مایکروسافت پای اپ استورهای شخص ثالث را به ویندوز باز کرده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
مایکروسافت ویندوز

آمازون و اپیک گیمز استور جزء اولین اپ استور‌های شخص ثالثی هستند که وارد استور مایکروسافت می‌شوند. شرکت مایکروسافت امروز از استور برنامه‌های خود در نسخه ویندوز رونمایی کرده و از فروشگاه‌های اپلیکیشن‌ شخص ثالث برای پیوستن به استور خود دعوت کرده است. این اتفاق بسیار خوب باعث می‌شود که در ماه‌های آینده ما شاهد هر دو استور آمازون و اپیک گیمز در فروشگاه مایکروسافت باشیم.

جورجیو ساردو، مدیر کل فروشگاه شرکت مایکروسافت توضیح می‌دهد: «اپلیکیشن‌های شخص ثالث اصلی، مانند هر اپلیکیشن دیگری، صفحه‌ای اختصاصی برای ارائه توضیحاتی درباره‌ی خود هستند که از طریق جست‌وجو به‌راحتی قابل دسترسی خواهند بود. به طوری که کاربران می‌توانند به‌راحتی و با اطمینان خاطر آن‌ها را از استور مایکروسافت نصب کنند. امروز ما اعلام می‌کنیم که اپلیکیشن‌های مهم استور آمازون و اپیک گیمز در طی چند ماه آینده به استور مایکروسافت اضافه خواهند شد.»

چند ماه پیش شرکت مایکروسافت از تغییرات عمده در استور خود خبر داد و بعد‌ا خبر پیوستن اپلیکیشن‌های اصلی استور آمازون و اپیک گیمز به استور مایکروسافت هم منتشر شد. در این تغییرات نه تنها استور‌های ویندوز ۱۰ و ۱۱ بررسی و بازنگری خواهند شد، بلکه شرکت مایکروسافت همچنین به توسعه‌دهندگان اجازه خواهد داد تا در صورت استفاده از بسترهای پرداخت برای اپلیکیشن‌های پولی، ۱۰۰ درصد درآمد آن‌ها به خودشان تعلق گیرد. اما این موضوع برای اپلیکیشن‌های بازی‌ صدق نخواهد کرد.

در ماه ژوئن، مدیر بخش ویندوز شرکت مایکروسافت، پانوس پانای به وب‌سایت The Verge اعلام کرده است که استور مایکروسافت آماده ورود نرم‌افزار Steam و سایر اپلیکیشن‌های شخص ثالث خواهد بود تا عضو فروشگاه مایکروسافت در ویندوز ۱۱ شوند. در حالی که نرم‌افزار Steam هنوز در لیست اپلیکیشن‌های ورودی به مایکروسافت استور قرار ندارد، اما به نظر می‌رسد که در آینده‌ی نزدیک چنین چیزی اتفاق بیفتد.

مایکروسافت ویندوز

شرکت مایکروسافت اکنون به اپلیکیشن‌های شخص ثالث اصلی اجازه می‌دهد تا در استور نسخه ویندوز مایکروسافت قرار بگیرند. این بدان معنا نیست که اپلیکیشن‌ها و بازی‌های سایر استور‌ها هم برای نصب در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، اما اپلیکیشن‌های اصلی آن‌ها در نتایج جست‌وجوی کاربران عنوان خواهند شد.

به نظر می‌رسد که همکاری شرکت مایکروسافت با شرکت آمازون کمی متفاوت است. مایکروسافت قرار است تا پای اپلیکیشن‌های اندروید را به ویندوز ۱۱ باز کند و با این کار اپلیکیشن‌های استور آمازون هم به طور مستقیم از استور مایکروسافت قابل دریافت خواهند بود. پیش‌نمایش ادغام دو استور آمازون و مایکروسافت به‌زودی در ویندوز اینسایدر قرار خواهد گرفت.

سیاست‌های آزادی که شرکت مایکروسافت برای اپلیکیشن‌های خود در نظر گرفته، در گذشته تأثیر زیادی بر استور مایکروسافت داشته است. اپلیکیشن‌های محبوب مانند دیسکورد، وی ال سی، زوم، TeamViewer و ویژوال استودیو کد همگی در استور کنونی مایکروسافت قرار دارند. حتی اپلیکیشن‌های تحت وب (PWA) از جمله ردیت، تیک‌تاک، ویکی‌پدیا، تامبلر و موارد دیگر در دسترس کاربران هستند. هم‌اکنون می‌توانید هر مرورگری را در استور مایکروسافت نصب کنید. بد نیست که بدانید که دو مرورگر اپرا و یاندکس از سیاست‌های جدید مایکروسافت بهره برده‌اند.

منبع: TheVergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما