فیسبوک و اینستاگرام ساخت، نمایش و فروش NFT را بررسی می‌کنند

۱ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اینستاگرام NFT

طبق گزارش روزنامه‌ی فایننشال تایمز، شرکت متا در حال بررسی طرح‌های مختلف برای ایجاد، نمایش و فروش NFT در فیسبوک و اینستاگرام است. در این گزارش آمده که طرح‌های موردنظر هنوز در مراحل اولیه هستند و هنوز چیزی قطعی نشده است. از بین قابلیت‌های فاش شده می‌توانیم به امکان نمایش NFT به عنوان تصویر پروفایل و ایجاد NFT در این شبکه‌ی اجتماعی اشاره کنیم. از سوی دیگر احتمال ایجاد یک مارکت‌پلیس برای خرید و فروش NFT هم وجود دارد.

باید خاطرنشان کنیم ماه گذشته مدیرعامل اینستاگرام اعلام کرد که این شرکت در حال بررسی ایده‌های مختلف برای ارائه‌ی NFT ها به طیف وسیع‌تری از کاربران است. مارک زاکربرگ هم در رابطه با این موضوع گفته متاورس باید از مالکیت مجازی یا NFT ها پشتیبانی کند. NFT ها طی ماه‌های گذشته مورد توجه گسترده‌ای قرار گرفته‌اند و اگرچه ارزش آن‌ها با سرعت زیادی بالا و پایین می‌شود و از طرف دیگر با وجود تضمین مالکیت خیلی راحت به سرقت می‌روند، اما در نهایت پشتیبانی غول‌های فناوری از NFT ها منجر به افزایش اهمیت آن‌ها خواهد شد.

اینستاگرام NFT

«توکن‌های غیر قابل تعویض» در واقع دارایی‌های دیجیتالی هستند. عبارت «غیر قابل تعویض» به‌معنی منحصر به‌فرد بودن این دارایی (اثر) است و یعنی نمی‌توان آن را با نمونه‌ای دیگر از نوع خودش تعویض کرد. برای مثال، رمز ارزها یک دارایی قابل تعویض هستند که شما می‌توانید آن‌ها را با یک نمونه‌ی دیگر تعویض کنید. در رابطه با جعل و کپی‌برداری NFT ها نگرانی‌های زیادی وجود دارد. اما اگر شرکت‌های بزرگ این موضوع را جدی بگیرند، حداقل در پلتفرم‌های آن‌ها کاربران با نگرانی کمتری NFT ها را خرید و فروش خواهند کرد.

شرکت متا می‌خواهد در آینده‌ی نزدیک یک متاورس ایجاد کند و بهره‌گیری از NFT ها، گامی در راستای همین هدف محسوب می‌شود. اقداماتی از این دست منجر به افزایش اهمیت و ارزش NFT ها می‌شود و از سوی دیگر کنترل بر چنین دارایی‌هایی را متمرکزتر خواهد کرد.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه