پرکاربردترین نسخه‌ی اندروید در حال حاضر کدام نسخه است؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اندروید 10

گوگل تا اواخر ۲۰۱۸ به طور ماهانه گزارش مربوط به آمار استفاده از نسخه‌های مختلف اندروید را منتشر می‌کرد. اما حالا برای دسترسی به این آمار باید به نرم‌افزار Android Studio سر بزنید که برای توسعه‌ی اپلیکیشن‌های این سیستم‌عامل استفاده می‌شود. البته همین آمار هم دیربه‌دیر به روزرسانی می‌شود ولی در هر صورت بر اساس جدیدترین نمودار منتشر شده، اندروید ۱۰ در حال حاضر محبوب‌ترین نسخه‌ بین گجت‌های اندرویدی محسوب می‌شود.

روی هم رفته ۲۶٫۵ درصد از تمام گجت‌هایی که پلی استور دارند از اندروید ۱۰ استفاده می‌کنند. از طرف دیگر، اندروید ۱۱ هم با داشتن سهم ۲۴٫۲ درصدی با فاصله‌ی اندکی در رتبه‌ی دوم قرار دارد. نکته‌ی قابل توجه این نمودار این است که اصلا اثری از اندروید ۱۲ در آن دیده نمی‌شود. باید خاطرنشان کنیم تقریبا دو ماه از عرضه‌ی این نسخه می‌گذرد و به نظر می‌رسد این آمار منتشر شده مربوط به قبل از انتشار اندروید ۱۲ است. در ادامه می‌توانید نمودار منتشر شده را مشاهده کنید.

در مقام سوم اندروید ۹ قرار دارد که ۱۸٫۲ درصد از گجت‌ها از آن استفاده می‌کنند. در مقام‌های بعدی هم شاهد اندروید اوریو (۱۳٫۷ درصد) و نوقا (۶٫۳ درصد) هستیم. نسخه‌های آب‌نبات ژله‌ای، کیت‌کت و آبنبات چوبی هم به ترتیب ۰٫۶، ۱٫۴ و ۳٫۹ درصد را در اختیار دارند.

اندروید 10

باید خاطرنشان کنیم به غیر از گوشی‌های پیکسل، سامسونگ هم مدتی قبل اندروید ۱۲ را برای گوشی‌های سری گلکسی S21 منتشر کرد. با این حال بسیاری از شرکت‌ها در زمینه‌ی سرعت انتشار نسخه‌های جدید اندروید همچنان حرف زیادی برای گفتن ندارند. حتی خود گوشی‌های پیکسل هم فقط ۳ نسخه‌ی اصلی اندروید را دریافت می‌کنند و در بین دیگر شرکت‌های اندرویدی، سامسونگ بهترین عملکرد را ارائه می‌دهد.

باید ببینیم آیا شرکت‌هایی مانند وان‌پلاس، اوپو و شیائومی در آینده‌ی نزدیک توجه بیشتری به این موضوع نشان می‌دهند یا نه. با توجه به اینکه کاربران نسبت به سال‌های گذشته مدت بیشتری از گوشی‌های خود استفاده می‌کنند، سرعت به‌روزرسانی و افزایش تعداد نسخه‌های اندروید که راهی گوشی‌ها می‌شود، روزبه‌روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

منبع: Android Authorityبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما