مایکروسافت می‌خواهد هوش مصنوعی Copilot را به بازی‌های خود بیاورد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
Minecraft

کمپانی مایکروسافت به تازگی فاش کرد، فناوری هوش مصنوعی این شرکت در بازی‌های ویدیویی ادغام خواهد شد و قرار است نقش بسزایی برای آن‌ها ایفا کند.

بر اساس گزارش رسانه ویندوز سنترال (Windows Central)، هوش مصنوعی Copilot مایکروسافت در بازی ماینکرفت (Minecraft) پیاده‌سازی شده است. این نمایش که طی رویداد اخیر مایکروسافت (Microsoft Surface and Windows AI event) پخش شد بهمان نشان داد، هوش مصنوعی Copilot می‌تواند نقش راهنمای کاربر را ایفا کند و همچنین ابزار تاثیرگذاری برای افراد تازه‌وارد به این بازی برشمرده می‌شود. برای مثال اگر گیمر قصد ساخت یک آیتم در بازی را دارد، این هوش مصنوعی جزئیات لازم برای ساخت آن آیتم به‌خصوص و همچنین متریال و مواد مورد نیاز آن را به او (گیمر) گوشزد می‌کند.

هوش مصنوعی مایکروسافت در بازی ماینکرفت

جالب است بدانید برنامه Copilot در واقع یک برنامه چت‌بات هوش مصنوعی است که در سال ۲۰۲۳ توسعه و راه‌اندازی شد. در حال حاضر نمی‌دانیم که مایکروسافت دقیقا چه موقع این قابلیت را به صورت عمومی برای ماینکرفت عرضه خواهد کرد و یا حتی چه زمانی این هوش مصنوعی به دیگر بازی‌های ویدیویی این شرکت راه خواهد یافت.

در ماه ژانویه سال ۲۰۲۳، ساتیا نادلا؛ مدیر عامل مایکروسافت گفت که این شرکت قصد دارد هوش مصنوعی را در تمام محصولات خود بگنجاند. از سوی دیگر در جریان مراسم DICE امسال در ماه فوریه، ایکس باکس از تاثیرات هوش مصنوعی بر بازی‌ها صحبت کرد.

منبع: GamesIndustry

بیشتر بخوانید:

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما