به‌روزرسانی ۲۲H2 ویندوز ۱۱ ممکن است با نام آپدیت ۲۰۲۲ منتشر شود

۱ شهریور ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
به‌روزرسانی 22H2

بسیاری از کاربران به شدت منتظر به‌روزرسانی ۲۲H2 ویندوز ۱۱ هستند، زیرا مایکروسافت قرار است با این به‌روزرسانی قابلیت‌های بسیار جدیدی را به کاربران این سیستم‌عامل ارائه دهد. آخرین شایعات حاکی از آن است که این به‌روزرسانی احتمالاً ۲۹ شهریور ماه سال جاری (۲۰ سپتامبر) عرضه خواهد شد. در همین راستا، اکنون مایکروسافت در تلاش است تا تبلیغات این به‌روزرسانی را با نام جدیدی به کاربران معرفی کند و قابلیت‌های جدید آن را از یکسال بعد از انتشار ویندوز ۱۱، در معرض نمایش قرار دهد.

افشاگری به نام «XenoPanther» در توییتر اسکرین‌شاتی را به اشتراک گذاشته که از برنامه‌ی Get Started ویندوز ۱۱ گرفته شده است. در این اسکرین‌شات به نظر می‌رسد که مایکروسافت رسماً به «آپدیت ۲۰۲۲» اشاره می‌کند. البته باید اشاره کنیم که مایکروسافت هنوز این نام جدید را تایید نکرده و همچنین تاریخ انتشار رسمی را برای این به‌روزرسانی بزرگ به اشتراک نگذاشته است. جالب اینجاست که نسخه‌ی بتای این به‌روزرسانی که در اختیار کاربران بتا قرار دارد، نیز با نام ۲۲H2 عرضه شده و این شرکت هیچ اشاره‌ای به نام جدید نکرده است.

به‌روزرسانی 22H2

هدف از عرضه‌ی نسخه‌ی بتا طبیعتاً آزمایش قابلیت‌هایی است که مایکروسافت طی چند ماه گذشته طراحی کرده و در صورت تأیید آن را در به‌روزرسانی ۲۰۲۲ ویندوز ۱۱ قرار خواهد داد. البته، این احتمال وجود دارد که این فقط یک خطای تایپی از جانب مایکروسافت در برنامه‌ی Get Started باشد. این شرکت همچنین در مورد روشی که قرار است به‌روزرسانی‌های اصلی ویندوز ۱۱ را عرضه کند، اطلاعات چندانی به کاربرانش نداده و تنها ادعا کرده که ویندوز ۱۱ یک بار در سال به‌روز‌رسانی می‌شود.

با این حال، شایعاتی از Windows Central’s Zac Bowden نشان می‌دهد که یک سیستم به‌روزرسانی به نام «Moment»  نیز ممکن است در راه باشد. گفته می‌شود که به‌روزرسانی‌های Moment، آپدیت‌های کوچکی هستند که در کنار به‌روزرسانی‌های بزرگی مانند ۲۲H2، در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. همچنین این به‌روزرسانی‌ها قابلیت‌هایی را ارائه می‌دهند که در آپدیت‌های بزرگ گنجانده نشده است. به عنوان مثال احتمال می‌رود که قابلیت فایل اکسپلورر ویندوز ۱۱، که در آپدیت ۲۲H2 نخواهد بود، ماه اکتبر توسط آپدیت‌های Moment عرضه شود. کاربران با استفاده از این قابلیت می‌توانند بدون بازکردن پنجره‌های مختلف و تنها با استفاده از تب‌ها میان بخش‌های گوناگون از درایوهای ذخیره‌سازی خود جا به جا شوند.

به‌روزرسانی ۲۲H2 ویندوز ۱۱ مدت‌هاست که توسط مهندسان مایکروسافت مورد آزمایش قرار گرفته و این شرکت قصد دارد همراه با این به‌روزرسانی ویژگی‌های جدیدی نظیر ظاهر متفاوت تسک منجر، Drag and Drop تسک‌بار و دسترسی به گجت‌های بلوتوثی از تسک‌بار در به کاربران عرضه کند. ظاهراً این شرکت با این به‌روزرسانی قابلیت جدید زیرنویس زنده برای انواع صدا را به ویندوز ۱۱ اضافه می‌کند که برای افرادی که ناشنوا و کم شنوا هستند یا هرکسی که می‌خواهد به صورت خودکار زیرنویس صوتی برای او به نمایش دربیاید، بسیار مناسب است.

همچنین گفته می‌شود که استور مایکروسافت نیز با این به‌روزرسانی دستخوش تغییراتی می‌شود. در حال حاضر، برخی از برنامه‌های این استور هنگام به‌روزرسانی بسته می‌شوند و بعد از انجام به‌روزرسانی مجدداً اجرا خواهند شد. ظاهراً اگر برنامه‌ای در حال اجرا باشد و شما با مراجعه به مایکروسافت استور اقدام به به‌روزرسانی آن نمایید، آن برنامه‌ی در حال اجرا بسته خواهد شد و ممکن است از این طریق برخی اطلاعات خود را از دست بدهید. اما در ۲۲H2 ویندوز ۱۱، مایکروسافت قابلیتی را ارائه خواهد کرد که در هنگام به‌روزرسانی، برنامه‌های در حال اجرا موقتاً آپدیت نشوند.

به‌روزرسانی 22H2

همانطور که در ابتدای خبر اشاره شد، مایکروسافت هنوز تاریخ رسمی عرضه‌ی به‌روزرسانی ۲۲H2 ویندوز ۱۱ را اعلام نکرده، اما انتظار داریم که تا اوایل پاییز این آپدیت به طور رسمی در اختیار کاربران این سیستم‌عامل قرار بگیرد.

منبع: Xda-developers

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه