مایکروسافت آفیس ۲۰۲۱ روز ۱۳ مهر منتشر می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آفیس 2021

مایکروسافت روز گذشته آفیس LTSC را برای کاربران تجاری و دولتی منتشر کرد و قرار است در تاریخ ۵ اکتبر (۱۳ مهر) آفیس ۲۰۲۱ برای کاربران عادی ارائه شود. آفیس LTSC برای صنایع و مشاغلی است که خیلی دیر به دیر از برنامه‌ها و سرویس‌های جدید استفاده می‌کنند و بیش از هرچیزی به برنامه‌های باثبات نیاز دارند.

این نسخه برخلاف مایکروسافت ۳۶۵ همراه با ویژگی‌های هوش مصنوعی و ابری عرضه نمی‌شود و ویژگی‌های جدیدی هم دریافت نخواهد کرد. طبق اعلام مایکروسافت، این شرکت ۵ سال از آفیس LTSC پشتیبانی می‌کند. از بین ویژگی‌های جدید آفیس LTSC که راهی آفیس ۲۰۲۱ هم می‌شوند می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • قابلیت Line Focus: یک ویژگی شبیه «حالت خواندن» (Reading Mode) محسوب می‌شود که به کاهش حواس‌پرتی و خوانایی بهتر فایل‌های ورد کمک می‌کند.
  • عملکرد XLOOKUP: برای پیدا کردن موارد مختلف در جدول یا محدوده‌های قرار گرفته در ردیف‌های فایل‌های اکسل انجام وظیفه می‌کند.
  • پشتیبانی از آرایه‌ی پویا: توابع جدید اکسل که از آرایه‌های پویا استفاده می‌کنند.
  • حالت تاریک: تمام برنامه‌های آفیس حالا از حالت تاریک بهره می‌برند.

آفیس 2021

البته مایکروسافت همچنان استفاده از مایکروسافت ۳۶۵ را برای کاربران عادی و کسب‌وکارها توصیه می‌کند. این شرکت مدتی قبل برای اولین بار خبر افزایش قیمت مایکروسافت ۳۶۵ و آفیس ۳۶۵ را اعلام کرد که از مارس ۲۰۲۲ اعمال می‌شود.

مایکروسافت هنوز قیمت آفیس ۲۰۲۱ را اعلام نکرده اما در هر صورت در تاریخ ۵ اکتبر (۱۳ مهر) در کنار ویندوز ۱۱ منتشر می‌شود. به زودی از جزئیات این سرویس و قیمت آن خبردار خواهیم شد.

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما