رابط کاربری جدید مایکروسافت آفیس این هفته برای تمام کاربران منتشر می‌شود

۱۳ آذر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
رابط کاربری جدید آفیس

مایکروسافت در این هفته طی یک به‌روزرسانی، رابط کاربری جدید مجموعه‌ی آفیس را به این اپلیکیشن اضافه می‌کند و تمام کاربران نیز به آن دسترسی خواهند داشت.

در حال حاضر جدیدترین نسخه‌ی آفیس، آفیس ۲۰۲۱ است که قابلیت‌های نسبتا خوبی دارد اما نمی‌توان آن را خیلی به نسبت نسل گذشته یک مجموعه با پیشرفت چشمگیر به حساب آورد. بیشتر تغییرات این برنامه ظاهری است که با آپدیت جدید مایکروسافت این تغییرات بیشتر هم شده است. البته این آپدیت طی هفته‌ی جاری منتشر خواهد شد و عموم کاربران هم به آن دسترسی خواهند داشت.

مایکروسافت تغییرات ظاهری آفیس را اوایل امسال رونمایی کرده بود و در طول تابستان هم مشغول تست آن شد. اما بالاخره تصمیم گرفت در طول این هفته آن را برای آفیس ۳۶۵ و آفیس ۲۰۲۱ هم عرضه کند و خوشبختانه این‌بار تمام کاربران قادر خواهند بود به آن دسترسی داشته باشند.

تغییرات جدیدی که در رابط کاربری آفیس وجود دارد بیشتر در راستای تغییرات ظاهری ویندوز ۱۱ است تا بدین ترتیب مایکروسافت بتواند اپلیکیشن‌های اصلی ویندوز را با ظاهر خود سیستم‌عامل یکپارچه کند. اکنون وقتی وارد آفیس می‌شوید اندکی گوشه‌های هر کادر، گرد‌تر شده و اندکی هم گزینه‌های موجود در ورد، اکس، پاورپوینت و اوت‌لوک تغییر پیدا کرده‌اند. همچنین آفیس اکنون از حالت تیره و روشن هم پشتیبانی می‌کند که همگام با همان تنظیمات درون خود ویندوز است. این‌طور که به نظر می‌رسد، این تغییرات اندک اما محسوس هستند و به‌راحتی متوجه آن‌ها خواهید شد.

رابط کاربری جدید آفیس

البته به نظر می‌رسد ظاهر جدید آفیس را کاربران در صورت تمایل می‌توانند غیرفعال کنند و این‌کار به‌زودی و با آیکونی تحت عنوان megaphone که در گوشه‌ی سمت راست-بالای اپلیکیشن‌هایی نظیر ورد، اکسل، پاورپوینت و وان‌نوت به نمایش در می‌آید قابل انجام خواهد بود. همان‌طور که گفته شد، این رابط طی این هفته برای همه‌ی کاربران ویندوز ۱۱ منتشر خواهد شد و حتی برخی از آن‌ها آن را دریافت هم کرده‌اند. طبق گفته‌های مایکروسافت، ۵۰٪ از کاربران ویندوز ۱۱ هم به صورت خودکار این آپدیت را دریافت خواهند کرد.

پیش‌تر هم اشاره شد که بسیاری از این تغییرات اندک و جزئی هستند اما مایکروسافت در نظر دارد یک سری تغییرات دیگر را که انگار محسوس و قابل توجه هستند به مجموعه‌ی آفیس اضافه کند. طبق آنچه شنیده‌ایم، در آپدیت‌های بعدی، آفیس دستور محور می‌شود. این یعنی دیگر در بالای صفحه شاهد کادرهای مختلف نخواهید بود و بیشتر با ارسال فرامین مختلف به آنچه که می‌خواهید دسترسی خواهید داشت.

البته فعلا جز همان تغییر اولیه که بیشتر ظاهری است، سایر قابلیت‌ها هنوز به آفیس راه نیافته‌اند و باید منتظر ماند و دید چه زمانی شاهد انتشار خبر پیرامون این موضوع خواهیم بود.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه