مرسدس بنز کلاس C‌ با امکانات کلاس S ساخته می‌شود

۲۰ شهریور ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
مرسدس بنز کلاس C‌

طی چند هفته گذشته همه نگاه‌ها به مرسدس بنز دوخته شده بود که سدان لوکس سایز بزرگ خودش یعنی مرسدس S کلاس ۲۰۲۱ را به صورت رسمی معرفی کرد. به‌روزرسانی‌های گسترده این مدل شامل پیشرانه‌های جدید، تغییرات کمی در طراحی و امکانات خوبی در کابین می‌شوند و تقریبا تمام جوانب مرسدس بنز S کلاس به‌روز شده تا توجه مشتریان این بخش از بازار را به خودش جلب کند. اما فکر نکنید که مرسدس فراموش کرده همین کار را با مرسدس بنز کلاس C‌‌  مدل ۲۰۲۱ انجام دهد. مانند ماه‌های منتهی به رونمایی از S کلاس، جزئیات خیلی کمی درباره C کلاس منتشر شده‌اند و همچنان جزئیات فنی غیرقابل دسترسی هستند.

با این حال به نظر می‌آید در این مدل هم شاهد امکانات و فناوری‌های استفاده شده در مرسدس S کلاس خواهیم بود.

مرسدس بنز کلاس C‌

منبع این خبر اولا کالنیوس رئیس هیأت‌مدیره گروه دایملر است. کالنیوس گفته مرسدس بنز کلاس C‌  به شدت تحت‌تاثیر S کلاس خواهد بود و برخی از نوآوری‌ها مثل پیشرانه دیزلی هیبریدی برای بازار اروپا و یک موتور الکتریکی AMG برای اولین بار در این مدل رونمایی خواهند شد. او در این باره گفته است: «سال‌ها پیش، منطق مرسدس این بود که بهترین عملکرد خودش را که هر هفت یا هشت سال یکبار اتفاق می‌افتد، با مرسدس S کلاس نشان دهد و سپس یک روند افت تدریجی دهشته باشد. ما طی پنج تا هفت سال گذشته این فلسفه را کنار گذاشته‌ایم. حالا هدف ما این است تا در هر معماری جدید یا مدل مهمی نوآوری داشته باشیم.»

مرسدس بنز کلاس C‌، کلاس S‌ در مقیاس کوچک

این هفته درباره S کلاس صحبت می‌کنیم، اما برای نشان دادن این فلسفه جدید، سال آینده C کلاس جدید از راه می‌رسد. مرسدس بنز کلاس C‌  در واقع نسخه کوچکتری از مرسدس S کلاس خواهد بود.

مرسدس بنز کلاس C‌ بسیاری از امکانات مدل‌های غیرپرچم‌دار مانند سیستم سرگرمی رسانه‌ای MBUX که در A کلاس ۲۰۱۸ استفاده شده بود را داراست، اما تغییرات خوبی در آن به وجود آمده است.

مرسدس بنز کلاس C‌

اینکه همه‌ی این امکانات فقط در اختیار مدل‌های بالارده نخواهند بود، به این معنی است که مرسدس قادر است نوآوری‌هایش را سریع‌تر عملی کند. او در این باره می‌گوید: «ما یک سیستم مهندسی ایجاد کرده‌ایم که با استفاده از آن می‌توانیم نوآوری‌ها را خیلی سریع در دیگر مدل‌ها اجرایی کنیم.»

با توجه به اینکه تا اواخر امسال اطلاعات جدیدی درباره C کلاس ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد، انتظار داریم این سدان سایز متوسط تا نیمه سال ۲۰۲۱ به صورت رسمی رونمایی شود. امیدواریم در آن مدل هم شاهد سیستم سرگرمی‌ رسانه‌ای عالی و هد آپ دیسپلی به همراه واقعیت افزوده باشیم.

منبع: MOTOR1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه