۱۴ مدل کت و شلوار مردانه برای استایل‌های رسمی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
مدل کت و شلوار مردانه

آیا به دنبال یک دست کت و شلوار عالی برای ارتقای کمد لباس خود هستید؟ انتخاب از میان مدل‌های مختلف کت و شلوار دو دکمه، چهار دکمه، کت دارای یقه برگردان یا یقه پیک، دو دکمه یا سه دکمه کمی استرس‌زا است. در این مطلب به خلاصه‌سازی برخی از محبوب‌ترین مدل‌های کت‌ و شلوارهای مردانه‌ی امروزی پرداخته‌ و نکاتی را در رابطه با اسم انواع کت و شلوار مردانه و چگونگی انتخاب انواع کت و شلوار مردانه مناسب خود به شما آموزش داده‌ایم.

۱. کت و شلوار دو دکمه

یکی از انواع مدل کت و شلوار مردانه، کت و شلوار دو دکمه است که یکی از انتخاب‌های محبوب آقایان در دنیای امروز است. این مدل کت و شلوار هم متنوع و هم کاربردی است و همین مساله آن را برای موقعیت‌های مختلف مناسب می‌سازد. کت و شلوار دو دکمه با همپوشانی باریکی که از پارچه و یک ردیف دکمه دارد استایل شیکی ایجاد می‌کند که بالاتنه را بلندتر، ظریف‌تر و کشیده‌تر نشان می‌دهد. همچنین یقه‌ی ناچ این کت هم به زیبایی آن می‌افزاید. برای افرادی که به دنبال ست کت و شلوار مردانه با دوخت جدید هستند مدل دو دکمه قطعا انتخاب مناسبی خواهد بود.

۲. کت و شلوار چهار دکمه

کت چهار دکمه

یکی از بهترین مدل کت و شلوار مردانه، هنگام بررسی مدل‌های کت و شلوار، مدل چهار دکمه مدلی است که هیچ وقت دمده نمی‌شود. این مدل لباس مردانه با طراحی منحصر به فرد و سه یا چهار دکمه‌ای که در هر طرف کت دارد هر استایلی را شیک می‌سازد. یقه‌ی پیک زیبایی کت و شلوار را دو چندان می‌سازد و باعث می‌شود قسمت سینه پهن‌تر به نظر برسد. این کت و شلوار به ویژه برای آقایان لاغر اندام مناسب است، زیرا لایه‌ی اضافه‌ای را برای تقویت ظاهر بدن ایجاد می‌کند. کت و شلوار چهار دکمه با انواع مختلف مدل‌ها و اندازه‌ها برای موقعیت‌های مختلف استفاده می‌شود و یکی از لباس‌هایی است که برای موقعیت‌های نیمه‌رسمی یا غیررسمی تجاری باید حتما در کمد لباس خود داشته باشید.

۳. کت بدون ساختار

برای آقایانی که به دنبال مدل غیررسمی‌تر و راحت‌تری هستند یک کت بلیزر بدون ساختار چیزی است که حتما باید در کمد لباس خود داشته باشند. در حالی که اغلب کت و شلوارها رسمی هستند کت‌های بدون ساختار از نظز تناسب راحت بوده و همین مساله آن‌ها را برای هر موقعیتی مناسب می‌سازد. این مدل کت و شلوار سبک وزن بوده و گشاد است بنابراین می‌توانید زیر آن لایه‌های دیگر لباس هم بپوشید. کت بلیزر برای شکل دادن به بدن شما ساخته شده است و به صورت طبیعی روی بدن قرار گرفته و تناسب راحتی را برای هر نوع بدن ایجاد می‌کند. کت و شلوار بدون ساختار انتخاب مناسبی برای تمام طول سال است و به راحتی می‌تواند با شلوار جین مردانه ست شود.

۴. کت و شلوار نیم برزنت

هنگام جست‌وجو برای کت و شلوار مردانه براساس یک بودجه‌ی خاص، بررسی مدل‌های مختلف کت و شلوار خسته کننده خواهد بود. اگرچه مدل نیم کرباس یک گزینه‌ی کاربردی و مقرون به صرفه است که ارزش بررسی را دارد. این مدل با یک قطعه برزنت دوخته شده در سینه و یقه‌ی کت تنفس پذیری، راحتی و دوام بسیار عالی‌ای را فراهم می‌کند. مدل نیم برزنت در مقایسه با سایر مدل‌ها یک انتخاب هوشمندانه برای افرادی که به یک گزینه‌ی مقرون به صرفه نیاز دارند به شمار می‌روند.

۵. کت و شلوار تمام برزنت

کت و شلوار تمام برزنت

مدل تمام برزنت مناسب افرادی است که به دنبال بهترین کیفیت در یک کت و شلوار هستند. این مدل کت و شلواربه پارچه اجازه مدی‌دهد که درست بایستد و به مرور زمان قالب بدن را بگیرد به همین دلیل متناسب‌ترین کت و شلوار قابل تصور است. با وجود اینکه این کت و شلوار اغلب کمی گران‌تر از مدل‌های دیگر استاما دوام بسیار بالایی دارد و همین مساله باعث می‌شود ارزش بالایی نسبت به قیمتش داشته باشد. یکی از بزرگ‌ترین مزایای این مدل کت و شلوار انعطاف‌پذیری کامل است یعنی فردی که آن را می‌پوشد می‌تواند آزادانه و راحت بدون داشتن احساس محدودیت حرکت کند.

۶. یقه‌ی ناچ

یقه‌ی ناچ یک مدل کت و شلوار کلاسیک و جاودانه است که هیچگاه دمده نمی‌شود. این مدل کت دارای یقه‌ی ناچ v شکل در قسمت رسیدن یقه به قسمت برگردان است. این مدل رایج‌ترین یقه است و می‌توانید روی همه‌ی کت‌های دو دکمه‌ی کت و شلوار تا کت تک رسمی آن را پیدا کنید. یقه‌ی ناچ برای افرادی که می‌خواهند استایل سنتی اما در عین حال مدرن داشته باشند که شیک هم باشد مناسب است.

۷. یقه‌ی شال

یقه‌ی شال یکی از منحصر به فردترین یقه‌ها است که نمونه‌ی آن را هم کم می‌توانید ببینید. این مدل یقه یک لبه‌ی گرد مجزا دارد که اغلب روی کت و شلوارهای رسمی دیده می‌شود. یقه‌ی شال به دلیل ظاهر شیک و کم نظیری که دارد بهترین انتخاب برای مراسم‌های رسمی و مراسم عروسی به شمار می‌رود. این مدل یقه در لباس مردانه محبوبیت خود را طی سال‌ها به دلیل ظاهر جاودانه‌ی خود به دست آورده است.

۸. یقه‌ی پیک

کت و شلوار یقه‌ی پیک

کتی که دارای یقه‌ی پیک باشد دارای لبه‌های تیز و به سمت بالا است. این مدل یقه به سرعت حس ظرافت و پیچیدگی را القا می‌کند. این مدل یقه نه تنها ظاهر را بهبود می‌دهد بلکه گران‌ترین مدل یقه‌ی کت به شمار می‌رود که همین موضوع گواهی بر ماهیت منحصر به فرد آن در دنیای مد و پوشاک است. طراحی یقه‌ی پیک یک روش منحصر به فرد از جلب توجه به سمت بالا تنه، تغییر تمرکز به سمت شانه‌ها و کمک به بلندتر نشان داده شدن دارد. این مدل یقه یک انتخاب محبوب برای افرادی است که به دنبال ایجاد ظاهر بلندتری هستند.

۹. چاک وسط پشت

این مدل کت و شلوار دارای چاک کوچکی در وسط پشت کت است. چاک پشت وسط نه تنها باعث آسایش فرد در زمان حرکت می‌شود و ظاهر مدرنی را ایجاد می‌کند بلکه هنگامی که دست‌های فرد در جیبش باشد کمی پشت فرد را نمایان می‌کند. نکته‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که چاک پشت وسط هنگام پوشیدن کت تک و جلیقه مردانه باید بسته باشد.

۱۰. چاک بغل

جاک‌های وسط نه تنها ظاهر شیک و کشیده‌ای را ایجاد می‌کنند که برای بیشتر انواع بدن‌ها مناسب است بلکه میان‌تنه‌ی بزرگ‌تری را ارائه داده و انعطاف‌پذیری زیر خط کمر را حفظ می‌کنند. مزیت اضافه‌تر این است که چاک‌های بغل منجر به جمع‌شدگی و ناراحتی کمتر در هنگام نشستن می‌شوند و همین موضوع آن‌ها را به یک انتخاب ایدئال تبدیل می‌کند. با وجود اینکه مدل‌های چاک از بغل گران‌ترین مدل کت‌ چاک‌دار هستند، اما ظاهر شیک و مرتبشان آن‌ها را به کت و شلواری تبدیل کرده است که ارزش سرمایه‌گذاری دارند.

۱۱. بدون چاک

کت و شلوار بدون چاک

کت بدون چاک در کنار کفش رسمی مردانه، بین افرادی که دوست دارند ظاهر باریک‌تر و لاغرتری داشته باشند محبوب‌تر است. نداشتن چاک این امکان را برای کت فراهم می‌کند تا نیم‌تنه را در آغوش گرفته و ظاهر مرتب‌تر و شیک‌تری را ایجاد کند. این مدل کت و شلوار برای آقایان لاغر اندام یا کوتاه قدتری که می‌خواهند ظرافت بیشتری را به کمد لباس خود اضافه کنند مناسب است. اگرچه نکته‌ی بسیار مهم این است که استایل کمی تنگ بدین معنا است که فضای کمتری برای حرکت وجود دارد بنابراین افرادی که راحتی برایشان مهم‌تر است ممکن است گزینه‌های دیگر را در اولویت قرار دهند.

۱۲. جیب دوخته شده روی کت از خود پارچه

کت جیب‌دار کاربردی‌ترین مدل کت و شلوار است. بر خلاف جیب‌های سنتی که مخفی هستند این جیب‌ها روی قسمت بیرونی کت دوخته می‌شوند و ظاهر منحصر به فرد، کاربردی و مدرنی را ایجاد می‌کنند. جیب‌های روی کت نه تنها به عنوان محلی برای قرار دادن موبایل یا کلید کاربرد دارد بلکه باعث زیباتر شدن استایل هم می‌شود. انتخاب کتی که جیب‌های دوخته شده روی کت دارد این امکان را فراهم می‌کند که بدون اینکه بیش از حد رسمی به نظر برسید ظاهر شیکی را برای خود ایجاد کنید.

۱۳. جیب فیلتابی

کت و شلوار جیب فیلتابی

کت و شلواری که کت آن دارای جیب فیلتابی باشد بسیار شیک است و هیچ‌گاه دمده نمی‌شود. این مدل جیب روی بسیاری از کت‌های آخرین مدل وجود دارد و شامل یک درب مستطیلی است که اغلب آستر شده و به داخل کت متصل می‌شود. برای امنیت و ظرافت بیشتر می‌توان یک یا دو بال به جیب اضافه کرد. جیب‌های فیلتابی اغلب رسمی‌ترین نوع جیب شناخته می‌شوند و معمولا روی لباس‌های شب به کار می‌روند.

۱۴. جیب جت

با وجود اینکه جیب‌های دوخته شده انتخاب‌های غیررسمی‌تری بودند اما جیب‌های جت کمی رسمی‌تر هستند. این جیب‌ها همچنین رایج‌ترین نوع جیب هستند که داخل کت دوخته می‌شوند. به دلیل اینکه این جیب کاملا داخلی است کت دارای این مدل جیب یک مدل بسیار رسمی به شمار می‌رود. با قرار گرفتن جیب در درون کت، خطوط کت شیک‌تر و مرتب‌تر به همراه اکسسوری مردانه به نظر می‌رسند.

منبع: The Trend Spotter

سوال‌های پر تکرار
چه مدل‌های مختلفی از کت‌ و شلوارهای مردانه وجود دارد؟
انواع مختلفی از کت و شلوارهای مردانه وجود دارد که می‌توانید از میان آن‌ها مدل دلخواه خود را انتخاب کنید. این مدل‌ها شامل دو دکمه، چهار دکمه و کت بدون ساختار هستند که به خوبی با شلوار جین یا شلوار کتان ست می‌شوند. علاوه بر این همچنین مدل‌های نیمه برزنت یا تمام برزنت هم وجود دارند که مدل تمام برزنت بهترین کیفیت را دارد.
چگونه مدل کت و شلوار را انتخاب کنیم؟
عوامل مختلفی در تعیین اینکه کدام مدل کت و شلوار برایتان بهترین هستند تاثیر گذارند. برخی چیزهایی که هنگام انتخاب مدل کت و شلوار باید در نظر بگیرید عبارت‌اند از بودجه، پارچه، کارایی، جزئیات، تناسب و دوخت.
آیا کت و شلوار مردانه دمده می‌شود؟
برخی ترندهای خاص در پوشاک آقایان مد و دمده می‌شود، اما کت و شلوارهایی که هیچ‌گاه دمده نمی‌شوند مدل متناسب کلاسیک هستند. این لباس‌ها روی شکل دادن بدن تمرکز می‌کنند اما فضای کافی را در اطراف سینه و کمر برای راحت بودن باقی می‌گذارند. علاوه بر این بسیار محبوب و کاربردی هستند و می‌توان با آن‌ها استایل رسمی یا غیر رسمی داشت. انتخاب یک رنگ خنثی این اطمینان را به شما می‌دهد که کت و شلوارتان بیشتر از یک فصل عمر می‌کند.


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما