هواوی احتمالا دیگر نمی‌تواند از تراشه‌های مدیاتک استفاده کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
هواوی مدیاتک

تراشه‌های سری Dimensity مدیاتک بار دیگر این شرکت را در مرکز توجه قرار داده‌اند و با افزایش محدودیت‌های تحریم هواوی، مدیاتک فرصت همکاری گسترده با این شرکت را پیدا کرد؛ اما با توجه به جدیدترین تحریم آمریکا علیه هواوی، به نظر می‌رسد مدیاتک نمی‌تواند تراشه‌های خود را در اختیار هواوی قرار دهد.

شرکت مدیاتک در جدیدترین بیانیه‌ی خبری خود به تبعیت از قوانین و مقررات دولت آمریکا اشاره کرده است. به همین خاطر مدیاتک از تحریم جدید آمریکا علیه هواوی تبعیت خواهد کرد و در نتیجه فروش تراشه‌های این شرکت به هواوی امکان‌پذیر نیست. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، مدیاتک حدود ۳۰ میلیون تراشه را برای هواوی آماده کرده است. در صورتی که نتواند آن‌ها را در اختیار هواوی قرار دهد، این احتمال وجود دارد که تراشه‌ها را به دیگر شرکت‌های چینی مانند شیائومی، اوپو و ویوو بفروشد.

هواوی مدیاتک

اگر چنین اتفاقی نیفتد، مدیاتک متحمل خسارت سنگینی می‌شود. در ضمن حتی اگر این شرکت‌های چینی خواستار بهره‌گیری از این تراشه‌ها باشند، احتمالا به­ دنبال بهره‌­گیری از تخفیف قابل‌توجهی خواهند بود.

مدتی قبل تحریم آمریکا باعث شد که شرکت تراشه‌سازی TSMC ارتباط خود را با هواوی قطع کند و در نتیجه تراشه‌های اختصاصی هواوی به آخر خط رسیده‌اند. حالا با تحریم جدید آمریکا، این شرکت حتی دیگر نمی‌تواند تراشه‌های ساخت دیگر شرکت‌ها را خریداری کند و فقط در صورت دریافت مجوز مخصوص می‌توانند چنین کاری را انجام دهند.

البته این تحریم به‌تازگی تصویب شده و شاید مدیاتک بتواند در کوتاه مدت تعدادی تراشه را در اختیار هواوی قرار دهد. در هر صورت مدت‌هاست که هواوی تحت فشار گسترده‌ای قرار دارد و حالا با تصویب این تحریم جدید، آینده هواوی بیش از پیش در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

منبع: Gizchinaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Edge

  هواوی تا حالا در برابر تحریم ها دووم آورده

  به نظرم باید از SMIC تراشه بگیره که توی خود چین هست
  پردازنده های HI Silicon خیلی خوب هستند باید به تولیدشون ادامه بده

 2. ارشك

  قلدر بازیهای امریکا تمامی نداره.مرگ بر امریکا

  1. Amir

   قلدر بازی؟ این بیشرف هر چیزی حتی پشه هم باشه که رو اقتصاد و قدرتش ضرر بندازه یا مثل کشور خودمون اسمشو میزاره تروریست یا با بهانه ای خیلی چرت و پرت بهش میگع جاسوس…… هواوی شده خارچشمش

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما