۱۵ شخصیت انیمه‌ای قدرتمند از ضعیف‌ترین تا قوی‌ترین

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۲ دقیقه
شاخص انیمه

قدمت انیمه به بیش از صد سال قبل برمی‌گردد. اولین فیلم انیمه‌ای که در تاریخ ثبت شده مربوط به سال ۱۹۱۷ است. با وجود اینکه مدت‌ها قبل از این تاریخ انیمیشن‌های زیادی در آمریکا و اروپا اکران می‌شد، اما انیمه‌ها در ژاپن در همان ابتدای اکران به محبوبیت فزاینده‌ای رسیدند، چرا که مردم از انیمیشن‌های استاپ-موشن پیشین قبلی خسته شده بودند. در طول جنگ جهانی دوم، انیمه برای یک دهه به ابزار اصلی پروپاگاندای ژاپن تبدیل شد. خوشبختانه، دهه‌‌ی ۱۹۵۰ از دوره‌های پربار انیمه بود. در این دهه هم چند فیلم انیمه‌ی کلاسیک تولید شد، هم چند استودیو انیمه‌سازی مشهور مثل توئی انیمیشن و موشی پروداکشن تأسیس شدند و زمینه‌ساز ورود استودیوهای بزرگی چون جیبلی در دهه‌های بعدی شدند.

از آن زمان تا به‌ حال، انیمه با پوشش شعاع گسترده‌ای از موضوعات و گونه‌های مختلف و با تکیه بر مصالح داستانی و غیرداستانی، به جایگاه مستحکمی رسیده است و کلی شخصیت خیالی قدرتمند و معرکه هم خلق کرده است. همچون کل‌کل بین هواداران DC و مارول بر سر قوی‌ترین ابرقهرمان‌های تاریخ، در دنیای انیمه هم همیشه بحث‌های زیادی بر سر قوی‌ترین شخصیت‌ها درمی‌گیرد.

تحریریه وب‌سایت فورترس آو سالیتود کلی وقت گذاشته‌اند و قدرتمندترین شخصیت‌های انیمه‌ی تاریخ را انتخاب کرده‌اند. این نکته را در نظر باید داشت که این فهرست برآیندی از نظرات مختلف موجود در اینترنت است، کمی هم سلیقه‌ی شخصی قاطی‌اش شده است. اگر فکر می‌کنید شخصیت‌های دیگری شایسته‌ی حضور در این فهرست هستند، حتما در بخش نظرات اعلام کنید. قبل از اینکه به سراغ این فهرست هجده تایی برویم، بد نیست ابتدا به چند نمونه اشاره کنیم که کاملا شایسته‌ی حضور در این فهرست هستند. چند گزینه‌ی ویژه که نتوانستند وارد فهرست نهایی شوند.

۳ کاراکتر قدرتمند که در فهرست اصلی جایشان خالی است

باکی هانما باکی پیکارجو (Baki the Grappler)

باکی هانما

باکی هانما با وجود اینکه تنها یک نوجوان است، یکی از قوی‌ترین شخصیت‌های سال‌های اخیر دنیای انیمه است. ماموریت اصلی او شکست پدرش است، کسی که در در دنیای این سریال، قوی‌ترین موجود دنیا است. باکی برای رسیدن به این هدف برای سال‌ها هر روز تا چندین ساعت تمرین می‌کند و استادهای زیادی را در طول این مسیر شکست می‌دهد. فصل دوم سریال با وارد کردن باکی به یک رابطه عاشقانه، جنبه‌های تازه‌ای از زندگی او را نشان می‌دهد و باکی انگیزه‌های تازه‌ای برای افزایش قدرت خود پیدا می‌کند.

آلوکارد هلسینگ (Hellsing)

آلوکارد

آلوکارد که نتیجه‌ی طلسم معکوس دراکولا است، قهرمان اصلی سریال انیمه‌ی «هلسینگ» است. در سازمان هلسینگ، او قوی‌ترین سلاح است، هدفش هم این است که خون‌آشام‌ها و نیروهای ماورایی را از بین ببرد که سیاره‌ی زمین را تهدید می‌کنند. آلوکارد اگرچه خودش هم یک خون‌آشام است و از همه‌ی خون‌آشام‌ها قوی‌تر است، اما در جهت یک هدف خیر می‌جنگد.

آلمایت آکادمی قهرمان من (My Hero Academia)

آلمایت

آلمایت که در اصل توشینوری یاگی نام دارد، قهرمان اصلی سریال «آکادمی قهرمان من» است. او را یکی از نیرومندترین قهرمانان جهان می‌دانند. نکته‌ی جالب در مورد آلمایت این است که او در حال حاضر با گذر زمان دارد ضعیف‌تر می‌شود، ولی همچنان یک ابرقدرت است. یک ضعف دیگر آلمایت این است که این است که تنها برای مدتی محدود می‌تواند قالب ابرقهرمانی خود را حفظ کند، ولی در همین زمان کوتاه او از نظر نیرو، چالاکی و سرعت رقیب ندارد. یک مشت از آلمایت می‌تواند یک شهر را با خاک یکسان کند. او همچنین می‌تواند در برابر انفجارها هم تاب بیاورد.

قوی‌ترین شخصیت‌های انیمه‌ها در تمام دوران

حال که با دیگر نامزدهای شایسته‌ی حضور در این فهرست آشنا شدیم، بهتر است به سراغ معرفی پانزده شخصیت قدرتمند برتر تمام دوران انیمه‌ها برویم.

۱۵. وش استمپید – ترای‌گان (Trigun)

وش استمپید

 • خالق: یاشوهیرو نایتو
 • کارگردان: ساتوشی نیشیمورا
 • تولیدکننده: مدهاوس
 • سال: ۱۹۹۸

وش استمپید که توفان انسانی هم خطابش می‌کنند، قهرمان اصلی سریال «ترای‌گان» است. وش یک تپانچه نیکلی دارد و شهر به شهر سفر می‌کند تا هم چیزهای تازه‌ای یاد بگیرد و هم عشق و صلح را برقرار نگه دارد. او معمولا در محاصره آشوب و ویرانی قرار می‌گیرد. مریل استرایف و میلی تامپسون از طرف یک شرکت بیمه مامور می‌شوند تا او را پیدا کنند و جلوی خرابی‌هایش را بگیرند، در این مسیر هم مشغول تحقیق درباره خسارت‌های ایجاد شده از سوی او هستند. اگرچه وش نیروهای قدرتمند زیادی دارد، ولی در جاهای زیادی هم بخت خیلی یارش است. البته شاید خوش‌شانسی واژه درستی برای کسی نباشد که این همه ویرانی به بار می‌آورد.

۱۴. لایت یاگامی دفتر مرگ (Death Note)

لایت یاگامی

 • خالق: تسوگومی اوبا
 • کارگردان: تاکه‌شی اوباتا
 • تولیدکننده: مدهاوس
 • سال: ۲۰۰۷

نکته‌ی جالب در مورد لایت یاگامی این است که او هیچ قدرت ویژه‌‌ای ندارد. قدرت او از دفتر مرگ ریشه می‌گیرد، یک دفتر غیرعادی که با کمک آن می‌توان جان انسان‌ها را گرفت. این دفتر را شینیگامی ریوک از جهان دیگر به جهان انسان‌ها می‌اندازد، لایت هم صاحب آن می‌شود. نام هرکس که در این دفتر نوشته شود، او جان خود را از دست می‌دهد. مشکل این است که این دفتر تنها می‌تواند جان انسان‌ها را بگیرد و شیاطین و خون‌آشام‌ها و موجودات دیگر از گزند آن در امان هستند. به همین دلیل بهتر است لایت را در رتبه‌ی چهاردهم این فهرست قرار دهیم و او را خیلی بالاتر نبریم.

۱۳. ایچیگو بلیچ (Bleach)

ایچیگو

 • خالق: تیته کوبو
 • کارگردان: نوریوکی آبه
 • تولیدکننده: پیرو
 • سال: ۲۰۰۴

ایچیگو کوروساکی قدرت سول ریپر را وقتی به دست می‌آورد که با روکیا کوچیکی دوست می‌شود. روکیا خودش سول ریپری است که وظیفه مراقبت از شهر کاراکورا به او سپرده شده است. ایچیگو وقتی به این قدرت‌ها می‌رسد، او هم مسئولیتی که روی دوشش افتاده است را می‌پذیرد: محافظت از مردم در برابر ارواح شیطانی.

۱۲. آکیرا فودو انسان و شیطان (Devilman)

آکیرا فودو

 • خالق: گو ناگای
 • کارگردان: ماسایوکی آکه‌هی، توموهارو کاتسوماتا
 • تولیدکننده: توئی انیمیشن
 • سال: ۱۹۷۳

آکیرا فودو قهرمان اصلی سریالی به نام «انسان و شیطان» است. «انسان و شیطان» قدیمی‌ترین انیمه‌ی این فهرست است و اولین بار سال ۱۹۷۳ پخش شده است. آکیرا ابتدا یک نوجوان ضعیف است، اما موجودی اهریمنی به نام آمون به سراغش می‌آید و قدرت‌ها و حافظه‌ی ویژه‌ای را در اختیارش قرار می‌دهد. او که یک شخص پاک‌دل است، با وجود اینکه از مزایای قدرت‌های شیطانی بهره‌مند می‌شود، ولی همچنان خیلی از ویژگی‌های انسانی خود را حفظ می‌کند. جالب این است که آکیرا حال که به نیروهای شیطانی پیوسته، به جای اینکه به دنبال نابودی نسل بشر باشد، از این قدرت‌های تازه در جهت محافظت از انسان‌ها استفاده می‌کند. آکیرا با دستان خالی‌ خیلی راحت شیاطین را تکه‌پاره می‌کند و می‌تواند پرواز کند، شعله‌های آتشین پرتاب کند و از جایی به جایی دیگر نقل مکان کند. علاوه بر این قدرت‌ها، آکیرا در لحظه می‌تواند اندازه‌ی خود را تغییر دهد.

۱۱. ملیوداس هفت گناه کبیره (The Seven Deadly Sins)

ملیوداس

 • خالق: ناکابا سوزوکی
 • کارگردان: تنسای اوکامورا
 • تولیدکننده: ای-۱ پیکچرز
 • سال: ۲۰۱۴

ملیوداس پسر یک پادشاه شیطانی و گناه خشم اژدها است، او قدرت فوق‌العاده‌ای دارد و می‌تواند بر شعله‌های جهنم حکمرانی کند، رهبر ده فرمان هم هست. او همچنین این قدرت را دارد که جادو را تاب آورده و دفع کند. ملیوداس اگرچه به نفرین نامیرایی دچار شده است، ولی همین باعث شده که در برابر نیروهای شیطانی نفوذناپذیر باشد. سیمای او شبیه یک پسر نوجوان است، ولی حس شوخ‌طبعی تاریکش خبر از بلوغ فکری‌اش می‌دهد. او به اندازه کافی زندگی کرده و تا همین‌جا هم عمرش از سه هزار سال عبور کرده است.

۱۰. ناروتو اوزوماکی ناروتو (Naruto)

ناروتو

 • خالق: ماساشی کیشیموتو
 • کارگردان: هایاتو داته
 • تولیدکننده: پیرو
 • فصل اول: ۲۰۰۲

ناروتو اوزوماکی که یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های این سریال قدیمی و ریشه‌دار است، یک نینجای پر سروصدا است. کسی که ده سال است در بیش از ۵۰۰ قسمت، در سریالی با نام خودش حضور دارد، کلی سریال فرعی دیگر هم بر اساس این مجموعه‌ی محبوب ساخته شده است. ناروتو یک قابلیت ویژه به نام حالت ساگا دارد و روی روباه نه دم شیطانی کنترل دارد. او همچنین می‌تواند به کمک چاکرایش هیولاهای مرعوب کننده‌ای شکل بدهد. ناروتو رابطه خوبی با هیولاهای دم‌دار دارد و به همین دلیل می‌تواند عناصر مختلف چاکرا را ترکیب کرده و یک قدرت عظیم‌تر خلق کند. او همچنین می‌تواند ارتشی از کلون‌ها بسازد تا دوشادوشش مبارزه کنند.

۹. آیزاک نترو هانتر X هانتر (Hunter X Hunter)

آیزاک نترو

 • خالق: یوشیهیرو توگاشی
 • کارگردان: کازوهیرو فوروهاشی
 • تولیدکننده: نیپون انیمیشن
 • سال: ۱۹۹۹

آیزاک نترو به‌عنوان رییس سابق اتحادیه‌ی هانتر، یکی از قوی‌ترین مبارزان رزمی کل دنیای انیمه است. اتحادیه‌ی هانتر مسئول تست و ارزیابی انسان‌هایی ویژه است. نترو برای قوی شدن تمریناتی را از سر گذرانده است که می‌گویند باعث مرگش شده است. اما ارزشش را داشته است، او پس از زنده بیرون آمدن از آزمون نهایی هانتر، به قدرت و سرعتی بی‌مانند رسیده است. علاوه بر این، او توانایی فراخواندن یک خدای کاراته را دارد که می‌تواند تقریبا هرچیزی که جلوی راهش است را از بین ببرد. نترو یک بمب در سینه‌اش قرار دارد، به همین دلیل همیشه دست بالا را دارد، اگر در مبارزه‌ای در آستانه‌ی شکست باشد، بمب را منفجر می‌کند و ضربه‌ای مرگبار به حریف وارد می‌کند. اگر احیانا کسی بخت یارش باشد و از انفجار اولیه جان سالم به در ببرد، بمب یک گزینه اضافی دارد و یک سهم مرگبار را هم ترشح می‌کند.

۸. ارن یگر حمله به تایتان (Attack on Titan)

ارن یگر

 • خالق: هاجیمه ایسایاما
 • کارگردان: تتسورو آراکی
 • تولید کننده: ویت استودیو، ماپا
 • فصل اول: ۲۰۱۳

او قهرمان اصلی سریال «حمله به تایتان» و یکی از اعضای سابق تیم بازماندگان است. توانایی ویژه‌ی او این است که می‌تواند به یک تایتان پانزده متری تبدیل شود، او همچنین قدرت تولید دوباره اعضای بدنش را هم دارد. اما مهم‌تر از همه‌ی این‌ها، مهم‌ترین قدرت او این است که می‌تواند گله‌ی تایتان‌ها را هدایت کند، طوری که همه مطیع امر او باشند. همین ویژگی‌ها باعث می‌شوند او خیلی راحت بتواند یک شهر کامل را از بین ببرد و اگر لازم باشد، تایتان‌های پنجاه متری را برای کمک فرا بخواند. همین ویژگی‌ها باعث می‌شوند که مجبور باشیم او را در فهرست قوی‌ترین شخصیت‌های انیمه قرار دهیم.

۷. ماب ماب سایکو ۱۰۰ (Mob Psycho 100)

ماب

 • خالق: وان
 • کارگردان: یوزورو تاچیکاوا
 • تولیدکننده: بونز
 • سال: ۲۰۱۹

ماب که نام اصلی‌اش کاگه‌یاما شیگئو است، قهرمان اصلی سریال «ماب سایکو ۱۰۰» است. ماب انسانی ویژه است که توانایی‌های فرامادی زیادی دارد. او قدرت‌های ویژه زیادی مثل آگاهی روحی، دورجنبی (فرد می‌تواند بدون تعامل بدنی بر یک سیستم فیزیکی تائیر بگذارد)، جذب انرژی، فرافکنی اثیری (حالتی از خودآگاهی است که در آن انسان آگاهی‌اش را از کالبد فیزیکی به کالبد اثیری منتقل می‌کند و در این حالت دنیای اثیری راتجربه می‌کند)، کلروکینس (نیرو بخشیدن به گیاهان و کنترل آن‌ها) و انتقال انرژی دارد. قدرت‌های او معادل بلایای طبیعی در ابعاد عظیم هستند، هر دشمنی باشد در برابر قدرت‌‌های ذهنی و روحی او تسلیم می‌شود.

۶. تتسو شیما آکیرا (Akira)

تتسو شیما

 • کارگردان: کاتسوهیرو اوتومو
 • نویسنده: کاتسوهیرو اوتومو
 • تولید کننده: توهو
 • سال: ۱۹۸۸

تتسو شیما ضدقهرمان اصلی انیمه‌ی سینمایی «آکیرا» است، شخصی با قدرت‌های فرامادی حیرت‌انگیز. شیما بعد از اینکه با یکی از کودکان قدرتمند داستان آکیرا تصادف می‌کند، از هوش می‌رود. وقتی به هوش می‌آید متوجه می‌شود قدرتی در اختیار دارد که می‌تواند کل زمین را از بین ببرد. به همین دلیل شیما خود را به جایی فراسوی واقعیت منتقل می‌کند و یک انفجار روانی راه می‌اندازد. این انفجار به حدی شدید است که یک جهان کاملا جدید خلق می‌کند. به این ترتیب، می‌بینیم که او توانایی خلق و نابودی جهان‌ها را به صورت هم‌زمان دارد.

۵. بیرس دراگون بال سوپر (Dragon Ball Super)

بیرس

 • خالق: آکیرا توریاما
 • کارگردان: کیمیتوشی چیوکا، …
 • تولیدکننده: توئی انیمیشن
 • سال: ۲۰۱۵

او شاید شبیه یک گربه انسان‌نما به چشم ما بیاید، ولی اصلا چنین تصوری درباره او نباید داشت. او پیشتر خدای ویرانی جهان ۷ و ضدقهرمان اصلی سریال بود، ولی بعدا یکی از حامیان مهم شخصیت‌های اصلی شد. در میان دوازده خدای تخریب، بیرس همیشه یکی از نیرومندترین اعضایشان در نظر گرفته می‌شود. ماموریت ساده‌ای هم دارد: حفظ تعادل در جهان. ولی بیرس به خاطر تنبلی‌اش هم معروف شده است، بعضی وقت‌ها تا چند دهه هم در خواب به سر می‌برد، ولی وقتی بیدار می‌شود سریع چند سیاره را ویران می‌کند تا جا برای رشد سیاره‌های جدید باز شود، او به این ترتیب تعادل را حفظ می‌کند.

۴. گوکو مافوق غریزه دراگون بال سوپر (Dragon Ball Super)

گوکو

 • خالق: آکیرا توریاما
 • کارگردان: کیمیتوشی چیوکا، …
 • تولیدکننده: توئی انیمیشن
 • سال: ۲۰۱۵

سان گوکو یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های کل تاریخ انیمه است. او قوی‌ترین مبارز رزمی در تمام سریال‌ها و فیلم‌های انیمه است. همیشه از او به‌عنوان قوی‌ترین جنگجوی جهان‌های مختلف مجموعه‌ی «دراگون بال» یاد می‌شود. گوکو تا همین‌جایش هم به اندازه کافی قدرت داشت که هم‌آورد هر شخصیت دیگری باشد، ولی اخیرا به نیروی مافوق غریزه هم دست پیدا کرده است و قدرتش چند برابر شده است. نبردهای او با حریفانش به حدی عظیم هستند که خطر نابودی کل جهان وجود دارد. مدت‌ها از آن دوران گذشته که کوگوی این سریال تنها یک پسر کوچک بود.

۳. ویس دراگون بال سوپر (Dragon Ball Super)

ویس

 • خالق: آکیرا توریاما
 • کارگردان: کیمیتوشی چیوکا، …
 • تولیدکننده: توئی انیمیشن
 • سال: ۲۰۱۵

ویس فرشته‌ای با قدرت‌های باورنکردنی است و اصلا درگیر این پیش‌فرض اشتباه نشوید که او را دست‌کم بگیرید. ویس استاد هنرهای رزمی بیرس است. او همچنین قوی‌ترین موجود جهان ۷ هم هست. خود بیرس ادعا کرده است که ویس از او قوی‌تر است، همین برای اثبات میزان قدرت او کافی است. یک مدرک دیگر برای اثبات این ادعا این است که ویس تنها با یک ضربه به گردن بیرس، او را از پا درآورده است. او در نبردهای پیشینی که با گوکو و وگتا داشته است، خیلی راحت حمله‌های دو نفره‌ی آن‌ها را دفع می‌کند. جدا از تمام این قدرت‌ها، ویس سرعتی در حد نور دارد و هریک از دستانش به‌عنوان یک موجود مستقل عمل می‌کنند. یعنی حرکت دستانش وابسته به دستور از جانب مغز نیستند، به همین دلیل او می‌تواند واکنش‌های فوق سریعی داشته باشد. او همچنین یک چوب‌دستی قدرتمند با خود دارد با کمک آن می‌تواند چیزهای مختلف را غیب یا ظاهر کند و چیزهای تازه‌ای را از نو خلق کند.

۲. سایتاما مرد یک مشتی (One Punch Man)

سایتاما

 • خالق: وان
 • کارگردان: شینگو ناتسومه
 • تولید کننده: مدهاوس
 • سال: ۲۰۱۵

سایتاما ابتدا از صفر شروع کرد و پا گرفت. او برای سه سال تمرین‌های سختی را از سر گذراند و این قدرت را به دست آورد که بتواند هر ضربه‌ای را تحمل کند و هر دشمنی را با یک ضربه‌ی مشت، از پا در بیاورد. نام سریال هم از همین ریشه می‌گیرد. برخلاف دیگر شخصیت‌های انیمه، سایتاما علاقه‌ای ندارد که قوی‌ترین شخصیت‌ جهان باشد، اتفاقا این همه قدرت و نیرو بدتر او را افسرده کرده است. برای سایتاما که دیگر قوی‌ترین شخص جهان شده، جستجو و تلاش برای پیدا کردن هدف باارزش‌تر از رسیدن به آن هدف است. به همین دلیل حال که به این هدف رسیده، به یک نوع احساس پوچی دچار شده است.

۱. زنو دراگون بال سوپر (Dragon Ball Super)

زنو

 • خالق: آکیرا توریاما
 • کارگردان: کیمیتوشی چیوکا، …
 • تولیدکننده: توئی انیمیشن
 • سال: ۲۰۱۵

در «دراگون بال سوپر»، زنو حاکم تمام واقعیت‌های موجود است. او توانایی این را دارد که در یک لحظه، تمام هستی جهان‌های مختلف را خلق کند یا از میان ببرد. او شاید موجود جالبی به نظر نیاید، ولی قدرت بی‌مانندی دارد و هر زمان اراده کند می‌تواند همه‌ی هستی را از میان بردارد. بر خلاف خیلی از شخصیت‌های داخل این فهرست، زنو هیچ مهارت مبارزه‌ای خاصی ندارد. ولی قدرتمند است. زمان و فضا را فرماندهی می‌کند، همین باعث می‌شود بسیار خطرناک باشد. او پیشتر محض تفریح چند جهان را نابود کرده است.

همیشه این بحث وجود داشته است که آیا سایتاما می‌تواند خطری برای زنو باشد، کسی که تنها با یک مشت می‌تواند هرکسی را از میان ببرد. پاسخ به این سوال هرچه که باشد، نمی‌توان نیروی عظیم این دو شخصیت را نادیده گرفت.

نظر شما چیست؟ به نظر شما چه شخصیت‌های دیگری داریم که شایستگی حضور در این فهرست را دارند؟ حتما در بخش نظرات دیدگاه‌های خود را مطرح کنید.

منبع: Fortress of Solitudeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۹۹ دیدگاه
 1. Luto sama

  یه مشت بچه سال که فقط اتک و جوجوتسو و ناروتو وان پیس بیشتر ندیدن اومدن نظر دادن واقعا این ۱۵ شخصیت (به جز زنو) حتی جزو ۳۰ تای برترم نیستن شخصیت هایی مثل : هاجون ، فدرین ، آنتی اسپریال ، آکوتو سای ، آنوس ، ریمورو (توی ناول) ، شینرا (توی مانگا) ، گیلگمیش ، سند باد و …. توی تاریخ انیمه از همه قوی ترن و میتونن خیلی راحت ورس های خودشون و بقیه رو نابود کنن و توی شخصیت های قوی جدید میشه به سید کاگنو و سانگ جین وو اشاره کرد البته این ها هم اونقدر قوی نیستن که بتونن با اون موردای اولی که نام بردم مقابله کنن🗿

  1. Luto

   دوستان من نمیگم این شخصیت هایی که این لیست گفته ضعیفه اما در اون حد قوی نیستن که جزو ۱۵ نفر برتر انیمه باشن این شخصیت هایی که خودم نام بردم به قدری قوی هستن که میتونن با یه بشکن و یا حتی فکرشون کل ورسشون رو نابود کنن حتی بعضی هاشون توانایی کنترل زمان رو دارن🗿

 2. mohamadreza

  زنو قدرتمند ولی سایتاما خیلی بهتره
  راستی ارن اصن بین صد کاراکتر برترم نیست
  گوجو و ساکونا و مدارا کوشن

 3. علی لطیفی

  پس لوفی کجاست ؟ پس کایدو کجاست؟
  پس مدارا و گوجو و سوکونا اینا همه پیاز.
  حتی اونا را تو لیست غایبین هم نزاشتی.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما