولبرگ آن‌قدر کاربلد و همه‌کاره است که از پس هر نقشی برمی‌آید. اگر عوامل سازنده به یک شخصیت راهنما، شرور، کمیک یا هر گونه الگوی دیگری نیاز داسته باشند، اشتولبارگ می‌تواند در آن نقش زندگی کند. هرکس که فیلمی مانند شرلی را دیده باشد، می‌داند که اشتالبرگ مستحق چیزی بهتر از یک نقش یک‌بار مصرف در دکتر استرنج است.

۶. دونالد گلاور

مارول

گمانه‌زنی‌های بسیاری درباره انتخاب دونالد گلاور به عنوان مرد عنکبوتی در فیلم مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز به وجود آمد که به قدری شدید بود که به ایجاد شخصیت مایلز مورالس در کمیک‌ها منجر شد و گلاور نیز در واکنشی تامل‌برانگیز به این مسائل، در یک نقش کوتاه در مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه و در قالب شخصیت آرون دیویس ظاهر شد. گلاور در دو صحنه‌ای که در فیلم حضور داشت، جذابیت خود را اثبات نمود و حتی اشاره‌ای به برادرزاده این شخصیت، مایلز مورالس داشت.

به نظر می‌رسید که این حضور کوتاه می‌تواند مقدمات بازی گلاور در فیلم‌های بعدی مرد عنکبوتی را فراهم کند و شاید او می‌توانست به عنوان نسخه دیگر دیویس، پراولر (ولگرد)، در آثار بعدی ظاهر شود. گلاور تا به امروز در هیچ یک از آثار دیگر دنیای سینمایی مارول بازی نکرده است. اگر هیچ برنامه‌ای برای حضور مجدد او در نقش دیویس وجود نداشته باشد، پس بد نیست که عوامل سازنده از گلاور در نقش دیگری در این فرانچایز استفاده کنند. این بازیگر همه‌کاره می‌تواند هر نقشی (ابرقهرمان، کمیک، ابرشرور و غیره) را ایفا کند و جای تعجب است که این استعداد فقط بخشی کوچک از فیلم بازگشت به خانه بوده است.

۵. جف بریجز

مارول

جف بریجز در اولین فیلم مرد آهنی، شخصیت اوبادیا استین را به تصویر کشید و این بازیگر تحسین‌شده، در میان دستاوردهای بی‌شمار دیگر خود، می‌تواند ادعا کند که اولین شخصیت منفی در بین هزاران شرور دنیای سینمایی مارول است. بریجز بازی جالبی در نقش استین ارائه داد اما مرگ بسیار آشکار این شخصیت در پایان فیلم مرد آهنی نشان می‌دهد که او به این زودی‌ها باز نخواهد گشت، چرا که در این صورت، معادلات چندجهانی عوض می‌شود. با این حال، این موضوع نباید مانع از حضور بریجز در نقش دیگری در دنیای سینمایی مارول شود.

از زمان اولین فیلم مرد آهنی، خیلی چیزها تغییر کرده است و چندین فضای وسیع جدید به این قلمرو و دنیای ساختگی (مانند دورترین نقاط فضا یا سایر ابعاد دیگر) اضافه شده‌اند. این قلمروها می‌توانند امکانات ناگفته‌ای را فراهم آورند تا بریجز در قالب شخصیت‌هایی کاملا متفاوت و جدید، دوباره به مارول بازگردد. او یکی از اعضای مهمی بود که واقعا عناصر فیلم مرد آهنی را در آغاز دنیای سینمایی مارول به هم پیوند داد و وقت آن است که بریجز بار دیگر در این سری فیلم‌ها خودنمایی کند.

۴. استرلینگ کی براون

مارول

این بازیگر آمریکایی، درخشش خود را در فیلم‌های داستان جنایی آمریکایی: مردم در مقابل او جی سیمپسون و این ما هستیم، آغاز کرد و با بازی در نقش انجوبو در پلنگ سیاه، حرفه کاری خود را به سطح بالاتری رساند. براون در نقشی کوچک اما مهم به عنوان پدر فوت‌شده کیلمانگر، از زمان اجرای خود بهترین استفاده ممکن را کرد اما مرگ قطعی او، این اطمینان را می‌دهد که انجوبو به این زودی‌ها به این مجموعه برنمی‌گردد. حضور براون در حماسه واکاندا شاید به پایان رسیده باشد اما این بدان معنا نیست که حضور خود او در دنیای سینمایی مارول نیز باید به پایان برسد. مطمئنا جایی برای براون و هنر او در ارائه مونولوگ‌های دراماتیک در تولیدات آینده دنیای سینمایی مارول وجود دارد و شاید جایی باشد که او بیشتر از آن‌چه در نقش انجوبو بازی کرد، فرصت بازی داشته باشد.

۳. تادانوبو ساتو

مارول

هیچ یک از اعضای گروه سه جنگجو، در سه فیلم اول ثور، کار زیادی انجام ندادند، به ویژه از زمانی که تایکا وایتیتی از فیلم ثور: رگناروک، کارگردانی این سری را بر عهده گرفت. در این بین، هوگان با بازی تادانوبو ساتو، بدشانس‌ترین بود، زیرا او در ابتدای فیلم ثور: دنیای تاریک، به طرز ناخوشایندی از داستان خارج شد. کاهش تعداد افراد گروه سه جنگجو در داستان، تصمیمی ناشیانه بود که استعداد ساتو را به کلی هدر داد. هوگان به دست هلا کشته شد و حالا فرصتی عالی برای بازگرداندن تادانوبو ساتو به عنوان یک شخصیت جدید فراهم است. بهتر است او یک شخصیت زمینی باشد تا با ثور تلاقی نداشته باشد. کاراکترهای سه جنگجو، هرگز افراد برجسته‌ای در دنیای سینمایی مارول نبودند اما اگر ساتو در نقش جدیدی انتخاب شود، می‌تواند عملکرد مناسبی از خود در این فرنچایز به جا بگذارد.

۲. دیل دیکی

مارول

تونی استارک در زمان حضور خود در تنسی در مرد آهنی ۳، با مادر یک سرباز مرده با بازی دیل دیکی ملاقات می‌کند. دیل دیکی که با بازی خود در نقش مکمل فیلم زمستان استخوان سوز، تحسین همگان را برانگیخته بود، در این نقش نیز بازی فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد و در زمان کوتاه حضور خود، به زیبایی نقش یک فرد درمانده و خسته را ایفا می‌نماید. شاید عجیب به نظر برسد که این شخصیت بار دیگر به دنیای سینمایی مارول بازگردد اما در عوض، هیچ دلیلی وجود ندارد که دیکی نتواند به عنوان یک فرد جدید دوباره در این فرانچایز حضور داشته باشد. شاید بهتر باشد او در نقشی متفاوت از شخصیت‌های اهل مناطق فقیرنشین جنوبی که معمولا آن‌ها را بازی می‌کند، در این مجموعه ظاهر شود. شاید او بتواند در یکی از فیلم‌های نگهبانان کهکشان یا کاپیتان مارول، نقش یک شخصیت کیهانی قدرتمند را بازی کند. با توجه به استعداد بالای دیل دیکی، گزینه‌های زیادی برای نقش‌آفرینی او وجود دارد.

۱. اندی سرکیس

مارول

اندی سرکیس در دو حضور خود در نقش اولیسس کلاو در فیلم‌های انتقام‌جویان: عصر اولتران و پلنگ سیاه، بازی لذت‌بخشی ارائه داد و فیلم پلنگ سیاه، پایان قطعی داستان شخصیت او را رقم زد. کلاو برنمی‌گردد اما این بدان معنا نیست که راهی برای بازگشت سرکیس به دنیای سینمایی مارول وجود ندارد. برخلاف بسیاری از بازیگران حاضر در این فهرست، سرکیس استاد اجراهای موشن کپچر است. این سبک، شکل دیگری از بازیگری است که به او اجازه بازی در نقش جدیدی را در دنیای سینمایی مارول می‌دهد. سرکیس می‌توانست در آثاری مانند نگهبانان کهکشان یا ثور، در یک نقش موشن کپچر بازی کند. این سبک نه تنها می‌تواند کلید بازگشت این بازیگر باشد، بلکه به سرکیس فرصتی می‌دهد تا کاری را انجام دهد که تا به حال در دنیای سینمایی مارول انجام نداده است. سرکیس با استفاده از این مهارت، شخصیت‌های محبوبی مانند گالوم یا کایسر را به وجود آورده است و می‌تواند در آثار آینده دنیای سینمایی مارول نیز، فردی مفید باشد.

منبع: colliderبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما