ببینید؛ اولین تریلر گیم‌پلی بازی Perfect Dark منتشر شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
بازی پرفکت دارک

به تازگی تریلر جدیدی از بازی اول شخص و تیراندازی پرفکت دارک (Perfect Dark) منتشر شده که به گیم‌پلی آن می‌پردازد.

پرفکت دارک یک اثر هیجان‌انگیز است که در دنیایی آینده‌نگرانه جریان دارد. این نسخه که به عنوان یک ریبوت برای مجموعه عمل می‌کند، توسط استودیوهای The Initiative و کریستال داینامیکس (Crystal Dynamics) با الهام از عناصر دو بازی اول سری ساخته شده، اما یک داستان و دنیای کاملا جدید را ارائه می‌دهد. برای طرفداران قدیمی و بازیکنان تازه وارد به طور یکسان، این بازی جدید برداشت تازه‌ای از تجربه‌ی قرار گرفتن در قالب یک مامور مخفی ارائه می‌دهد. اگرچه طرفداران لحظاتی را خواهند داشت که با تاریخ و خاطرات بازی‌های اصلی مرتبط می‌شود، اما به طور کلی در این تجربه جدید نیازی به دانش قبلی نیست.

این بازی یک تجربه‌ی تک‌نفره خواهد بود و مجموعه‌ای از ماموریت‌ها را ارائه خواهد داد که در نحوه‌ی تکمیل آن‌ها آزاد هستید. با نگاهی به تریلر، واضح است که پیمایش و گجت‌ها بخش بزرگی از بازی هستند و ما شاهد استفاده از توانایی‌های پارکور جدید در سراسر بازی برای حرکت و مبارزه هستیم. سازندگان پرفکت دارک نمی‌خواهد این بازی شبیه هیچ چیز دیگری باشد. بازی شامل عناصر تیراندازی اول شخص، ایمرسیو سیم و اکشن مخفی‌کاری است، اما آن‌ها را در یک مجموعه‌ی یکپارچه ترکیب می‌کند. هدف در واقع اجازه دادن به بازیکنان برای استفاده از ابزار‌ها و توانایی‌های مختلف، به نحوی که می‌خواهند است.

پرفکت دارک

در این ریبوت، جوانا یک مامورسازمان dataDyne است و یک ارتباط شخصی عمیق با آنچه در دنیای او اتفاق می‌افتد، دارد. او در سفر خود در بازی اشتباه می‌کند و از آن تجربیات درس می‌گیرد. فهمیدن اینکه این جوانا کیست به اندازه‌ی خود داستان جذاب است. دنیای آینده‌نگرانه‌ی پرفکت دارک تحت تاثیر آنچه با نام The Cascade شناخته می‌شود، قرار گرفته است که منجر شده سیاره از یک سری بلایای زیست‌محیطی رنج ببرد و برای زندگی انسان‌ها تهدید به حساب آید. پس از فاجعه، یک ابرشرکت به نام Core Mantis برای ایجاد راه‌حلی به نام شبکه‌ی GEN وارد عمل می‌شود و آن را در قاهره مستقر می‌کند، تعادل زیست‌محیطی را بازیابی کرده و شهری تازه ایجاد می‌کند که از محیط متخاصم بیرون جدا شده و تبدیل به مرکز نوآوری‌های فناوری می‌شود.

پس از آن، ابرشرکت‌های دیگر برای ادامه‌ی این بازسازی وارد عمل می‌شوند اما، همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، همه چیز آنطور که به نظر می‌رسد نیست و انگیزه‌های آن‌ها ممکن است کمتر از آنچه به نظر می‌رسد بشردوستانه باشد. در این میان جوانا وارد قاهره می‌شود. او برای یافتن و دستگیری دنیل کارینگتون به این شهر فرستاده می‌شود و ما در تریلر می‌بینیم که او وارد منطقه‌ای به نام شهر باغ می‌شود. در پرفکت دارک، این منطقه جهانی‌تر از شهر است و Core Mantis آن را انتخاب کرده است تا با فرآیند‌های جدید زیست‌محیطی خود احیا شود.

در ادامه می‌بینیم که جوتنا مخفیگاهی را پیدا می‌کند که توسط کارینگتون استفاده می‌شود که به سیستم AR جوانا نفوذ می‌کند و شروع به افشای اطلاعات بیشتر و حتی سؤالات بیشتر در مورد اسرار بزرگ‌تر در قاهره می‌کند. حال جوانا باید بفهمد که به چه کسی می‌توان اعتماد کرد و چه کسی ممکن است علیه اهداف او کار کند و نقش کارینگتون نیز در این وسط بخش مهمی از آن خواهد بود.

پرفکت دارک

همانطور که ذکر شد، گجت‌ها بخش‌ مهمی از بازی هستند. در تریلر، جوانا با استفاده از ابزاری برای تجزیه و تحلیل صدا‌های NPC‌ها و ایجاد دیپ فیک صوتی برای فریب دادن سیستم‌های امنیتی یا جعل صدای شخصیت‌های دیگر و همچنین ایجاد حواس پرتی، مناطق غیرقابل نفوذی وارد می‌شود. از طرفی او می‌تواند با ابزارهای خود اطلاعاتی را مورد شخصیت‌ها کسب کند. سازندگان تاکید کرده‌اند که تجزیه دنیای اطراف شما بخش مهمی از درک چگونگی دستیابی به اهدافتان خواهد بود.

در نهایت در تریلر شاهد سلاح‌های کشنده و غیر کشنده، نبرد‌های نزدیک و توانایی‌هایی هستیم که به شما امکان می‌دهد چندین دشمن را به طور همزمان از بین ببرید. در کنار مخفی‌کاری بازیکن می‌تواند کاملا به اکشن روی بیاورد و پاداش متفاوتی را دریافت کند. در واقع به نظر می‌رسد که تیم سازنده می‌خواهد ترکیبی از گجت‌ها، عناصر حرکتی و پیمایش، نبرد نزدیک، اسلحه‌های مختلف، توانایی‌های باز کردن قفل، عناصر محیطی و غیره را در یک تجربه‌ی یکپارچه برای بازیکنان ایجاد کند.

پرفکت دارک برای ایکس‌باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی در دست توسعه است. می‌توانید در ادامه تریلر و تصاویر منتشر شده را مشاهده کنید.

منبع: Gematsu

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما