۱۰ فرانچایز سینمایی که باید زودتر به پایان برسند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
فرانچایز

فرانچایزهای سینمایی موفقی مانند کرید و هالووین در طول چندین فیلم داستان خود را ادامه داده‌اند اما زمانی فرا می‌رسد که فرانچایزها بیش از حد طولانی می‌شوند و داستان آن‌ها چنان پیچیده می‌شود که طرفداران دلیل تماشای آن سری را فراموش می‌کنند.

کاربران ردیت در بخشی از سایت درباره فرانچایزهایی که برای مدت طولانی ادامه داشته‌اند و تعداد زیادی از طرفداران خود را در سال‌های اخیر از دست داده‌اند، صحبت کرده‌اند. بیشتر این سری‌ها بدون توجه به نظر طرفداران ادامه می‌یابند و حتی برخی از آن‌ها دیگر محبوب هم نیستند.

۱۰. احضار (The Conjuring)

فرانچایز

سری احضار معنای فرانچایزهای ترسناک را تغییر داد. با این حال، تهیه‌کنندگان می‌توانند با سهل‌انگاری و زیاده‌روی در خطوط داستانی و سردرگم کردن طرفداران، موفقیت سری را از بین ببرند. یکی از کاربران ردیت می‌گوید: «احضار واقعا دارد از کنترل خارج می‌شود. البته من واقعا برخی از دنباله‌ها و پیش‌درآمدهای آن را دوست دارم.»

فرانچایزهای ترسناک به دلیل کش دادن خطوط داستانی و مضحک ساختن آن‌ها به قدری بدنام هستند که مخاطب دیگر به ترسیدن اهمیتی نمی‌دهد، بلکه می‌خواهد زودتر به پایان فیلم برسد. بنابراین شاید بهتر است داستان خانواده وارن در این مرحله تمام شود.

۹. مادیا (Madea)

فرانچایز

مادیا شناخته‌شده‌ترین اثر تایلر پری محسوب می‌شود و به یکی از موفق‌ترین فرانچایزهای کمدی سینما تبدیل شده است. این فیلم‌ها مسائل عمیق و شوخی‌های مادیا را به شکلی متعادل با هم پیش می‌برند.

یکی از کاربران ردیت عقیده دارد که این آثار تا الان موفق بوده‌اند اما دیگر کشش ادامه ندارند. البته با وجود افت طنز این سری، مادیا باز هم طرفدارانی دارد که فیلم‌های او را بدون توجه به هر اتفاقی تماشا می‌کنند و این بدان معناست که این آثار به احتمال زیاد فعلا تمام نمی‌شوند.

۸. عصر یخبندان (Ice Age)

فرانچایز

عصر یخبندان یک فرانچایز کارتونی دوست‌داشتنی برای کودکان و بزرگسالان بوده و از زمانی که دیزنی‌پلاس این مجموعه را خریداری کرده، بیشتر در حال گسترش است.

یکی از کاربران ردیت می‌گوید: «عصر یخبندان تا سومین فیلم، فرانچایز مورد علاقه من بود و بعد از آن رو به سراشیبی رفت.» عصر یخبندان با دسترسی به سرویس استریم، احتمالا مانند پاندای کونگ‌فوکار خواهد شد و علی‌رغم احساس ناخوشایند طرفداران، سریال‌ها و فیلم‌های جدیدی در دنیای آن ساخته خواهد شد. هم‌چنین با افزایش شخصیت‌ها در دنیای عصر یخبندان، به نظر می‌رسد که این فرانچایز به این زودی‌ها پایان نخواهد یافت.

۷. پاندای کونگ‌فوکار (Kung Fu Panda)

فرانچایز

پاندای کونگ‌فوکار تا این‌جای کار هم به سختی مقاومت کرده است. برخی از بینندگان با اکران فیلم چهارم و ادامه تولید اپیزودهای سریال تلویزیونی آن، بیشتر از هر زمان دیگری منتظر پایان آن هستند.

یکی از کاربران ردیت که از «پاندای کونگ‌فوکار: شوالیه اژدها» ناامید بود گفت: «ما واقعا به پاندای کونگ‌فوکار ۳ یا هیچ یک از سریال‌های تلویزیونی مرتبط با آن نیاز نداشتیم.» تریلر شوالیه اژدها اشاره می‌کند که این فیلم یک ماجراجویی جدید است و به نظر نمی‌رسد این فرانچایز به این زودی‌ها پایان یابد. طرفداران قدیمی فیلم‌ها سنشان بالاتر رفته و طرفداران جدید به داستانی تازه نیاز دارند.

۶. هالووین (Halloween)

فرانچایز

«هالووین به پایان می‌رسد» قرار است پایان فرانچایز هالووین باشد اما قبلا به طرفداران گفته شده که این فیلم‌ بازراه‌اندازی سری اصلی است. طرفداران فرانچایزهای ترسناک، با زیادتر شدن دنباله‌ها، کم‌تر و کم‌تر می‌شوند و هالووین نیز از این قاعده مستثنی نیست.

تماشاگران با تغییر طرح و مفهوم این فرانچایز از آن خسته شده‌اند. یکی از کاربران ردیت  می‌گوید: «داستان مایکل مایرز اصلا از همان ابتدا نباید به یک فرانچایز تبدیل می‌شد.» «هالووین به پایان می‌رسد» به گونه‌ای راه را برای شروع داستان دیگری باز می‌گذارد و احتمالا منجر به سقوط این سری می‌شود.

۵. جان ویک (John Wick)

فرانچایز

ویژگی‌های خاص جان ویک در موفقیت این سری اکشن نقش ویژه‌ای داشته‌اند. این فرنچایز چهارمین فیلم خود را در آستانه اکران دارد و برخی از طرفداران نگران هستند که جان ویک نیز مانند سایر سری‌های اکشن به گند کشیده شود.

کاربران ردیت نسبت به فرانچایزهایی که تعداد زیادی فیلم در آن‌ها وجود دارد خوش‌بین نیستند و دوست ندارند که جان ویک هم سرنوشتی مشابه برخی از آن‌ها داشته باشد. تریلر فیلم چهارم اشاره می‌کند که این پروژه می‌تواند پایان خط داستانی جان ویک باشد اما شاید به رسم فیلم‌های اکشن کلاسیک، این اثر آغاز یک طرح جدید باشد که طرفداران را از این سری رویگردان کند.

۴. مارول (Marvel)

فرانچایز

طرفداران مارول دوست دارند فیلم‌های بیشتری با حضور قهرمانان و شخصیت‌های شرور مورد علاقه‌شان اکران شود. با این حال و با وجود حماسه‌ها و خطوط داستانی زیادی که باید روایت شوند، برخی از تماشاگران احساس می‌کنند مارول باید پایانی برای داستان‌هایش پیدا کند.

یکی از کاربران ردیت بیان می‌کند: «من فکر می‌کنم آن‌ها باید تمام فیلم‌های مارول را پایان دهند و برای ده یا بیست سال یا بیشتر کنار بگذارند و با آثاری جدید برای نسل بعدی بازگردند.» مارول به این زودی‌ها ساخت و تولید فیلم یا سریال را رها نمی‌کند و احتمالا تا زمانی که کوین فایگی هم‌چنان روی ارائه بیشتر آثار کمیک‌بوکی سرمایه‌گذاری کند به روند خود ادامه می‌دهد.

۳. جنگ ستارگان (Star Wars)

فرانچایز

این سری هنوز بسیار محبوب است و چندین فیلم پرفروش‌ تاریخی را در خود جای داده اما دیگر مانند گذشته در میان طرفداران محبوب نیست. یکی از کاربران ردیت می‌گوید: «دیزنی دارد جنگ ستارگان را خراب می‌کند. آثار جدید بسیار بد و پر از حفره‌های داستانی هستند.»

سازندگان جنگ ستارگان هنوز در حال بررسی خطوط داستانی جدید برای سریال‌های خود هستند اما جزئیات زیادی را پنهان کرده‌اند و سوالات زیادی را برای طرفداران به وجود آورده‌اند که احتمالا منجر به افت یکی بهترین فرانچایزهای سینمایی می‌شود.

۲. جیمز باند (James Bond)

فرانچایز

جیمز باند یکی از طولانی‌ترین فرانچایزهای سینمایی تاریخ به حساب می‌آید و معمولا در گیشه موفق بوده است. با این حال، برخی از تماشاگران احساس می‌کنند که این سری جاسوسی خسته‌کننده شده است و چیز جدیدی برای ارائه به مخاطبان ندارد. یکی از کاربران ردیت می‌گوید: «فیلم‌های جدید تعداد زیادی حفره‌ داستانی و صحنه‌هایی بی‌معنی دارند که اصلا جالب نیستند. با این حال اکثر مردم باز هم با دیدن یک صحنه اکشن، بسیار هیجان‌زده به نظر می‌رسند… من واقعا این موضوع را درک نمی‌کنم.»

داستان‌ها با وجود داشتن جلوه‌های بصری عالی، تا حد زیادی یکنواخت شده‌اند و این فرانچایز با بیش از ۲۰ فیلم در دل خود، کار سختی در پیش دارد و باید تماشاگران خود را راضی کند. علاوه بر این، یان فلمینگ مدت‌هاست که از دنیا رفته و کتاب‌های چندانی برای اقتباس باقی نمانده است.

۱. سریع و خشمگین (Fast and The Furious)

فرانچایز

فیلم‌های سریع و خشمگین در همان دهه ۲۰۰۰ نیز تبدیل‌ به آثاری فرسوده شدند اما سازندگان باز هم به تولید فیلم‌های دیگر ادامه دادند و به همین دلیل طرفداران کاملا خسته شده‌اند. یکی از کاربران بیان دارد: «این فیلم‌ها پس از مرگ پل باید متوقف می‌شدند». انگار این سری پس از مرگ پل واکر چیز خاصی را از دست داده و آن‌قدر عجیب و غریب شده که طرفداران راغب به دیدن آن نیستند.

فرانچایز سریع و خشمگین بیشتر به یک شوخی تبدیل شده است و آخرین فیلم در اقدامی عجیب، اشاره به رفتن این خانواده به فضا دارد.

منبع: screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Mohamed.as

    فرنچایز جنگ ستارگان با سه گانه فیلم آخر که تقریبا افتضاحی بیش نبود به پایان رسید. مردم زیاد سه گانه سومو دوست نداشتن به خاطر همین، دی فلونی همون کارگردان جدید ساخت فیلم های جنگ ستارگان، دیگه رو هیچ فیلم سینمایی کار نمیکنه و به جاش رو سریال های تلویزیونی کار میکنن، این سریال ها هم توی خط زمانی جنگ ستارگان هستش یعنی بین فیلم های سینمایی اتفاقاتی رو که ما ندیدیم بیان میکنن و به نظر من واقعا کارشون عالی بوده تو این زمینه چون هم سریال مندلورین و بوبافت خوب بودن و هم این سریال آخر به اسم اوبی وان کنوبی واقعاااا فوقالعاده بود
    به نظر من باید کارشون رو تو این زمینه ادامه بدن

  2. Eminem

    واقعا همه چی رو گذاشتید تو لیست عصر یخبندان و پاندای کونگ فو کار یه چیزی ولی دیگه جان ویک و مارول و جیمز باند و سریع و خشن دیگه جزو ۱۰ فیلم جهان هستن بخاطر محبوب بودن هم انقد ازشون فیلم ساخته شده استار وارز که یادم نمیره فیلم مورد علاقمه کسی بهش چیزی نگه ۱۰۰۰ تا سری ازش بسازن هم کمه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما