۱۰ دعوای بزرگ در فیلم‌ها و سریال‌های مارول

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
دعوای کاپیتان آمریکا و مرد آهنی

در دنیای سینمایی مارول، انتقام‌جویان به همان اندازه که باید در برابر یک تهدید متحد شوند، با یک‌دیگر نیز می‌جنگند. با وجود بسیاری از شخصیت‌های بزرگ و دارا بودن مهارت‌های برتر جنگی، جای تعجب نیست که اعضای تیم بارها و بارها با یک‌دیگر سر و کله زده‌اند.

در حالی که انتقام‌جویان بیشتر اوقات اختلافات خود را کنار می‌گذارند، چندین بحث و جدل، بقیه شخصیت‌ها و طرفداران را نگران کرده‌ بود که شاید این قهرمانان هرگز این جدل‌ها را ختم به خیر نکنند.

از تنش‌های عاشقانه گرفته تا اختلاف نظر درباره مسائل اصلی، انتقام‌جویان تقریبا در مورد هر چیزی که ممکن بوده با یک‌دیگر مشکل داشته‌اند. همه درگیری‌ها به یک اندازه اوج نگرفته‌اند، اما برخی از آن‌ها منجر به شکست‌های بزرگی برای انتقام‌جویان شدند.

۱۰. نگرانی‌های پپر در مورد تونی (مرد آهنین ۳)

مارول

تونی استارک پس از آن که در نبرد نیویورک، مرگ را با چشمان خود دید، در مرد آهنین ۳، در پایین‌ترین سطح خود ظاهر می‌شود. استارک با تکیه بر تجربه‌اش، آسایش و امنیت خود را فقط در یک چیز می‌بیند: لباس‌هایش. اعتماد او به فناوری، رابطه‌اش را با پپر، نامزدش که معتقد است تونی نگرانی‌ها و ترس‌هایش را نسبت رابطه‌شان در اولویت قرار می‌دهد، به جاهای ناخوشی می‌رساند. ناتوانی تونی در جدا کردن روابط خود و محافظت از جهان، منجر به تنش در روابط او با پپر می‌شود و زنجیره‌ای از اتفاقات را آغاز می‌کند که منجر به جدا شدن کوتاه مدت این دو به دلیل از خودگذشتگی مخرب تونی می‌شود.

۹. رودی در برابر تونی (مرد آهنین ۲)

مارول

به نظر می.رسد تونی استارک در راستای ایجاد مجادله استراحت نمی‌کند. در مرد آهنین ۲، تونی می‌فهمد که به دلیل مسمومیت با پالادیوم موجود در راکتور لباسش به آرامی خواهد مرد و تلاش می‌کند تا این مسئله را از نزدیکانش پنهان کند. دوست صمیمی او، رودی، از ناخوشی و بلا‌تکلیفی تونی ناراحت می‌شود و در جشن تولدش با او مجادله می‌کند و لباس تونی را می‌پوشد تا جلوی خرابکاری‌های او را بگیرد. سرانجام خشم رودی در برابر رفتارهای مخرب تونی و راز او باعث ایجاد تنش بین این دو دوست شد. با این حال، آن‌ها در نهایت پس از گفتگو در این مورد، با یک‌دیگر کنار آمدند.

۸. آزاد کردن زمو به دست باکی (شاهین و سرباز زمستان)

مارول

باکی بارنز، برای پیداکردن ابر‌سربازان سرکش، هلموت زمو شرور را از زندان آزاد می‌کند و برای زدن رد آن‌ها از او کمک می‌گیرد. با این حال، اقدامات او خشم آیو را که دومین فرمانده دورا میلاجه (گارد سلطنتی واکاندا)  است، به همراه دارد. آیو که به باکی کمک کرد تا از تداخل ایجاد شده در مغزش نجات یابد، از این ناراحت است که او مردی را که مسئول مرگ پادشاه سابق واکاندا، چاکا بود، آزاد می‌کند.

حتی وقتی زمو موافقت کرد که به زندان برگردانده شود، آیو، باکی را به دلیل خیانتش نبخشید. اگرچه امید است که آن‌ها با یک‌دیگر آشتی کنند اما ممکن است سال‌ها طول بکشد تا دوباره به روابط دوستانه خود برگردند.

۷. نبیولا و گامورا (نگهبانان کهکشان قسمت دوم)

مارول

بزرگ شدن به عنوان دختر تانوس، خود به اندازه کافی دشوار است اما مسئله اصلی نبیولا ناشی از زندگی زیر سایه گامورا، خواهر او و دختر محبوب تانوس بود. نبیولا که توسط تانوس طرد شد، به دنبال گامورا در سیاره ایگو می‌رود و او را به مبارزه فرا می‌خواند. در اینجاست که نبیولا دلیل ناراحت‌کننده خودش برای تعقیب گامورا را فاش می‌کند. بعد از هر اتفاقی که می‌افتاد، او فقط و فقط خواهرش را می‌خواست. به این ترتیب، نبیولا موفق می‌شود با مشکلات خود کنار بیاید و راهی را به سوی رستگاری آغاز کند.

۶. اودین به دنبال انتقام (ثور: دنیای تاریک)

مارول

اودبن پس از حمله‌ی ملکیث و الف‌های تاریکی به آزگارد و زخمی کردن شدید اهالی و کشته شدن همسرش فریگا به دست آن‌ها، تصمیم به انتقام می‌گیرد. گوش او به حرف‌های ثور در مورد یافتن راهی صلح‌آمیز بدهکار نیست و اصرار دارد که به دنبال ملکیث برود و به تنهایی با او بجنگد. او ثور را از ترک آزگارد منع می‌کند تا زمانی که اطمینان حاصل کند که دیگر خطری آن‌ها را تهدید نمی‌کند. ثور قبلا با اودین اختلاف داشت اما با این حال از دستورات او پیروی می‌کرد. از طرف دیگر، برای اولین بار در ثور: دنیای تاریک، ثور به خاطر قلمروهای نه گانه از دستورات اودین سرپیچی می‌کند.

۵. لباس، بی‌لباس (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه)

مارول

تونی استارک به عنوان مربی و جای پدر پیتر پارکر است اما این بدان معنی نیست که این دو هیچ وقت با یکدیگر مشکلی ندارند. اندکی پس از حوادث فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی، پیتر خود را سرگردان می‌بیند و هیچ جوابی در مورد زمان دقیق پیوستنش به انتقام‌جویان از تونی استارک دریافت نمی‌کند. تونی به صورت پنهانی و بدون اطلاع پیتر، به دنبال آدریان تومس جنایتکار بود.

وقتی تونی متوجه می‌شود که پیتر برای حمایت از او خودش را درگیر کرده، در مورد بی‌احتیاطی‌اش با او بحث می‌کند و لباسی را که به وی داده‌ بود پس می‌گیرد. این، ضربه سختی برای پیتر بود اما این اقدام تونی به او درسی ارزشمند درباره ایستادگی روی پای خود بدون کمک دیگران داد.

۴. ویژن در مقابل واندا (وانداویژن)

مارول

در وانداویژن، سریال انحصاری دیزنی پلاس، رابطه‌ی عاشقانه‌ی واندا مکسیموف و ویژن روی لبه تیغ قرار می‌گیرد، زیرا ویژن شک می‌کند که همسرش در حال پنهان کردن یک راز است. وقتی ویژن به سرنخ‌هایی پی برد که نشان می‌داد همسرش واندا در پس اتفاقات عجیب وست‌ویو قرار دارد، پس از خوابیدن بچه‌هایشان با واندا بحث می‌کند. در ابتدا واندا سعی می‌کند از سوالات شوهرش طفره رود. این مشاجره تا جایی پیش می‌رود که هر دو قصد درگیری با یک‌دیگر را می‌کنند و این موجب ایجاد لطمه به رابطه‌ی خوب آن‌ها می‌شود.

۳. فداکاری در سیاره ورمیر (انتقام‌جویان: بازی پایانی)

مارول

کلینت بارتون و ناتاشا رومانوف از زمانی که کلینت، ناتاشا را با دادن شانسی مجدد به او کمک کرد، جدایی‌ناپذیر هستند. وقتی این دو در جستجوی سنگ روح به سیاره ورمیر می‌رسند، می‌فهمند که به دست آوردن سنگ، نیاز به یک فداکاری دارد. کلینت و ناتاشا بلافاصله هر دو داوطلب می‌شوند و هیچ کدام نمی‌خواهند دیگری برود. همین قضیه منجر به درگیری کلینت و ناتاشا می‌شود و آن‌ها سعی می‌کنند سرعت یک‌دیگر را کاهش دهند تا از قربانی شدن دیگری جلوگیری کنند. در این‌جا  نه درگیری و مجادله این دو نفر، بلکه شرایط و عشق افلاطونی کلینت و ناتاشا نسبت به یک‌دیگر است که داستان را تراژیک می‌کند.

۲. سازمان شیلد چه چیزی را پنهان می‌کند؟ (انتقام‌جویان)

مارول

انتقام‌جویان هنگامی که برای اولین بار برای مبارزه با تهدیدی که لوکی برای جهان به وجود آورد، دور هم جمع شدند، بلافاصله با شیلد متحد نشدند. بلکه به انگیزه‌های نیک فیوری و شیلد و سرمایه‌گذاری آن‌ها روی تسرکت شک کردند. تونی استارک و بروس بنر با تجربه درگیری‌های قبلی با دولت، سریع متوجه شدند که شیلد فکر‌هایی در سر دارد.

وقتی انتقام‌جویان فهمیدند شیلد تسرکت را به سلاح‌های غیرقابل‌ مهار تجهیز کرده، درگیری به اوج می‌رسد. با مداخله مقداری کم از جادوی لوکی، کل تیم درگیر بحث و جدال شدیدی می‌شوند و دچار سوءظن نسبت به یکدیگر می‌گردند.

۱. تمامیت کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی

مارول

تنش‌ها در درون انتقام‌جویان پس از ماموریت ناموفق در لاگوس که موجب شد سازمان ملل، پیش‌نویس توافق‌نامه سوکوویا را تهیه کند، دوباره آغاز شد و تیم را به دلیل اختلاف نظر در مورد مقررات از هم جدا کرد. از آن موقع، وضعیت فقط بدتر و بدتر می‌شود. حوادث بین‌المللی، برخی دخالت‌های هلموت زمو و برخی حقایق نگران‌کننده در مورد قتل هاوارد و ماریا استارک، نه تنها تیم انتقام‌جویان را از بین می‌برد بلکه دوستی تونی استارک و استیو راجرز را خراب می‌کند. کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی فیلمی است که بر اساس یک بحث مهم ساخته شده و داستان در آن به یک نقطه عطف می‌رسد. عواقب این قضیه چنان فاجعه‌بار است که به شدت اعتماد بین انتقام‌جویان را خدشه‌دار می‌کند و تانوس با یک بشکن می‌تواند موقعیت آن‌ها را نامساعد کند.

منبع: Screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. Moein

    پس دعوای کاپتان امریکا با ثور چی شد

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما