فروش بازی Monster Hunter: World از مرز ۲۳ میلیون نسخه عبور کرد

۲۵ دی ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
فروش بازی مانستر هانتر

بازی مانستر هانتر: ورلد (Monster Hunter World) را می‌توان یکی از عناوین بسیار با کیفیت و محبوب در سبک نقش آفرینی دانست. این بازی توسط شرکت کپکام (Capcom) ساخته و عرضه شده و تمرکز بسیاری روی سبک نقش آفرینی داشت. به حدی که برای پیشرفت در این بازی شما باید مطالعات زیادی روی جانوران آن انجام داده و تلاش می‌کردید دنیای مانستر هانتر را بشناسید.

بازی مانستر هانتر ورلد در سال ۲۰۱۸ عرضه شد. با گذشت ۶ سال از عرضه این بازی، مانستر هانتر ورلد همچنان طرفداران بسیار زیادی دارد و نکته جالب اینجاست که طرفداران آن افزایش هم پیدا کرده است. شرکت کپکام در پشتیبانی از این بازی دریغ نکرده و محتوای بسیار زیادی برای مانستر هانتر: ورلد عرضه کرده است. همین موضوع باعث شده تا دنیای بازی بسیار کامل و گسترده شده و کاربران زیادی جذب بکند.

چندی پیش در یک رویداد انلاین شرکت کپکام اعلام کرد که فروش بازی مانستر هانتر ورلد از مرز ۲۳ میلیون نسخه عبور کرده است. این آمار جدید در کنار بسته الحاقی بازی یعنی آیس بورن (Iceborne) بوده که البته برای تجربه آن شما نیاز به خود بازی مانستر هانتر ورلد دارید. در کنار آن بازی مانستر هانتر با تخفیف بسیار خوبی در فروش زمستان استیم مواجه شد که باعث شد تعداد کاربران آن از همیشه بیشتر شود و به رقم فعلی دست پیدا کند. حتی این فروش زمستانه استیم باعث شد که تعداد کاربران آنلاین همزمان آن نیز افزایش زیادی داشته باشد و به نزدیک به ۱۵۵ هزار نفر در ۲۴ ساعت برسد.

فروش بازی مانستر هانتر ورلد

آخرین باری که شرکت کپکام در مورد فروش بازی مانستر هانتر صحبت کرد در سال ۲۰۲۱ میلادی بود. در آن زمان این بازی حدود ۱۷ میلیون نسخه فروش داشت و توانست در نزدیک به  سال بیش از ۱۰ میلیون نسخه دیگر بفروشد. این آمار برای یک بازی که در سال ۲۰۱۸ عرضه شده بسیار خوب بوده و قدرت پشتیبانی از آن را نشان می‌دهد.

در سال ۲۰۲۳ ما شاهد عرضه یک بازی جدید از این مجموعه به نام مانستر هانتر رایز (Monster Hunter Rise) بودیم که توانست در یک سال حدود ۱۳ میلیون نسخه فروش داشته باشد. همچنین بازی موبایل این مجموعه به نام مانستر هانتر نَو (Monster Hunter Now) هم توانست بیش از ۱۰ میلیون دانلود در کمتر از ۶ ماه داشته باشد که عدد بسیار خوبی است.

با توجه به استقبال بسیار خوبی که از بازی مانستر هانتر شد، شرکت کپکام تصمیم گرفت تا آن را تبدیل به یک مجموعه کند. نتیجه این ماجرا هم عرضه چندین بازی از مانستر هانتر بوده و همینطور اینکه در سال ۲۰۲۵ قرار است بازی اصلی بعدی از این مجموعه یعنی مانستر هانتر وایلدز (Monster Hunter Wilds) را منتشر کند. در کنار آن به زودی یک بازی موبایل دیگر نیز از این مجموعه منتشر خواهد شد که به احتمال زیاد از ویژگی‌های AR نیز استفاده خواهد کرد.

منبع: Gamedeveloper

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه