کار مورتال کامبت ۱۱ تمام شد؛ سازندگان بازی روی پروژه‌ی بعدی کار می‌کنند

۱۵ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
مورتال کامبت 11

به‌تازگی استودیو «ندررلم» (NetherRealm Studios) تأیید کرده است که پس از عرضه‌ی بسته‌های الحاقی متعدد برای بازی «مورتال کامبت ۱۱» (Mortal Kombat 11)، کار آن‌ها با این بازی تمام شده است و اکنون تمام تمرکز خود را روی اثر بعدی استودیو گذاشته‌اند.

استودیو ندررلم از حساب توییتری بازی مورتال کامبت ۱۱ استفاده کرده است تا این خبر را اعلام کند. آن‌ها در نوشته‌ای جدید اعلام کرده‌اند: «ندررلم اکنون روی پروژه‌ی بعدی خود کار می‌کند و پس از دو سال به پشتیبانی از مورتال کامبت ۱۱ و عرضه‌ی بسته‌های الحاقی مختلف که شامل شخصیت‌های جدید بودند، پایان می‌دهد.»

پس از بسته‌‌ی الحاقی Aftermath و نسخه‌ی Ultimate بازی مورتال کامبت ۱۱، این تصمیم چندان هم عجیب و غیرمنتظره نبود. استودیو ندررلم کار بسیار خوبی برای پشتیبانی از این بازی انجام داده است و در این مدت با معرفی شخصیت‌های جدید و غیرمنتظره طرفداران را شگفت‌زده کرده و با عرضه‌ی به‌روزرسانی‌های مختلفی تجربه‌ی بازی را بهبود بخشیده است. حتی این بسته‌های الحاقی داستان بازی را هم در بخش‌هایی گسترش داده‌اند. انتظار می‌رفت که اکنون زمان این فرا رسیده باشد که ندررلم تصمیم بگیرد از بازی مورتال کامبت ۱۱ عبور کند و توجه کامل خود را به‌سوی پروژه‌ی دیگری منعطف کند که کار روی آن از مدتی قبل شروع شده بود.

بازی بعدی استودیو ندررلم

در این میان، شایعه‌ای قدیمی وجود دارد که ادعا می‌کند استودیو ندررلم در حال ساخت یک بازی مبارزه‌ای جدید با حضور شخصیت‌های مارول است. شاید اولین حرف‌ها برای این شایعه وقتی ایجاد شد که اد بون (Ed Boon)، کارگردان مورتال کامبت، در حساب توییتر خود نوشته‌ای را منتشر کرد که باعث شد گمانه‌زنی‌هایی برای پروژه‌ی بعدی ندررلم به ‌وجود آید. پس از آن شایعه‌ و گزارش‌های دیگری مبنی بر این اتفاق منتشر شد. استودیو ندررلم در گذشته تجربه‌های ناموفق و موفقی را در ساخت بازی‌هایی بر اساس شخصیت‌های دی‌سی (DC) داشته است. آن‌ها در گذشته اثری با نام Mortal Kombat vs. DC Universe منتشر کرده‌اند که نتیجه‌ی فاجعه‌باری داشت و به یک شکست تبدیل شد. با این حال، آن‌ها تجربه‌ی بسیار موفق ساخت قسمت اول و دوم بازی Injustice را هم در کارنامه دارند. در صورت صحت این گمانه‌زنی، بسیار جالب است که این بار عملکرد آن‌ها را با شخصیت‌های مارول مشاهده کنیم. حتی احتمالی هم وجود دارد که آن‌ها توانسته باشند مجوز ساخت اثری را دریافت کنند که هم شخصیت‌های مارول و هم شخصیت‌های دی‌سی را در خود داشته باشد. این سناریو هم می‌تواند بسیار جالب و هیجان‌انگیز باشد.

البته، احتمال دیگری هم وجود دارد که ندررلم به دنبال ساخت قسمت سوم از مجموعه بازی موفق Injustice باشد. به هر حال، ساخت دنباله‌ی این اثر برای آن‌ها کار راحت‌تری خواهد بود تا اینکه بخواهند عنوان کاملا جدیدی خلق کنند. هرچند به نظر می‌رسد که زمان آن فرا رسیده باشد که به سراغ یک مجموعه بازی جدید بروند.

با این حال، حتی اگر این شایعه‌ها هم صحیح نباشند، مشتاق هستیم تا ببینیم خالقان بازی مبارزه‌ای مورتال کامبت برای بازی بعدی خود چه چیزی را برای طرفداران تدارک دیده‌اند.

شما دوست دارید که بازی بعدی این استودیو چه باشد؟

منبع: Game Informer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه