راهنمای خرید چرخ گوشت؛ انواع، نکات مهم پیش از خرید و بهترین‌ها

۱۳ دی ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۸ دقیقه
راهنمای خرید چرخ گوشت

همچون هر وسیله‌ی دیگری در خانه، خرید چرخ گوشت هم با چند ویژگی اساسی همراه است که در هنگام انتخاب و مقایسه‌ی مدل مدنظر با انواع مختلفی از این دسته محصولات باید در نظر گرفته شود. قدرت موتور، طول عمر دستگاه، ظرفیت، قابلیت خنک‌ کنندگی موتور، قابلیت تعمیر و دسترسی به قطعات و البته قیمت آن همه و همه جزو فاکتورهایی هستند که با آگاهی از آن‌ها می‌توانید خریدی رضایت‌بخش را رقم بزنید. به همین دلیل هم در مقاله راهنمای خرید چرخ گوشت از سری راهنماهای خرید دیجی‌کالا مگ این بار به سراغ معرفی انواع چرخ گوشت و مهم‌ترین نکات در خرید آن می‌رویم.

آشنایی با انواع چرخ گوشت‌ها و مزایا و معایب هر کدام

به طور کلی در بازار لوازم خانگی سه نوع چرخ‌گوشت برای انتخاب وجود دارد که در این قسمت تک تک آن‌ها را مرور می‌کنیم.

چرخ گوشت دستی (MANUAL MEAT GRINDERS)

گوشت

چرخ گوشت های دستی برای افرادی که تنها گاهی قصد چرخ کردن گوشت را دارند و از کمی کار یدی چندان بدشان نمی‌آید، وسیله‌ای بسیار مناسب است. همچنین اگر منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، بدون پریز برق است، انتخاب یک چرخ‌گوشت دستی می‌تواند رویه‌ای معقول باشد.

چرخ گوشت برقی (ELECTRIC MEAT GRINDERS)

چرخ گوشت رایج‌ترین وسیله‌ای نیست که ممکن است در آشپزخانه پیدا کنید، اما علیرغم این واقعیت، این کالا برای انواع وسیعی از کارهای رایج در آماده سازی غذا بسیار مفید است. البته این عدم رواج چرخ گوشت در آشپزخانه‌ها ممکن است در این مساله نهفته باشد که بسیار از افراد نمی‌دانند که در یک سیستم باکیفیت و قابل اعتماد به دنبال چه چیزی بگردند! در همین راستا در کنار مدل‌های دستی این محصولات که برای مصارف متوسط و سنگین اصلا پیشنهاد نمی‌شوند، چرخ گوشت‌های برقی برای افرادی که قصد چرخ کردن منظم گوشت را دارند بسیار مناسب است.

این دستگاه‌های برقی با قدرت بیشتر و تطبیق‌پذیری صفحات چرخ کردن، می‌توانند آشپزی را برای شما ساده کنند. همچنین سهولت در استفاده، سرعت و راحتی در باز کردن و شست‌وشو دادن آن، در مجموع عاملی برای این است که نوع برقی این محصول ارزش هزینه کردن را داشته باشد؛ چراکه تنها کافیست تکه‌های گوشت را در لوله‌ی تغذیه آن قرار دهید تا دستگاه تمام کار چرخ کردن را برای شما انجام دهد.

چرخ گوشت‌های صنعتی (Industrial meat grinder)

چرخ‌گوشت صنعتی قادر به چرخ‌گیری حجم بالایی از گوشت و در مصارف صنعتی با حجم کاری بالا است. آماده‌سازی غذا برای رستوران‌‌‌ها و تمامی کسب و کارهایی که نیاز به گوشت چرخ کرده دارند، با استفاده از این مدل‌های صنعتی امکان‌پذیر است. چرخ گوشت‌های صنعتی در مقایسه با مدل‌های خانگی، به ابعاد بزرگ‌تر و موتور پرقدرت‌تری مجهز هستند که عاملی برای بازدهی بالای آن‌ها در مقایسه با سایر گزینه‌ها است.

راهنمای خرید چرخ گوشت؛ انتخاب چرخ گوشتی با توجه به اندازه‌ی آن

کاملا مشخص است که هرچه ابعاد این وسیله بزرگ‌تر باشد، ظرفیت بیشتری از گوشت را هم چرخ می‌کند، با این حال، اندازه‌ی این وسیله اغلب با انداز‌ه‌ی دهانه‌ی خروجی آن تعیین می‌شود، به این معنی که معمولاً چرخ گوشت‌ها با یک لوله‌ی تغذیه‌ی T شکل طراحی می‌شوند که در انتها به صفحه‌ای سوراخ‌دار به عنوان خروجی ختم می‌شوند. بنابراین اندازه‌ی گلوی محصول با اندازه‌ی ظرفیت کلی چرخ‌گوشت ارتباط دارد. چ

علاوه بر این، هنگام بررسی مدل‌های گوناگون این دسته از لوازم خانگی، ضروری است که روی دو فاکتور قطر دهانه‌‌ی دستگاه و ابعاد سوراخ‌های خروجی تمرکز کنید. به طور کلی اندازه سوراخ‌های روی خروجی تعیین می‌کند که گوشت چرخ‌کرده در نهایت چقدر ریزتر شود و قطر دهانه‌ میزان وارد کردن گوشت به داخل چرخ گوشت در هر وعده و البته سرعت کار کردن با آن را معین می‌کند.

در همین راستا اگر هنوز به فکر این هستید که چه سایز چرخ گوشتی را انتخاب کنید، ابتدا باید بدانید که تیغه‌های چرخ‌گوشت با چه اندازه‌هایی در بازار وجود دارند، به همین منظور هم جدول زیر می‌تواند بسیار کاربردی باشد:

اندازه‌ی چرخ گوشت اندازه‌ی تیغه‌‌ی برش گوشت در دستگاه
۵ ۲۱/۸ اینچ
۸ ۲۱/۲ اینچ
۱۲ ۲۳/۴ اینچ
۲۲ ۳۱/۴ اینچ
۳۲ ۳۷/۸ اینچ
۴۲ ۵۱/۱۶ اینچ

حال با استفاده از جدول بالا تک تک اندازه‌های متنوع در چرخ‌گوشت را بررسی می‌کنیم تا این موارد را بهتر درک کنید! به منظور آشنایی با سایز چرخ گوشتی که انتخاب کردید، کافیست برچسب روی آن یا دفترچه راهنمای کالا را بررسی کنید و در صورتی که اطلاعات مدنظر خود را نیافتید حتما از فروشنده در مورد سایز محصول سوال کنید.

چرخ گوشت‌های سایز ۵/۸/۱۲

این نوع از سیستم‌های چرخِ گوشت تازه، جزو گزینه‌های کوچک بازار هستند به این معنی که برای کارهای روزمره‌ی خانگی بسیار مناسب هستند. در حالت ایدئال، اگر هر ماه فقط دو الی سه بار از چرخ استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم مدلی با سایز ۸ را خریداری کنید. علاوه بر این، گزینه‌های کوچک‌تر نسبتاً ارزان‌تر از دستگاه‌های سایز بزرگ‌تر هستند. بنابراین، اگر به تازگی وارد عرصه‌ی چرخ کردن گوشت در خانه شده‌اید، توصیه می‌کنیم که چرخ گوشتی با اندازه کوچک‌تر را برای شروع انتخاب کنید تا به مرور زمان و آشنایی بیشتر با نیازهای خود به سمت مدل‌های محکم‌تر و گران‌تر بروید.

اندازه‌ی گلوی چرخ با اندازه‌ی ظرفیت کلی چرخ گوشت ارتباط دارد. علاوه بر این، هنگام بررسی مدل‌های گوناگون این محصول، ضروری است که روی دو فاکتور قطر دهانه‌‌ی دستگاه و ابعاد سوراخ‌های خروجی تمرکز کنید.

چرخ گوشت‌های سایز ۱۲/۲۲/۳۲

این نوع چرخ گوشت‌ها اغلب در مصارف تجاری دیده می‌شوند، با این حال اگر در خانه با تکه‌های گوشتی با اندازه‌ی بزرگ سروکار دارید، انتخاب یک چرخ سایز ۱۲ می‌تواند نیاز شما به حجم بالایی از گوشت چرخ کرده به شکل خانگی را برطرف کند. همچنین چرخ گوشت‌هایی با اندازه‌های بزرگتر به شما این امکان را می‌دهند که استخوان‌های گوشت را بدون ایجاد مشکلی برای دستگاه بشکنید. اگر حیوانات خانگی در اطراف خود دارید یا دلیل خاصی برای چرخ کردن استخوان‌های بیشتر دارید، بهتر است ماشینی در اندازه‌ی ۲۲ یا ۳۲ را انتخاب کنید.

چرخ گوشت‌های سایز ۴۲

به طور کلی چرخ گوشتی در اندازه‌ی ۴۲ دستگاهی معمولی در خانه نیست و احتمالا اگر کسب‌وکار شما با چرخ‌گوشت ارتباطی ندارد، با این نوع دستگاه هرگز برخورد نخواهید کرد! بنابراین، انتخاب و خرید چرخ گوشت‌های سایز ۴۲ برای کاربری خانگی واقعاً بی‌معنی است.

اساساً با سیستم‌های ۳۵۰ واتی می‌توانید تقریبا ۲۰۰ پوند (۹۰.۷ کیلوگرم) گوشت را در ساعت چرخ کنید که در نمونه‌های پیشرفته به بیش از ۷۰۰ پوند (حدودا ۳۱۷.۵ کیلوگرم) در ساعت می‌رسد.

راهنمای خرید چرخ گوشت؛ قدرت چرخ گوشت خانگی چقدر باید باشد؟

همان‌طور که قبلا هم اشاره کردیم، همه چیز به میزان گوشتی که قصد دارید به طور منظم چرخ کنید بستگی دارد. اگر نیاز شما کمتر از ده پوند (تقریبا ۴.۵ کیلوگرم) در بازه‌ی زمانی حدودا ۱ ماه است، انتخاب یک چرخ سایز ۱۲ مناسب است و خرید کالایی بزرگ‌تر و قوی‌تر عاقلانه نیست. با این حال، اگر شما یک شکارچی دائمی و طرفدار گوشت هستید، خرید یک دستگاه کوچک‌تر یا کم قدرت درست نیست، زیرا فشار مکرر شما به دستگاه باعث فرسودگی زودتر آن می‌شود؛ بنابراین بهتر است مدل‌هایی با ۲۲ را انتخاب کنید.

چرخ گوشت‌های بزرگ‌تر مطمئناً گران‌تر از سایر مدل‌ها هستند، اما اگر قصد دارید مقدار قابل توجهی از گوشت را به طور منظم چرخ کنید، باید سعی کنید چنین دستگاهی را هدف خرید خود قرار دهید. علاوه بر این، یک چرخ گوشت قدرتمند در مقایسه با یک دستگاه کوچکتر طول عمر بالاتری دارد؛ بنابراین، ابتدا تک تک نیازهای خود را بسنجید و بر اساس آن محصولی مناسب را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که برخی از مدل‌های این کالا با موتور ۳۵۰ وات به بازار عرضه می‌شوند، در حالی که برخی دیگر موتور قدرتمندی در حدود ۷۰۰ وات و بالاتر دارند. اساساً با سیستم‌های ۳۵۰ واتی می‌توانید تقریبا ۲۰۰ پوند (۹۰.۷ کیلوگرم) گوشت را در ساعت چرخ کنید که در نمونه‌های پیشرفته به بیش از ۷۰۰ پوند (حدودا ۳۱۷.۵ کیلوگرم) در ساعت می‌رسد. در این میان محصولات مدرن‌تر می‌توانند گوشت را سریع‌تر از مدل‌های قدیمی‌تر چرخ و در عین حال ایمنی شما را در حین استفاده کاملا تضمین کنند.

راهنمای خرید چرخ گوشت؛ ۷ نکته‌ی اساسی قبل از خرید

انتخاب چرخ گوشتی با توجه به اندازه‌ی آن

حال که با انواع چرخ‌گوشت آشنا شدید و در کنار آن اطلاعاتی در مورد انتخاب توان و اندازه‌ی مناسب این ماشین به دست آورید وقت آن است که ۷ نکته‌ی مهم در خرید این نوع کالا را آویزه‌ی گوش خود کنید تا در زمان خرید چرخ‌گوشت با دیدن مدل‌های متنوع این محصول دچار سردرگمی نشوید!

۱. راهنمای خرید چرخ گوشت؛ چرخ گوشت برقی می‌خواهید یا دستی؟

همان‌طور که در ابتدای این راهنمای خرید هم به آن اشاره کریدم چرخ گوشت‌ها در دو نوع دستی و برقی به بازار عرضه می‌شوند. به کمک چرخ دستی باید گوشت‌ها را با چرخاندن میل لنگ سیستم چرخ کنید. اما در مدل‌های برقی تنها کاری که باید انجام دهید این است که کلید را بچرخانید تا دستگاه شروع به کار کند. در همین راستا برای اینکه چندان خود را درگیر نکنید پارامترهایی همچون هزینه و فضا را مدنظر قرار دهید.

مدل‌های دستی چرخ‌گوشت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ی اولیه، هزینه‌های جاری و فضای آشپزخانه‌ی شما می‌شوند اما چرخ کردن گوشت با آن بیشتر از حد مشخصی می‌تواند حسابی شما را کلافه کند. به طور مشابه، چرخ‌های برقی بزرگ‌تر و گران‌تر هستند، اما چرخ‌کردن گوشت را به یک فرآیند ساده و بدون دردسر تبدیل می‌کنند.

۲. راهنمای خرید چرخ گوشت؛ روی دوام محصول تمرکز کنید!

مانند هر وسیله‌ی دیگری در آشپزخانه، مطمئن شوید که مدل محصول مدنظر شما تا زمانی که ممکن است دوام خواهد داشت. چرخ گوشت‌هایی با بدنه‌ی پلاستیکی و قالبی از نظر دوام جزو برترین مدل‌ها نیستند، اگرچه برخی از آن‌ها با چارچوب‌هایی فلزی همراه شده‌اند که معمولاً مستحکم‌تر هستند. اما اگر واقعا فاکتور دوام برای شما اولویت است، به دنبال خرید کالایی با بدنه‌ای آلومینیومی از نوع ریخته‌گری باشید، زیرا این نوع فلز درجه‌ی تجاری دارد و برای مقاومت در برابر استفاده‌ی زیاد طراحی شده است.

اگر واقعا فاکتور دوام برای شما اولویت است، به دنبال خرید کالایی با بدنه‌ای آلومینیومی از نوع ریخته‌گری باشید، زیرا این نوع فلز درجه‌ی تجاری دارد و برای مقاومت در برابر استفاده‌ی زیاد طراحی شده است.

۳. راهنمای خرید چرخ گوشت؛ دقت کنید که تیغه‌های کالای مدنظر از فولاد ضدزنگ باشد.

مهمترین جنبه‌ی هر چرخ گوشتی، تیغه برش آن است، زیرا این قطعه مسئول برش دادن گوشت به شکل بهینه است و به شما این امکان را می‌دهد که گوشت چرخ کرده و سبزیجات خورده شده تحویل بگیرید. بنابراین همواره باید به دنبال مدلی باشید که از تیغه‌های برشی از جنس فولاد ضدزنگ در ساختار آن استفاده شده باشد، چراکه این تیغه‌ها بسیار قابل اعتماد و مستحکم هستند.

همچنین تیغه‌های ضدزنگ فولادی می‌توانند در طول زمان سطح بالایی از برندگی را حفظ کنند و به راحتی کند نشوند. فولاد ضدزنگ همان‌طور که از نام آن بر می‌آید در برابر زنگ‌زدگی مقاوم است. این مساله از جنبه‌ی تمیزی و بهداشت هم بااهمیت است، زیرا زنگ آهن می‌تواند به سختی تمیز شود و احتمالاً مواد غذایی شما را آلوده کند.

۴. راهنمای خرید چرخ گوشت؛ سهولت استفاده را در اولویت خود قرار دهید.

به طور کلی بسیار مهم است که چرخ گوشتی که انتخاب می‌کنید، کارکرد آسانی برای شما داشته باشد. در حالت کلی وقتی چرخ‌های گوشت دستی را مدنظر قرار می‌دهید، سهولت در استفاده از آن اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، زیرا در مقایسه با مدل‌های برقی، به تلاش بیشتری برای چرخ کردن گوشت‌ها نیاز دارند. در همین راستا لازم است که به نحوه‌ی قرارگیری خروجی، جای کلیدها و دو شاخه در مدل‌های برقی، اندازه و محل لوله‌ی تغذیه‌ی دستگاه فکر کنید، زیرا این موارد بر میزان راحتی یا دشواری استفاده‌ی شما از ماشین تأثیر می‌گذارد.

۵. راهنمای خرید چرخ گوشت؛ راحتی در تمیز کردن چرخ گوشت بسیار مهم است!

راهنمای خرید چرخ گوشت

نظافت دقیق و مناسب دستگاه‌هایی که به شکل مستقیم با مواد غذایی سروکار دارند، بسیار مهم است و چرخ گوشت هم یکی از این دستگاه‌ها به شمار می‌رود که در حین نظافت به بیشترین دقت و توجه نیاز دارد. از آنجایی که قرار است با گوشت خام کار کنید، باقی ماندن آن روی چرخ می‌تواند منجر به تجمع کپک یا باکتری‌ها شود و در طول استفاده‌ی بعدی به غذای شما منتقل و شما را بیمار کند.

از طرفی هیچ کس دوست ندارد که بعد از چند ساعت کار در آشپزخانه، زمان زیادی را صرف تمیز کردن دستگاه کند. بنابراین خرید چرخ گوشتی با تیغه‌هایی از جنس فولاد ضدزنگ یک انتخاب عالیست چراکه تمیز کردن آن بسیار آسان است، به‌ویژه اگر تیغه‌ها و صفحات قابل جابه‌جایی باشند. برخی از مدل‌های این دستگاه ممکن است قابل شست‌وشو در ماشین ظرفشویی هم باشند، که می‌تواند تمیز کردن دستگاه را حتی آسان‌تر کند.

۶. راهنمای خرید چرخ گوشت؛ لوازم جانبی دستگاه را بررسی کنید.

هرکسی دوست دارد که با خرید یک کالا، چند وسیله‌ی اضافی دیگر هم دریافت کند، در این میان لوازم آشپزخانه اغلب دارای جذاب‌ترین و مفیدترین لوازم جانبی هستند. در مورد لوازم جانبی چرخ گوشت‌ها، اولین چیزی که در بین برندهای مختلف بسیار رواج دارد صفحات اضافی تنظیم خروجی گوشت است، زیرا این صفحات به شما این امکان را می‌دهند که میزان چرخ شدن گوشت‌ها را تنظیم کنید.

برخی از مدل‌ها فقط دارای دو صفحه (برای دانه‌های درشت یا ریز) هستند، بنابراین هر چه تعداد صفحات خروجی بیشتر باشد، بهتر است. همچنین بسیار متداول است که چرخ‌های گوشت همراه با سوسیس‌ساز ارائه شوند. برخی از مدل‌ها ممکن است برای سوسیس‌هایی با اندازه‌های مختلف ضمیمه‌هایی با قطرهای مختلف داشته باشند، بنابراین در صورت امکان تعداد و اندازه‌های این ابزارها را هم بررسی کنید.

۷. راهنمای خرید چرخ گوشت؛ فضای ذخیره‌سازی خود را در نظر بگیرید

مهم است که مقدار فضای خالی خود را در آشپزخانه در نظر بگیرید، تا مطمئن شوید که واقعاً می‌توانید یک چرخ‌گوشت جدید را به راحتی در آنجا قرار دهید. برای برخی، این ممکن است صرفاً مربوط به فضای پیشخوان آشپزخانه باشد، زیرا اگر قصد دارید مرتباً از آن استفاده کنید، باید دستگاه دم دست باشد. اما اگر می‌خواهید تنها گهگاهی از آن استفاده کنید، بهتر است مطمئن شوید که در کابینت یا انباری برای آن جا دارید. چرخ‌های دستی به طور قابل توجه‌ای کوچکتر از مدل‌های برقی هستند، بنابراین اگر فضا در آشپزخانه‌ی شما بسیار کم است، انتخاب مدل‌های دستی می‌تواند رهیافتی عاقلانه باشد.

معرفی پرفروش‌ترین چرخ گوشت‌های در ایران

کسب آگاهی در مورد پرفروش‌ترین مدل‌های این دستگاه در بازار ایران می‌تواند به انتخاب و خرید بهتر شما کمک شایانی کند، با توجه به همین مساله هم در این بخش از مقاله به سراغ معرفی پرفروش‌ترین مدل‌های چرخ‌گوشت در ایران می‌رویم.

چرخ گوشت بوش مدل MFW 68680

چرخ گوشت بوش مدل MFW 68680 گزینه‌‌ای آلمانی و پرسرعت است که می‌تواند ۴.۳ کیلوگرم گوشت را در عرض یک دقیقه چرخ کند. جنس بدنه‌ی این نوع چرخ‌گوشت ترکیبی از استیل و پلاستیک مقاوم است که با ۳ شبکه (درشت، متوسط و زیر) از جنس استیل ضدزنگ همراه شده است. عملکرد چرخش معکوس، قابلیت سوسیس‌سازی، کبه‌سازی و وجود ۲۰ کارایی متنوع از جمله دیگر ویژگی‌های این محصول است. همچنین لازم به ذکر است که توان مصرفی این چرخ‌گوشت بوش به ۲۲۰۰ وات می‌رسد.

چرخ گوشت بوش مدل MFW 68680

چرخ گوشت پارس‌خزر مدل Buffalo-2020

یکی از گزینه‌های ایرانی بازار با وجود تیغه‌هایی از جنس فولاد ضدزنگ چرخ گوشت پارس‌خزر مدل Buffalo-2020 است که قابلیت آماده‌سازی سوسیس هم دارد. محدوده‌ی توان مصرفی این مدل چرخ بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ وات است و دارای دو شبکه با حالات ریز و درشت است. اندازه‌ی دهانه‌ی ورودی گوشت در این کالا ۴.۵ سانتی‌متر است و همراه با نمایشگری واضح بر روی ساختار آن به بازار عرضه شده است.

در کنار این موارد لازم است بدانید که پایه‌های ضدلغزش در زیر این دستگاه مانع از حرکت و جابه‌جایی چرخ حین فعالیت می‌شود و به منظور راحتی در ذخیره‌سازی آن از محفظه‌ی نگهداری سیم در ساختار خود بهره برده است.

چرخ گوشت پارس خزر مدل Buffalo-2020

چرخ گوشت پاناسونیک مدل MK-ZJ3500

یکی از محصولات بالارده‌ی شرکت پاناسونیک، چرخ گوشت پاناسونیک مدل MK-ZJ3500 است که از جمله ویژگی‌های آن می‌توان به توان ۳۵۰۰ واتی، دو سرعته با صدای کم، صفحه‌های برشی قابل جابه‌جایی، سینی تمام فلزی، وزن ۷.۵ کیلوگرمی، دیسکِ چرخ‌کن ریز، متوسط و درشت، قابلیت ساخت سوسیس‌ساز و کبه‌ساز، تیغه‌هایی از استیل ضدزنگ و موتور DC اشاره کرد.

لازم به ذکر است که این چرخ‌گوشت شرکت پاناسونیک برای نظافت آسان دیسک‌ها قطعه‌ی مخصوص نظافت آن را با قابلیت خارج کردن منافذ دیسک به بازار هدف عرضه کرده است تا در زمان و انرژی برای تمیز کردن این قطعات صرفه‌جویی شود.

چرخ گوشت پاناسونیک مدل MK-ZJ3500

چرخ گوشت نانیوا مدل MK_G30

چرخ‌گوشت نانیوا مدل MK_G30 کالایی با بدنه‌‌ای از جنس فولاد ضدزنگ است که توان مصرفی آن به ۸۰۰ وات می‌رسد. این نوع چرخ‌گوشت مجهز به قابلیت چرخش معکوس (این قابلیت در مواقعی که گوشت یا هر ماده‌ی غذایی دیگری در داخل دستگاه گیر کرده باشد به کار می‌آید!) است و در کنار آن از سه شبکه‌ی ریز، درشت و مخصوص سبزی به همراه دو نوع سوسیس‌ساز برخوردار است. چرخ‌گوشت نانیوا مدل G30 ظرفیت، سرعت و راندمان بالایی دارد و ابعاد ۲۵۰x200x400 سانتی‌متری آن ذخیره‌سازی آن را در آشپزخانه‌های کوچک را راحت کرده است.

چرخ گوشت نانیوا مدل MK_G30

چرخ گوشت‌ پارس خزر مدل MG-1600P

یکی دیگر از مدل‌های میان‌رده‌ی شرکت خوش‌نام پارس خزر که از گذشته تاکنون همراه ما و مادربزرگ‌های ماست، چرخ‌گوشت پارس خزر مدل MG-1600P است. از جمله مشخصات این محصول ابعاد ۳۸۰×۱۸۰×۴۲۰ سانتی‌متری و وزن ۵.۵ کیلوگرمی این چرخ است.

همچنین توان این کالا به ۱۰۰۰ وات می‌رسد که در نوع خود و برای مصارف خانگی قدرتی معقول است. جنس تیغه‌های این مدل از فولاد ضدزنگ است و با نشان استاندارد ملی ایران، شبکه‌ی ویژه‌ی خرد کردن گوشت یا سبزی، قابلیت سوسیس‌سازی، لوله‌ی ناودانی فلزی، محفظه‌ی نگهداری سیم و پایه‌های ضد لرزش یکی از مدل‌های مناسب چرخ‌گوشت برای اغلب مصارف خانگی است.

چرخ گوشت پارس خزر مدل MG-1600P

چرخ‌گوشت گاستروبک کد ۴۱۴۰۸

چرخ‌گوشت گاستروبک کد ۴۱۴۰۸ کالایی با بدنه‌ای از جنس آلومینیوم است که علاوه بر سهولت در استفاده‌ای که دارد با مشخصات جالب‌توجهی همچون توان ۲۰۰۰ واتی، قابلیت سوسیس‌سازی، کبه‌سازی، تیغه‌هایی از استیل ضدزنگ، عملکرد معکوس زمانی، دو صفحه‌ی پنجره‌ای و استیل در نوع متوسط و درشت برای چرخ کردن گوشت و محفظه‌ی نگهداری سیم همراه شده است. به طور کلی این نوع محصول برای مصارف خانگی طراحی شده است و ابعاد آن به ۱۶۰×۳۵۰×۳۵۰ سانتی‌متر می‌رسد.

چرخ گوشت گاستروبک کد 41408

چرخ گوشت نانیوا مدل MK-G60

یکی از گزینه‌های میان‌رده در بازار ایران که توان آن در حدود ۳۵۰ وات است، چرخ گوشت نانیوا مدل MK-G60 است. این نوع وسیله‌ی آشپزخانه دارای مشخصاتی همچون تیغه‌هایی استیل، عملکرد معکوس، سه شبکه‌ی ریز، درشت و مخصوص سبزی، و بدنه‌‌ای از جنس فولاد ضدزنگ است و در حالت کلی جزو مدل‌های ساده و در عین حال باکیفیت سایت دیجی‌کالا دسته‌بندی می‌شود. البته لازم به ذکر است که وزن این کالا چندان پایین نیست و ممکن است برای برخی جزو مدل‌های سنگین‌ وزن شناخته شود.

چرخ گوشت نانیوا مدل MK-G60

چرخ گوشت ویداس VIR-3507

یکی دیگر از مدل‌های پرفروش این نوع کالا در سایت دیجی‌کالا چرخ‌گوشت ویداس VIR-3507 است که توان آن به ۳۰۰۰ وات می‌رسد و به همین دلیل هم گزینه‌ای پرقدرت در محیط خانگی به شمار می‌رود. به طور کلی مشخصه‌های این وسیله‌ی ویژه‌ی چرخ کردن انواع گوشت شامل سه شبکه‌ی توری در اندازه‌های ریز، متوسط و درشت، گلویی و سینی‌ای از جنس فلز ضدزنگ، مجهز به دستگیره‌های هدایت کننده، پایه‌ی ضدلغزش و سیستم عملکرد معکوس است و وزن آن به ۵.۹ کیلوگرم می‌رسد. وجود تیغه‌هایی از جنس استیل ضدزنگ، نمایشگر LED و قابلیت تنظیم دو سرعت برای چرخ کردن انواع گوشت از دیگر مشخصه‌های قابل توجه این کالا است.

چرخ گوشت ویداس VIR-3507

چرخ گوشت مولینکس مدل MM66

چرخ گوشت مولینکس مدل MM66 محصولی کامل با ۵ صفحه‌ی استیل برای ورقه کردن، خلال کردن، رنده کردن و ریز کردن مواد غذایی است و می‌تواند در هر دقیقه حدود ۲.۶ کیلوگرم گوشت را به راحتی چرخ کند. بدنه‌ی این مدل وسیله‌ی خانه از پلاستیک مرغوب و باکیفیتی ساخته شده است که علاوه بر مقاوم بودن در برابر ضربه عاملی برای وزن کم‌ (۳.۹ کیلوگرم) دستگاه نسبت به سایر رقبا است.

به کمک قطعات سوسیس‌ساز و کبه‌ساز در ساختار این دستگاه می‌توانید از بابت تهیه‌ی سوسیس خوشمزه و خانگی خیالتان راحت باشد. همچنین توان ۲۰۰۰ وات، مجهز به دو شبکه‌ی ریز و درشت، شفت فلزی و عملکرد معکوس از دیگر مشخصات این کالا است که با قیمت مناسبی هم به بازار عرضه شده است.

چرخ گوشت مولینکس مدل MM_66

چرخ گوشت تفال مدل NE608138

چرخ‌گوشت تفال NE608138 از نمونه محصولات با کیفیت و محبوب این شرکت است که ابعاد آن به ۳۳ ×۱۷×۲۸ سانتی‌متر و وزن آن به ۶ کیلوگرم می‌رسد. این کالا بدنه و تیغه‌هایی فلزی دارد ولی کناره‌های آن از جنس پلاستیک مرغوب است و همین مساله هم عاملی برای وزن کمتر این مدل در مقایسه با سایر رقبا است.

در کنار این موارد وجود دو شبکه‌ی ریز و درشت، سری کبه‌ساز و سوسیس‌ساز، محفظه‌ی نگهداری قطعات جانبی، توان ۱۸۰۰ واتی و تیغه‌هایی از استیل ضدزنگ از دیگر مشخصه‌های این سیستم است که با قیمت مناسبی هم در سایت دیجی‌کالا موجود است.

چرخ گوشت تفال مدل NE608138

چرخ‌گوشت پاناسونیک مدل MK-2500

اگر به دنبال قابلیت چرخ کردن گوشت به مقدار بیش از ۶۵ کیلوگرم در ساعت هستید، چرخ‌گوشت پاناسونیک مدل MK-2500 می‌تواند انتخابی مناسب برای شما باشد. این مدل چرخ دارای سیستم قطع کننده خودکار مدار الکتریکی است و به همین دلیل هم می‌تواند ایمنی شما را تا حد بالایی تضمین کند.

وجود سیستم چرخ معکوس، محفظه‌ی نگهداری سیم، تیغه‌ی فولادی ضدزنگ با طراحی ژاپنی، وجود سینی بزرگ و جادار برای سرعت بخشیدن به کار، محفظه‌ی نگهداری از متعلقات و گلویی فلزی کاملا جدا شونده و بادوام از دیگر مشخصه‌های این محصول است که با قیمت منصفانه‌ای هم به بازار ارائه شده است.

چرخ گوشت پاناسونیک مدل MK-2500

چرخ گوشت پارس خزر مدل MG-1400R

یکی دیگر از نمونه‌های پرفروش این کالا از برند ایرانی و معتبر پارس‌خزر چرخ‌گوشت پارس خزر مدل MG-1400R است که دارای مشخصاتی همچون سینی بزرگ و جادار برای سرعت بخشیدن به کار، ایمنی کامل الکتریکی و عایق کاری دوبل قطعات الکتریکی، محفظه‌ی مخصوص جمع آوری سیم، دارای کلید دور برگردان موتور، وزن بسیار کم (۱.۷ کیلوگرمی) و تیغه‌هایی از جنس فولاد ضدزنگ است.

توان این نوع کالا ۷۰۰ وات است و با وجود شبکه‌های متنوعی که دارد می‌تواند هر نوع گوشت، سبزی و حبوباتی را چرخ کند. در کنار این موارد لازم به ذکر است که ابعاد چرخ پارس خزر مدل MG-1400R حدودا ۳۷۲×۱۷۶×۳۴۲ سانتی‌متر است.

چرخ گوشت پارس خزر مدل MG-1400R

منبع: PREPPING MEAT

کندوکاو بیشتر
بهترین برندهای چرخ گوشت چیست؟
بهترین برندهای چرخ گوشت‌ در بازار ایران شامل پارس خزر، پاناسونیک، بوش، مولینکس، فیلیپس و هاردستون است.
فاکتورهای مهم در خرید چرخ گوشت چیست؟
قدرت موتور چرخ گوشت، قدرت خنک‌ کنندگی، سیستم چرخ معکوس، وجود تیغه‌هایی از فولاد ضدزنگ و در دسترس بودن قطعات دستگاه در صورت نیاز به تعمیرات از جمله مهم‌ترین فاکتورها در خرید این دسته از محصولات است که باید به آن توجه‌ای ویژه شود.
رنج قیمت چرخ گوشت‌ها در بازار ایران چقدر است؟
رنج قیمت چرخ گوشتی با کیفیت مناسب و میان‌رده در زمستان ۱۴۰۱ در بازه‌ی دو میلیون تومان تا شش میلیون است.
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه