ویندوز ۱۱ تغییر مرورگر پیش‌فرض را آسان‌تر می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ویندوز 11

یکی از ویژگی‌های بحث‌برانگیز ویندوز ۱۱، سخت‌تر شدن تغییر مرورگر پیش‌فرض در این سیستم‌عامل است. اما در جدیدترین نسخه‌ی بتای ویندوز ۱۱، کاربران فقط با کلیک بر روی یک دکمه می‌توانند مرورگر دلخواه خود را به‌عنوان مرورگر پیش‌فرض تعیین کنند. باید خاطرنشان کنیم در حال حاضر به منظور تغییر مرورگر پیش‌فرض، باید برای تک‌تک فرمت‌های HTTP، HTTPS،.HTML و.HTM این کار را انجام دهید. اما حالا قرار است مانند ویندوز ۱۰، کاربران بدون هیچ دردسری و فقط با انتخاب یک گزینه مرورگر پیش‌فرض را انتخاب کنند.

مایکروسافت در ابتدا از تصمیم خود برای دشوارتر کردن تغییر مرورگر پیش‌فرض دفاع می‌کرد. اما طبیعتا این تصمیم با استقبال مرورگرهای رقیب این شرکت روبه‌رو نشد و مدیران موزیلا، Brave و حتی گوگل کروم به صراحت از این تصمیم انتقاد کردند. افرادی که در حال حاضر از ویندوز ۱۱ استفاده می‌کنند، هنگام کلیک بر روی فایل HTML با یک گزینه برای انتخاب مرورگر دلخواه روبه‌رو می‌شوند. اما در این میان اگر تیک مربوط به استفاده‌ی همیشگی از مرورگر زده نشود، برای تغییر مرورگر باید فرایند پیچیده‌ای را طی کنید.

اگرچه مایکروسافت در حال حاضر مشغول آزمایش قابلیت مربوط به ساده‌تر کردن این فرایند است، اما هنوز مشخص نیست که چه زمانی به نسخه‌ی پایدار راه پیدا می‌کند. روی هم رفته همین که مایکروسافت به دلیل انتقادات و بازخوردها از تصمیم خود عقب‌نشینی کرده، خبر خوبی به حساب می‌آید.

منبع: xda-developersبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما