صفحه‌ی مرگ سیاه ویندوز ۱۱ دوباره آبی می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
صفحه‌ی سیاه مرگ

مایکروسافت رنگ صفحه‌ی سیاه مرگ در ویندوز ۱۱ را مانند گذشته به آبی تغییر می‌دهد. این شرکت مدتی قبل رنگ صفحه‌ی آبی مرگ را سیاه کرد تا با صفحه‌های نمایش داده هنگام روشن و خاموش شدن سیستم هماهنگی داشته باشد. اما حالا مایکروسافت اعلام کرده که با انتشار یک آپدیت، رنگ این صفحه بار دیگر آبی می‌شود.

این صفحه برای نخستین بار همراه با ویندوز ۳ ارائه شد تا مخصصان IT و نیروهای پشتیبانی بتوانند دلیل اصلی مشکل را راحت‌تر از گذشته پیدا کنند. به زبان ساده، این صفحه زمانی به نمایش درمی‌آید که سیستم‌عامل با مشکل جدی مواجه شده و نمی‌تواند به‌صورت کامل اجرا شود. در این شرایط، ویندوز یک صفحه آبی نشان می‌دهد که در آن اطلاعاتی راجع به مشکل وجود دارد و سپس ریستارت می‌شود. در این صفحه معمولا اطلاعات مختلفی ارائه می‌شود که با استفاده از آن بررسی منشا مشکل امکان‌پذیر می‌شود.

صفحه‌ی سیاه مرگ

صفحه‌ی آبی مرگ به دلایل مختلفی پدیدار می‌شود که از جمله شایع‌ترین آن‌ها می‌توانیم به درایورهای مشکل‌دار، مشکلات سخت‌افزاری و خطاهای سیستم‌عامل اشاره کنیم. جدیدترین نسخه‌های ویندوز نسبت به گذشته از امکانات بیشتری بهره می‌برند و به همین خاطر معمولا کاربران به اندازه‌ی گذشته با این صفحه روبه‌رو نمی‌شوند. باید خاطرنشان کنیم که نمایش صفحه آبی مرگ لزوما به معنای وجود یک مشکل جدی نیست و گاهی اوقات یک مشکل موقتی منجر به نمایش این صفحه می‌شود و بعد از ریستارت همه چیز به حالت عادی برمی‌گردد.

هنوز مشخص نیست که چرا مایکروسافت رنگ این صفحه را به حالت سابق برگردانده اما این موضوع می‌تواند مربوط به درخواست کاربران و متخصصان IT باشد. صفحه‌ی آبی مرگ بخشی از هویت ویندوز محسوب می‌شود و بسیاری از کاربران به محض مشاهده کردن آن با پشتیبانی خود تماس می‌گیرند. اما وقتی که این صفحه سیاه باشد، برخی کاربران احتمالا گیج می‌شوند و در چنین شرایطی کار متخصصان IT هم سخت‌تر خواهد شد.

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. ....

    واقعا این ضعف بزرگ ویندوز هست

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما