مایکروسافت: هدفمان از تصاحب اکتیویژن بازی‌های موبایل است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
microsoft activision

اخبار خریده شده اکتیویژن (Activision) توسط مایکروسافت (Microsoft) هیچ وقت تمام نمی‌شوند. این خرید بزرگ‌ترین و یکی از عجیب‌ترین اقدامات مایکروسافت بود. با اینحال نشان می‌دهد که این شرکت تا چه حد به بخش ایکس‌باکس اهمیت داده و به دنبال گسترده‌تر کردن آن است.

فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش ایکس‌باکس، اعلام کرد که یکی از اهداف اصلی این خرید، بخش موبایل اکتیویژن است. زمانی که مایکروسافت خبر این قرارداد را اعلام کرد رسانه با شوک بزرگی مواجه شد. با اینحال هرگز دلیل اصلی این کار اعلام نشده بود. قطعاً اکتیویژن برای مایکروسافت یک شرکت پول‌ساز است. با این حال نیاز به دلیلی بیش از افزایش ارزش سهام است تا خریدی به این بزرگی انجام شود.

اسپنسر در مصاحبه اخیر خود گفته که یکی از دلایل اصلی خرید اکتیویژن ساخت بازی برای پلتفرم موبایل است. در اصل این دلیل اصلی برای پیش برد فرآیند خرید بوده است. اسپنسر در ادامه توضیح داد:

بزرگ‌ترین پلتفرم گیمینگ در سراسر جهان موبایل است. یک و نیم میلیارد نفر در حال بازی روی موبایل‌های خود هستند. مشکل اصلی اینجاست که مایکروسافت در این پلتفرم نقش چندانی ندارد. ما با وجود سابقه خوبی که در زمینه کامپیوتر و کنسول داریم، ایده‌های بسیار خوبی برای پلتفرم موبایل هم داریم.

اکتیویژن مایکروسافت

نسخه موبایل مجموعه ندای وظیفه توانست موفقیت بسیار زیادی کسب کند.

اسپنسر در ادامه گفت که اگر در دنیای گیمینگ سابقه زیادی داشته باشید، سازندگان را به طور کامل می‌شناسید. اینجاست که می‌دانید با چه افرادی در چه زمینه‌ای باید کار کرد. مخصوصاً در زمینه خرید که موضوع همکاری بسیار اهمیت پیدا می‌کند. در ادامه او گفت:

زمانی که ما شروع به بحث کردن در داخل شرکت کردیم، بحث اصلی ما توانایی اکتیویژن در ساخت عناوین موبایل بود. همینطور اینکه بلیزارد در زمینه کامپیوتر تخصص خوبی دارد. این دو موضوع باعث شدند تا ما بیشتر به خرید این شرکت فکر کنیم.

این بحث موفق بودن عناوین موبایل اکتیویژن و بلیزارد چیز عجیبی نیست. بازی دیابلو ایمورتال (Diablo Immortal) توانست در تنها ۸ هفته بیش از ۱۰۰ میلیون دلار درآمد داشته باشد. این موضوع با وجود انتقاداتی است که بازی ایمورتال وارد شده است. خریدهای درون برنامه‌ای ایمورتال باعث شدند تا دیدگاه گیمرها نسبت به آن منفی شود. با اینحال همچنان استقبال بسیار خوبی از ایمورتال شده است.

بلیزارد و اکتیویژن تعدادی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های تاریخ بازی‌های ویدئویی را ساخته‌اند. نسخه موبایل ندای وظیفه (Call of Duty Mobile) و دیابلو ایمورتال ثابت کردند که اکتیویژن آینده بسیار خوبی در پلتفرم موبایل دارد. این نکته بسیار جالب است که مایکروسافت به جای اینکه به فکر انحصاری کردن عناوین اکتیویژن باشد، به دنبال گسترش عناوین آن روی پلتفرم‌های دیگر است. چیزی که در دنیای گیمینگ مخصوصاً با این حجم از رقابت کمتر مشاهده می‌شوند.

منبع: VG247.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما