مرسدس بنز طراحی داخلی جذاب شاسی‌بلند ۲۰۲۳ EQS را به نمایش گذاشت

۲۵ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۸:۱۸ ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
کابین داخلی شاسی بلند الکتریکی EQS 2023 مرسدس بنز

مرسدس-بنز پیش از معرفی رسمی در ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین) نخستین نگاه را به فضای داخلی خودروی شاسی‌بلند ۲۰۲۳ EQS به‌اشتراک گذاشته است.

کمپانی مرسدس-بنز به‌سرعت در مسیر معرفی خودروهای لوکس الکتریکی گام برمی‌دارد و قصد دارد در برابر رقبای قدرتمندی مانند تسلا، سهم مناسبی از این بازار رو به رشد در اختیار داشته باشد. همان‌طور که در عکس‌های ارائه شده توسط خودروساز دیده می‌شود، برای شاسی‌بلند ۲۰۲۳ ای‌کیواس مرسدس زبان طراحی داخلی را دوباره اختراع نکرده است.

مرسدس بنز سدان الکتریکی EQS را برای رقابت با تسلا رونمایی کرد

مانند قبل، چشم‌نوازترین ویژگی، نمایشگر ۵۶ اینچی MBUX اختیاری است که در سراسر داشبورد جلوی خودرو قرار دارد. این محصول دارای یک نمایشگر ۱۲.۳ اینچی OLED است که به سرنشین جلو امکان می‌دهد هنگام حرکت خودرو، محتوای ویدیویی را تماشا کند.

کابین داخلی شاسی بلند الکتریکی EQS 2023 مرسدس بنز

اگر دوربین خودرو متوجه شود که راننده به‌صورت زیرچشمی نگاهی به این نمایشگر می‌اندازد، صفحه نمایش به‌طور خودکار کم‌نور می‌شود تا چشم‌های راننده روی جاده متمرکز شود.

در کابین داخلی از چوب و چرم برای ایجاد فضایی سالن-مانند استفاده شده است. مرسدس به مشتریان اجازه می‌دهد تا فضای داخلی را در هفت ترکیب رنگ مختلف سفارشی کنند. همچنین صندلی‌های ردیف سوم اختیاری و ردیف دوم با قابلیت تنظیم الکتریکی ارائه می‌شوند که به شاسی‌بلند EQS امکان می‌دهد تا هفت نفر را جابه‌جا کند.

از دیگر ویژگی‌های قابل توجه می‌توان به سیستم صوتی «دالبی اتموس» (Dolby Atmos) و سیستم پاکسازی هوا با فیلتر HEPA برای جلوگیری از ورود گردوغبار به داخل کابین اشاره کرد.

مرسدس همچنین اعلام کرد که باتری‌های این شاسی‌بلند (SUV) و همچنین شاسی‌بلند EQE را در کارخانه‌ی تازه‌تأسیس خود در شهرستان بیب آلاباما تولید خواهد کرد که موجب ایجاد ۶۰۰ شغل می‌شود. این شرکت، مدل ۲۰۲۳ خودروی EQS را در کارخانه‌ی قدیمی خود در نزدیکی توسکالوسا آلاباما مونتاژ خواهد کرد.

عکس‌ها: کابین داخلی مرسدس-بنز EQS 2023
Credit: Mercedes-Benz

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما