مورتال کامبت ۱۲ بازی بعدی استودیوی ندررلم است؛ خبری از Injustice 3 نیست

۱ شهریور ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Mortal Kombat 11

جف گراب، گزارشگر معروف بازی‌های ویدیویی و فرد نزدیک به استودیوهای بازی‌سازی، برنامه‌های آینده استودیو «ندررلم» (NetherRealm) را در تازه‌ترین قسمت از پادکست Giant Bomb مورد بحث قرار داده و مدعی است که بازی بعدی این شرکت مشهور، مورتال کامبت ۱۲ خواهد بود و آینده‌ی نامعلوم بخش بازی شرکت برادران وارنر، اجازه‌ی ساخت بازی Injustice 3 را نمی‌دهد.

جف گراب (Jeff Grubb) که چندی پیش در مورد ساخت یک بازی با حضور ابرقهرمان‌های مارول و دی‌سی صحبت کرده بود، حال از ادعاهای خود فاصله گرفته و باور دارد کرد که این تنها یک حدس شخصی بر اساس خبرهای موجود بوده و ساخت بازی «بی‌عدالت ۳» با شرایط فعلی بخش بازی کمپانی برادران وارنر ممکن نیست و به همین دلیل استودیو «ندررلم» کار روی بازی «مورتال کامبت ۱۲» را شروع کرده است. گراب در مورد مشکلات موجود سر راه ساخت بازی Injustice 3 می‌گوید:

ساخت بازی مورتال کامبت ۱۲ بر اساس آنچه شنیده‌ام و واقعیت موجود، منطقی است و این بازی است که می‌دانیم فروش خوبی خواهد داشت و پول‌ساز خواهد بود. بازی Mortal Kombat 11 فوق‌العاده بود و فروش خوبی هم دارد. درعین‌حال لازم نیست از هیچ‌کدام از شخصیت‌های بتمن یا سوپرمن که ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی ازنظر حق استفاده شوند، استفاده کرد.

استودیو «ندررلم» (NetherRealm) به‌تازگی توسعه‌ی بازی «مورتال کامبت ۱۱» را کامل کرده و دیگر هیچ محتوای تازه‌ای برای بازی منتشر نخواهد کرد. این استودیو همچنین روند جذب توسعه‌دهندگان جدید برای ساخت یک بازی معرفی نشده را هم از سال گذشته شروع کرده و می‌دانیم که استودیو مشغول ساخت یک عنوان جدید است. آخرین شماره از مجموعه‌ «مورتال کامبت» در سال ۲۰۱۹ منتشر شد و پس‌ازآن هم محتوای الحاقی با قیمت ۴۰ دلار در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت و پس‌ازآن بود که شایعاتی در مورد ساخت بازی جدید که نشان از اثری مبارزه‌ای با حضور ابرقهرمان‌های مارول و دی‌سی می‌داد، مطرح شد.

در مورد بازی «بی‌عدالت» (Injustice) باید بگوییم که آخرین شماره این مجموعه در سال ۲۰۱۷ و با حضور ابرقهرمان‌های محبوب دی‌سی مانند بتمن منتشر شد و ازآنجایی‌که معمولاً پس از انتشار یک شماره از «مورتال کامبت» یک بازی جدید از مجموعه‌ی «بی‌عدالت» منتشر می‌شود، بسیاری انتشار داشتند که این روند تکرار شد. ازآنجایی‌که شرکت WB Games که کمپانی مادر استودیو «ندررلم» به شمار می‌رود، آینده‌ای نامشخص پیش رو دارد و مشخص نیست آیا استودیوهای آن کنار هم باقی خواهند ماند یا خیر، توسعه‌ی یک بازی جدید از مجموعه‌ی Injustice با حساسیت‌های زیادی همراه است.

Injustice 2

شرکت AT&T به‌عنوان مالک بخش بازی شرکت وارنر شناخته می‌شود و آماده بود تا سال گذشته، تمامی استودیوها را به فروش برساند و مشتریان بزرگی مانند مایکروسافت، اکتیویژن و الکترونیک آرتز هم به دنبال خرید استودیوها بودند. مدیران AT&T با دیدن علاقه‌ی چندین شرکت بزرگ، از فروش صرف‌نظر کردند و همین باعث شده تا آینده‌ی این استودیوها ازجمله «راک‌استدی» در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد. در چنین شرایطی ساخت بازی «بی‌عدالت» به دلیل آینده‌ی نامشخص حق استفاده از ابرقهرمان‌های دی‌سی، ممکن نیست.

شرکت AT&T اوایل سال جاری شمسی، کمپانی وارنر مدیا را واگذار کرد و این شرکت به همراه «دیسکاوری» یک کمپانی عظیم را تشکیل خواهند داد. قرارداد گفته‌شده، حدود ۴۳ میلیارد دلار عاید شرکت AT&T می‌کند و همچنین آینده‌ی بخش بازی شرکت برادران وارنر را در هاله‌ای از ابهام قرار می‌دهد. جف گراب با آگاهی از وضعیت موجود، ساخت بازی مورتال کامبت ۱۲ را محتمل‌تر می‌داند.

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه