ظاهر شاسی‌بلند الکتریکی EQA 2022 مرسدس بنز در تصاویر لو رفته آشکار شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
شاسی‌بلندی الکتریکی EQA 2022 مرسدس بنز

در حالی که هنوز یک هفته‌ی دیگر تا رونمایی رسمی از شاسی‌بلند الکتریکی مرسدس بنز EQA 2022 باقی مانده، اما پوشش استتاری این خودرو کم‌کم کنار گذاشته شده است.

خودروسازان بزرگ جهان به‌تدریج تولید نسخه‌های موتور احتراقی خود را متوقف می‌کنند و به سمت استفاده از موتورهای هیبریدی و الکتریکی گام برمی‌دارند. این موضوع حتی برای خودروهای تولیدی شاسی‌بلند هم دیده می‌شود که با توجه به استفاده نکردن از سوخت‌های فسیلی و در نتیجه انرژی ارزان‌تر، از گزینه‌های پسندیده مشتریان است. مرسدس بنز هم مدت‌هاست بر روی مدل‌های الکتریکی خود کار می‌کند و اکنون در آستانه‌ی معرفی تازه‌ترین کراس‌اوور الکتریکی خود قرار دارد.

هر چند این خودروساز آلمانی هنوز در حال آزمایش نمونه‌های اولیه‌ی پیش از تولید است اما اکنون تصاویری که از تازه‌ترین نمونه‌ی اولیه‌ی منتشر شده، ما را با برخی ویژگی‌های ظاهری آن آشنا می‌کند. از ویژگی‌های بارزی که در این نمونه دیده می‌شود نمایشگر نسبتا کوچک این شاسی‌بلند است که با استانداردهای امروزی، از جمله مدل‌های تولیدی تسلا بسیار فاصله دارد.

شاسی‌بلندی الکتریکی EQA 2022 مرسدس بنز
شاسی‌بلندی الکتریکی EQA 2022 مرسدس بنز
شاسی‌بلندی الکتریکی EQA 2022 مرسدس بنز

ظاهر این خودروی جدید هم در نوع خودش جالب توجه است. EQA اساسا نسل دوم مرسدس بنز کلاس GLA محسوب می‌شود که حالا حداقل یک موتور الکتریکی و یک باتری لیتیوم-یون را جایگزین موتور احتراق داخلی، گیربکس و مخزن سوخت کرده است. اما بر خلاف انتظارات قبلی، به‌نظر می‌رسد که شاسی‌بلند الکتریکی EQA به‌عنوان نسخه‌ی تولیدی سال ۲۰۲۲ این کلاس مرسدس بنز در مدل پایه چرخ جلو متحرک باشد و تنها یک موتور الکتریکی قدرت یک محور را تأمین کند.

این موتور ۱۹۰ اسب بخار قدرت دارد و مصرف انرژی آن ۱۵٫۷ کیلووات ساعت در ۱۰۰ کیلومتر است و بنابراین به نظر می‌رسد که EQA 250 به کم‌هزینه‌ترین مرسدس بنز الکتریکی در آینده‌ی سری EQ تبدیل خواهد شد.

شاسی‌بلندی الکتریکی EQA 2022 مرسدس بنز

هر چند طبق اطلاعات رسمی، نسخه‌ی دو موتوره و چهار چرخ متحرک این خودرو هم با حداقل ۲۷۲ اسب بخار قدرت در اواخر سال ۲۰۲۱ و زمانی که فروش این خودرو آغاز شود، در دسترس خواهد بود.

در حال حاضر از مشخصات دیگری از این خودرو به طور رسمی اعلام نشده، اما لازم به ذکر است که در بالای این مدل در بیشترین برد دارای یک باتری لیتیوم-یونی ۶۰ کیلووات ساعتی است که در آزمون‌ها باید برد حدود ۴۰۰ کیلومتر داشته باشد.

در مجموع انتظار می‌رود که خط تولید EQA حداقل با دو خروجی الکتریکی، دو نوع سیستم پایداری کنترل کشش و دو باتری با اندازه‌های متفاوت ارائه شود. این کراس‌اوور کوچک الکتریکی با برادر بزرگتر خود با نام EQB همراه خواهد شد که ممکن است درست مانند GLB-Class با گزینه‌ی هفت صندلی مجهز به ICE هم تولید شود.

عکس‌ها: خودروی شاسی‌بلندی الکتریکی EQA 2022 مرسدس بنز

Credit: Auto Evolution

منبع: Auto Evolutionبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما