بازی Perfect Dark مایکروسافت با همکاری سازندگان توم ریدر ساخته خواهد شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی پرفکت دارک

مایکروسافت به‌صورت رسمی اعلام کرده است که استودیوی کریستال داینامیکس، سازنده‌ی بازی‌های مارول اونجرز و توم ریدر، در توسعه‌ی بازی جدید پرفکت دارک (Perfect Dark) به استودیوی اینیشیتیو کمک خواهد کرد و بازی به‌صورت مشترک توسط هر دو استودیو تولید خواهد شد.

چند سال پیش مایکروسافت اعلام کرد که استودیوی جدیدی به نام «اینیشیتیو» (The Initiative) تأسیس کرده است. نکته‌ی قابل‌توجه درباره‌ی این استودیو این بود که از همان روز اول آن‌ها استخدام افراد باتجربه و ارشد صنعت را در دستور کار خود قرار دادند. همین موضوع باعث شد تا بسیاری برای اولین پروژه‌ی آن‌ها هیجان‌زده شوند.

اگرچه برون‌سپاری بخش‌هایی از یک بازی در استودیوهای بزرگ امری طبیعی است اما به نظر می‌رسد همکاری استودیوی کریستال داینامیکس در ساخت این بازی جدی‌تر است. این خبر در نوع خود بسیار جالب است زیرا این بازی یک بازی فرست‌ پارتی مایکروسافت به حساب می‌شود و تاکنون توسط استودیوهای فرست پارتی این شرکت تولید شده است اما اکنون با این تصمیم قرار است استودیوی کریستال داینامیکس که زیرمجموعه‌ی شرکت اسکوئر انیکس است، در کنار استودیوی اینیشیتیو روی آن کار کند.

البته این اتفاق تا حدی منطقی هم به نظر می‌آید. به نظر می‌رسد بازی پرفکت دارک پروژه‌ی جاه‌طلبانه‌ای باشد، اما استودیوی اینیشیتیو از نظر تعداد کارکنان استودیوی چندان بزرگی به حساب نمی‌آید و اغلب کارکنان آن را نیروهای ارشد تشکیل داده‌اند. به همین دلیل نمی‌تواند به‌تنهایی روی چنین پروژه‌ای کار کند. از طرف دیگر، این استودیو که در شهر سانتا مونیکا واقع شده است، توسط دارل گالاگر (Darrel Gallagher) مدیریت می‌شود. او در گذشته یکی از مدیران استودیوی کریستال داینامیکس و به همراه دنیل نوبرگر (Daniel Neuburger) از کارگردانان ریبوت توم ریدر بوده است. این یعنی در گذشته آن‌ها با استودیوی کریستال داینامیکس آشنایی و همکاری داشته‌اند.

بازی پرفکت دارک

استودیوی اینیشیتیو در صفحه‌ی توییتر خود بیان کرده است: «به‌روزرسانی درباره‌ی پرفکت دارک! ما در حال همکاری با استودیوی کریستال داینامیکس، تیم حرفه‌ای و باتجربه‌ای که روی بازی‌هایی نظیر توم ریدر کار کرده‌اند، هستیم تا این بازی اول‌شخص جاسوسی مهیج را به نسل جدیدی بیاوریم.»

این هم در نوع خود جالب است که در بیان سابقه‌ی استودیوی کریستال داینامیکس هیچ سخنی از بازی Marvel’s Avengers به زبان نیامده و فقط به سه‌گانه‌ی توم ریدر اشاره شده است.

اینیشیتیو در ادامه‌ی پیام خود اضافه کرده است: «تیم ما نمی‌توانست فرصت همکاری با آن‌ها را نادیده بگیرد و از آن عبور کند. ما هنوز در مراحل اولیه‌ی توسعه‌ی بازی خود هستیم اما به صورتی باورنکردنی هیجان‌زده‌ایم تا از این فرصت منحصر‌به‌فرد استفاده کنیم تا بتوانیم چشم‌اندازی که برای بازی Perfect Dark در نظر داریم، ارائه دهیم.»

پس از شایعه‌های متعدد که از اولین پروژه‌ی این استودیو به گوش می‌خورد، مایکروسافت ریبوت بازی Perfect Dark را در مراسم گیم اواردز سال گذشته رونمایی کرد. هرچند فقط یک تریلر سینمایی از بازی نشان داده شد اما به هر حال همین که بعد از مدت‌ها قرار است اثر جدیدی از پرفکت دارک ساخته شود، این خود کافی بود تا بسیاری از طرفداران این اثر هیجان‌زده شوند.

این اتفاق حتی باعث تعجب بسیاری از طرفداران شده است اما باید صبر کنیم و جزئیات بیشتری از پروژه‌ی توسعه‌ی بازی پرفکت دارک بشنویم و ببینیم که سرنوشت استودیوی اینیشیتیو و اولین پروژه‌اش چه خواهد شد.

منبع: Eurogamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما