راهنمای جامع خرید مولتی کوکر؛ دستیار همه‌کاره‌ی شما در آشپزخانه

۷ بهمن ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۸ دقیقه
راهنمای خرید انواع مولتی کوکر

فروش مولتی کوکرها در طی چند سال گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است که بخشی از آن به لطف محبوبیت دستگاه‌هایی با قابلیت پخت‌وپز سریع و صنعت همواره در حال تکاملِ لوازم خانگی است. در سال ۲۰۲۰، این کالا پیشرفت بیشتری هم پیدا کردند و در کنار قابلیت‌های متنوعی که داشتند، امکان سرخ کردن غذا بدون استفاده از روغن را هم به دست آوردند که به وسیله‌ی آن می‌توان کل شام خانواده را در عرض تنها چند دقیقه ترد و سرخ کرد. درواقع مولتی کوکرها دستگاه‌هایی همه‌کاره هستند، که امکان انجام هر کاری از بخارپز کردن غذا تا تهیه‌ی ماست را دارند.

به طور کلی، مولتی کوکر (Multi-Cooker) دستگاهی است که روی پیش‌خوان آشپزخانه قرار می‌گیرد و می‌تواند شام امشب شما را با صرف زمان و تلاش کمتر نسبت به تهیه‌ی غذا در فر یا روی اجاق گاز آماده کند. نتیجه‌ی بررسی‌های متخصصین این حوزه نشان می‌هد که برخی از انواع مدل‌های این محصول اساساً آهسته‌پز هستند، اگرچه برخی دیگر مانند مدل‌ها زودپز سرعت بیشتری همراه با عملکردهای دیگر از جمله بخارپز کردن و تهیه‌ی برنج دارند. با توجه به این مقدمه در این راهنمای کامل قصد داریم شما را با انواع مولتی کوکر و امکانات اساسی آن آشنا کنیم تا با دقت نظر بیشتر دست به انتخاب و خرید بهترین مولتی کوکر بزنید.

چگونه بهترین مولتی کوکر را بشناسیم؟

به منظور شناخت دقیق‌تر انواع مدل‌های بهترین مولتی کوکر در بازار لوازم خانگی باید فاکتورهای مختلفی را مورد ارزیابی قرار دهید. از جمله اینکه در مدل‌هایی با امکان پختِ با فشار، عملکرد دستگاه را در پخت انواع حبوبات دیرپز و گوشت گوساله و گاو در نظر داشته باشید. برای مدل‌های بدون حالت فشار، بخارپز کردن سبزیجاتی همچون کلم بروکلی و هویج را بررسی کنید.

اصولا همه‌ی مدل‌های مولتی کوکر امکان پخت به صورت آرام‌پز را دارند که در این حالت حبوباتی همچون نخود یا لوبیا قرمز باید با گذشت حدود ۷ ساعت لطیف و کاملا پخته باشند. همچنین پختن گوشت گاو در آرام‌پز باید ۵ ساعت زمان ببرد و نتیجه‌ی فوق‌العاده‌ای را رقم بزند. به جز موارد مربوط به پختن هر مدل غذا، فاکتورهای مربوط به رابط کاربری هم باید مورد ارزیابی قرار گیرد که این موارد شامل وضوح دکمه‌های لمسی و آسان بودن برنامه‌ریزی، و دوام دستگاه است. در همین راستا لازم به ذکر است که با نظر گرفتن همین نکات در ادامه‌ی این نوشته انواع مختلفی از مولتی کوکر را معرفی می‌کنیم.

آشنایی با انواع مولتی کوکر

به طور کلی در بازار دو نوع مولتی کوکر با توجه به وجود یا عدم وجود قابلیت پخت‌وپز با فشار در آن‌ها وجود دارد که شامل موارد زیر است:

 • مولتی کوکر با قابلیت پختِ با فشار (Multi-Cooker With a Pressure Cooker)
 • مولتی کوکر با قابلیت پختِ بدون فشار (Multi-Cooker Without a Pressure Cooker)

مولتی کوکر با قابلیت پخت با فشار

مولتی کوکر با قابلیت پخت با فشار

با استفاده از چنین دستگاهی به شما قول می‌دهیم که شام خود را با کمترین دخالت دست و در سریع‌ترین زمان ممکن آماده خواهید کرد. این نوع مولتی کوکرها برای سرعت بخشیدن به پخت‌وپز انواع غذاها از جمله گوشت، مرغ و برنج به کار می‌روند. همچنین در بیشتر مدل‌ها قابلیت بخارپز کردن سبزیجات با استفاده از فشار وجود دارد. طی آزمایشات انجام شده بر روی این دستگاه‌ها همه مدل‌های آن از انواع برندها قابلیت پخت غذا سریع‌تر از فر و اجاق گاز را دارند و تنها ذر زمان رسیدن به فشار مدنظر و رهاسازی آن متفاوت هستند.

از طرفی همانطور که در ابتدای متن هم اشاره شد، مولتی کوکرها قابلیت آرام‌پزی، تفت دادن و گرم نگه‌داشتن غذا را دارند. بنابراین می‌توانید با خرید این دستگاه فضای بیشتری را بر روی پیش‌خوان آشپزخانه‌ی خود داشته باشید. برخی از مدل‌های آن هم عملکرد ماست‌سازی دارند و تعداد کمی از آن‌ها که در دسته لوازم خانگی جدیدتر و گران‌تر هستند، می‌توانند عملیات سرخ کردن بدون روغن، ترد کردن یا آب‌گیری و خشک کردن میوه‌ها را انجام دهند.

بهترین مولتی کوکر با قابلیت پخت بدون فشار

راهنمای جامع خرید بهترین مولتی کوکر؛ دستیار همه‌کاره‌ی شما در آشپزخانه

مولتی کوکر با قابلیت پخت بدون فشار را اساساً می‌توان آرام‌پز در نظر گرفت که به کمک آن می‌توان برنج را تفت داده، بخارپز کرد، پخت و گرم نگه داشت. همچنین در بعضی مدل‌ها شاهد قابلیت تهیه و آماده‌سازی ماست هستیم. با استفاده از این مدل مولتی کوکر نیازی به از پیش گرم کردن دستگاه نیست، مگر زمانی که بخواهید موادغذایی را بخارپز کنید. لازم به ذکر است که قابلیت آرام‌پزی این محصول به عنوان مثال برای پخت گوشت گاو در حدود ۵ ساعت زمان می‌برد.

۴ نکته‌ی اساسی قبل از خرید بهترین مولتی کوکر

مولتی کوکرها از نظر قیمت بسیار متفاوت و متنوع هستند، بنابراین قبل از اقدام برای خرید آن‌ها به این فکر کنید که نیازهای شما چیست و به چه منظور تصمیم به خرید این کالا گرفته‌اید. بنابراین ذکر ۴ نکته مهم زیر می‌تواند نقش مهمی در انتخاب دستگاه مناسب برای شما داشته باشد.

توجه به نوع قابلمه‌ی داخلی

بیشتر مولتی کوکرهای موجود در بازار لوازم خانگی دارای یک قابلمه جداشدنی با روکش نچسب (تفلون) یا سرامیکی برای تمیز کردن آسان‌تر هستند. از طرفی مولتی کوکرهایی با حالت پخت با فشار، دارای قابلمه‌هایی از جنس استیل ضدزنگ هستند. معمولاً شکل قابلمه‌های موجود برای این محصولات گرد است، به این معنی که تکه‌های بزرگ گوشت به راحتی در یک قابلمه‌ی مستطیلی شکل جا نمی‌شوند، اما مدل‌های گرد و بدون زاویه این کار را برای کاربر راحت‌تر می‌کند.

توجه به نوع دربِ دستگاه

در مولتی کوکرهایی با حالت طبخ فشاری، درب (که شفاف نیست) در حین پختِ تحت فشار قفل می‌شود، بنابراین نمی‌توانید بدون توقف دستگاه به غذا دسترسی داشته باشید. با توجه به همین مساله هم به منظور بررسی غذا ابتدا اجازه دهید فشار آزاد شود و سپس درب آن را بردارید. از طرفی در مولتی کوکرهای بدون حالت فشار معمولا درب را شیشه‌ای می‌سازند که طبیعتا زیبایی خاصی را به دستگاه می‌بخشد و از آنجایی که این مدل‌ها با فشار بالایی روبه‌رو نیستند، دستگاه آسیبی هم نمی‌بیند.

ظرفیت بهترین مولتی کوکر

ظرفیت بهترین مولتی کوکر

به طور کلی معمولاً ظرفیت انواع مختلف مولتی کوکر، از ۴ تا ۸ لیتر متغیر است. اما اکثر مدل‌های موجود در بازار دستگاه‌های ۶ لیتری هستند که یک انتخاب پرفروش است. به خاطر داشته باشید که در هنگام استفاده از مولتی کوکر نمی‌توانید قابلمه را تا بالا پر کنید. به عنوان مثال در مدل‌هایی با طبخ فشاری شما نباید قابلمه را بیشتر از دو سوم ظرفیت آن پر کنید. چرا که مولتی کوکر نیاز به فضای کافی برای پخت با فشار دارد. همچنین دقت داشته باشید که یکسری از موادغذایی همچون لوبیا و برنج پس از پخت منبسط می‌شوند. بنابراین باید فضای کافی برای حجم جدید غذا وجود داشته باشد. همین قانون برای غذاهایی که ممکن است سَر برود، مانند بلغور، جو و نخود خرد شده هم صدق می‌کند.

امکانات دستگاه

سازندگان به طور مداوم ویژگی‌هایی جدیدی را به دستگاه اضافه می‌کنند که در بعضی موارد تنها به شما هزینه‌ی اضافی اعمال می‌کند. اما در این میان امکاناتی هم وجود دارد که پخت‌وپز را برای شما راحت‌تر می‌کند. به عنوان مثل در کنار حالت‌های مختلف پخت‌وپز، سیستم‌های آلارم، گرم کردن و پخت با تاخیر هم وجود دارد. بنابراین در این بخش چند نمونه از امکانات ضروری در مولتی کوکرها را لیست می‌کنیم:

 • حالت سرخ کردن بدون روغن: جالب است بدانید که فروش سرخ‌کن‌های هوا یا بدون روغن در طی چند سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است و برندهای فعال در این زمینه، فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده‌اند که مارک نینجا (Ninja) یکی از آن‌هاست. نینجا ویژگی سرخ کن/ترد کننده هوا را به مولتی کوکر خود اضافه کرده است. عملکرد این قابلیت به این شکل است که درب مولتی کوکر مجهز به فنی است که هوای گرم را در داخل قابلمه برای سرخ کردن غذاهایی مانند سیب‌زمینی سرخ کرده یا برای سرخ شدن هر ماده‌ی غذایی در هنگام پخت به گردش در می‌آورد و طی همین فرآیند نیز غذا برشته و ترد می‌شود. به عنوان مثال، شما می‌توانید یک مرغ کامل را با استفاده از بهترین مولتی کوکر با حالت طبخ فشاری به طور سریع بپزید، همچنین با استفاده از این قابلیت همزمان می‌توانید پوست مرغ را به خوبی طلایی و ترد کنید.
 • قابلیت کنسرو کردن غذا: بعضی از مولتی کوکرهای طبخ با فشار و جدید دارای ویژگی کنسرو کردن هم هستند. این در حالی است که متخصصین این حوزه اذعان دارند که دستورالعمل‌های مورد استفاده برای کنسرو کردن مواد غذایی با این دستگاه‌ها باید توسط وزارت کشاورزی برای ایمنی مواد غذایی آزمایش شود. چراکه انجام درست و دقیق فرآیند کنسرو کردن بسیار مهم است. درواقع کنسرو کردن به صورت نادرست، خطر بوتولیسم (Botulism) را به همراه دارد، که هرچند نادر است اما می‌تواند کشنده باشد.
 • قابلیت خشک کردن و آب‌گیری از موادغذایی: از بین بردن رطوبت میوه‌ها (تولید اسلایس میوه خشک)، سبزیجات و گوشت‌ها می‌تواند میان وعده‌های خوشمزه‌ای را برای شما به ارمغان آورد. با توجه به همین موضوع هم در بعضی از مدل‌های بهترین مولتی کوکر شاهد حالت آب‌گیری هستیم. به طور کلی انجام کامل چنین فرآیندی طولانی است و در حدود ۶ تا ۸ ساعت برای میوه‌ها و سبزیجات و ۵ تا ۷ ساعت برای گوشت زمان می‌برد. البته لازم به ذکر است که برای انجام این فرآیند نمی‌توان حجم بالایی از موادغذایی را خشک کرد و باید این کار به صورت مرحله به مرحله انجام شود.

مولتی کوکر بخرم یا پلوپز؟

۴ نکته‌ی اساسی قبل از خرید بهترین مولتی کوکر

مولتی کوکرها به خصوص اگر از نوع طبخ با فشار باشند به طور قابل توجهی آشپزی را بدون دخالت شما راحت‌تر می‌کنند. همانطور که در طول این متن هم اشاره شد، اکثر مدل‌های این دستگاه می‌توانند به عنوان آرام‌پز هم عمل کنند و در کنار آن حالت‌های پخت دیگری مانند تنظیمات پخت برنج و فرنی دارند.
درواقع می‌توان ادعا کرد که یک مولتی کوکر حرفه‌ای دقیقا همان چیزی است که برای پخت سریع غذا لازم است. به عنوان مثال، با استفاده از این دستگاه می‌توانید یک مرغ کامل را فقط در ۴۰ دقیقه آب‌پز کنید. چراکه درب محکم مولتی کوکر بخار آب را به دام می‌اندازد، و طبیعتا نقطه‌ی جوش آب را سریعا بالا می‌برد، به همین دلیل است که می‌تواند زمان پخت را تا دو سوم کاهش دهد.

در پاسخ به سوال، خرید پلوپز یا مولتی کوکر باید مطرح کرد که شما می‌توانید برنج را هم در این دستگاه درست کنید، اما باید بدانید که بافت برنج خروجی در مقایسه با آنچه از پلوپز به دست می‌آورید، متراکم و کمی مرطوب است.

مولتی کوکر بخرید اگر:  می‌خواهید یک وعده‌ی غذایی را به سریع‌ترین شکل ممکن تهیه کنید. درواقع با استفاده از مولتی کوکر می‌توانید هر ماده‌ی غذایی را به نیمی از زمان آماده‌سازی آن با اجاق گاز آماده کنید.
مولتی کوکر نخرید اگر:  تمایل به خروج از خانه در زمان پخت غذا با دستگاه دارید، چراکه اغلب مدل‌های این دستگاه (بخصوص مدل‌های طبخ با فشار) نیاز به نظارت و حضور شما دارند.
پلوپز بخرید اگر: اگر مقدار زیادی برنج در هر وعده آماده می‌کنید و انتظار نتیجه‌ای عالی دارید. همچنین با وجود پلوپز می‌توانید برای چند ساعت حجم بالایی از برنج را گرم نگه دارید.
پلوپز نخرید اگر: زیاد اهل خوردن برنج در هر وعده‌ی غذایی نیستید. حتی اگر از پلوپز برای بخارپز کردن سبزیجات یا یکسری موادغذایی استفاده می‌کنید، باید بدانید که اصلی‌ترین قابلیت این دستگاه پخت برنج است و سایر قابلیت‌ها با دستگاه مولتی کوکر نتایج بهتری دارد.

مولتی کوکر بخرم یا آرام‌پز؟

آرام‌پز دستگاهی است که برای درست کردن غذاهایی مانند آبگوشت در حالی که در خانه نیستید، گزینه‌ای عالی است و از طرفی نسبت به مولتی کوکرهایی که تنظیمات آرام‌پز دارند، گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه‌تری است. به کمک این محصولات می‌توانید قبل از خروج از خانه برای کار یا آوردن کودکان از مدرسه، مواد لازم برای پخت خورشت یا هر چیز دیگری را در آرام‌پز بریزید و شام را چهار تا هشت ساعت بعد، تحویل بگیرید. به طور کلی آرام‌پزهای قابل برنامه‌ریزی، به شما این امکان را می‌دهد که حرارت و زمان پخت را انتخاب کنید، تا وقتی این زمان تمام شد، دستگاه به حالت گرم کردن غذا رود. بنابراین وقتی به خانه برگشتید، غذا را آماده و گرم تحویل می‌گیرید.

آرام‌پز بخرید اگر: می‌خواهید در هنگام پخت غذا از خانه خارج شوید و با خیال راحت خورشت یا سوپ خود را بار بگذارید.
آرام‌پز نخرید اگر: پر مشغله‌تر از این هستید که از صبح غذا را آماده کنید و زمان کافی برای تهیه‌ی غذایی زمان‌بر ندارید. همچنین در صورتی که فردی مضطرب هستید، وجود آرام‌پز روشن در خانه، آن هم وقتی بیرون هستید، می‌تواند ذهن شما را مشغول کند.

آیا مولتی کوکر خواص موادغذایی را از بین می‌برد؟

به طور کلی باید بدانید تمام روش‌های پخت بر کیفیت مواد غذایی تاثیر می‌گذارند و بعضا یکسری مواد مغذی که به حرارت حساس هستند را از بین می‌برند. به همین دلیل هم اغلب توصیه می‌شود تا از روش‌های بخارپز یا تحت فشار برای آماده‌سازی غذای خود استفاده کنید. از طرفی استدلال‌های علمی باید تنها دست آویز ما برای استناد به ادعاهای مختلف باشد. در این میان علم با وجود شواهدی اعلام می‌کند که سرعت بالای پخت در مولتی کوکرها نمی‌تواند دلیلی برای نگرانی شما باشد چراکه:

 • یک مطالعه در سال ۱۹۹۵ نشان داد که پخت غذا به صورت تحت فشار بهترین روش برای حفظ مواد مغذی است و غذاهایی که تحت فشار پخته شده‌اند، مواد مغذی بیشتری نسبت به بقیه مدل‌های پخت دارد.
 • جالب است بدانید که مطالعه‌ای در مجله علوم غذایی (Journal of Food Science) نشان داد که کلم بروکلی که با فشار پخته می‌شود ۹۰ درصدِ ویتامین C خود را حفظ می‌کند. در حالی که در حالت بخارپز کردن ۷۸ درصد ویتامین سی و در جوشاندن ۶۶ درصد آن باقی می‌مانند.
 • محققان دریافتند که جوشاندن و بخارپز کردن حبوبات باعث کاهش آنتی اکسیدان‌های موجود در آن می‌شود، در حالی که آماده‌سازی غذا با فشار بالا میزان بیشتری از آنتی اکسیدان‌ها را حفظ می‌کند.
 • در مقایسه با غذاهای پخته شده در مایکروویو، طبق بررسی‌ها به نظر می‌رسد که غذاهایی که تحت فشار پخته می‌شوند، راحت‌تر هضم می‌شوند. بنابراین ممکن است که این مساله به معنی این باشد که در پخت غذا با مولتی کوکر مواد مغذی بیشتری حفظ می‌شود.
 • بسیاری از متخصصان تغذیه استفاده از مولتی کوکرها را تبلیغ می‌کنند. دکتر اندرو ویل (Dr. Andrew Weil) پزشک متخصص تغذیه و خالق رژیم اصلی ضدالتهابی، اذعان دارد که استفاده از این دستگاه‌ها بی‌خطر است و از طرفی ممکن است، بهترین راه برای حفظ مواد مغذی غذا در مقایسه با سایر روش‌های پخت‌وپز باشد.

به نظر می‌رسد، اتفاق نظر کلی این است که پختِ تحت فشار با مولتی کوکرها بهترین روش پخت غذا است. چراکه آب موادغذایی مانند سایر روش‌های پخت خارج نمی‌شود. همچنین زمان پخت سریع در مولتی کوکرها به معنای فرصت کمترِ مواد مغذی برای خروج است. از طرفی دمای پایین به معنای تغییرات کمتر در ساختار موادمغذی است.

نگهداری و تمیز کردن انواع مولتی کوکر

نگهداری و تمیز کردن انواع مولتی کوکر

اگرچه مولتی کوکرها برای تهیه غذا به تلاش زیادی نیاز ندارند، اما ممکن است برای نگهداری در بهترین شرایط به کمی توجه در تمیز کردن و نگهداری نیاز داشته باشند. بنابراین اگر می‌خواهید دستگاه شما تا سالیان سال در کنار شما باشد، رعایت نکات زیر می‌تواند با اهمیت باشد.

تمیز کردن قابلمه‌ی داخلی

پاک و تمیز کردن قابلمه‌ی داخلی فقط حدود ۲۰ دقیقه زمان می‌برد اما تاثیر مهمی در نگهداری از این وسیله دارد. بنابراین خوب است که این عادت را در خود ایجاد کنید که پس از هر بار استفاده از آن، قابلمه را بشویید. برای نمای بیرونی مولتی کوکر، ابتدا دستگاه را از برق بکشید. سپس، سطح را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. در زمان شست‌وشو می‌توانید قابلمه داخلی و درب آن را در ماشین‌ظرفشویی بگذارید. زیرا این موارد معمولاً قابل شست‌وشو در ماشین ظرفشویی هستند. همچنین ذکر این نکته حائز اهمیت است که به طور خاص، برای لکه‌های سرسختی که با آب صابون تمیز نمی‌شوند، می‌توانید از سرکه سفید یا بیکینگ پودر استفاده کنید. در طی پاک‌سازی قابلمه توجه داشته باشید که از سیم‌ظرفشویی استفاده نکنید، زیرا ممکن است به پوشش نچسب آسیب برساند.

تمیز کردن درب بهترین مولتی کوکر

هر بار که با مولتی کوکر غذا می‌پزید، طبیعتا از درب آن استفاده می‌کنید، بنابراین وقتی کار شما با آن تمام شد، حلقه‌ی سیلیکونی آن را جدا کنید و درب را با آب و مایع شست‌وشو بشویید.

حلقه‌ی آب‌بندی دستگاه

گاهی اوقات حلقه‌ی آب‌بندی بهترین مولتی کوکر که از جنس سیلیکون است می‌تواند عاملی برای بوی بد دستگاه باشد. بنابراین بهترین راه برای تمیز کردن و مراقبت از این بخش استفاده از محلول آب و سرکه است. با پر کردن قابلمه با دو فنجان سرکه با همان مقدار آب می‌توانید به راحتی از شر چربی‌ها و بوی بد خلاص شوید. سپس با اضافه کردن یک تکه پوست لیمو، مولتی کوکر را به مدت ۳ دقیقه روشن کنید تا بوها به طور کامل از بین بروند. لازم به ذکر است که جدا کردن حلقه‌ی سیلیکونی از مولتی کوکر در تمیز کردن آن بسیار مهم است، به خصوص اگر به طور منظم از دستگاه برای پخت‌وپز استفاده می‌کنید. علاوه بر این، انجام این فرآیند به شما در شناسایی اشکالات دستگاه کمک می‌کند. اگر متوجه شدید که حلقه نشت دارد یا به شکل نامناسبی در آمده است، باید حلقه‌ی آب‌بندی کاملاً جدید خریداری کنید.

لکه‌های سوختگی را پاک کنید

پاک کردن سوختگی‌ها از روی دستگاه می‌تواند تا ۵ دقیقه زمان پاک‌سازی دستگاه را افزایش دهد. ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای از بین بردن لکه‌های مواد غذایی سوخته، ریختن آب گرم روی ناحیه‌ی مدنظر به مدت ۱۵ دقیقه است. در چنین حالتی آب گرم قسمت‌های سوخته را تحریک می‌کند و پس از آن به راحتی پاک می‌شوند.

بیکینگ پودر را فراموش نکنید

بیکینگ پودر یک ماده عالی برای پاک کردن ظروف است که احتمالاً باید در خانه داشته باشید. شما می‌توانید سه قاشق چای‌خوری بیکینگ پودر را به قابلمه‌ی داخلی اضافه کنید و سپس آن را با آب پر کنید. در همین راستا بهتر است که برای تمیز کردن بهینه‌تر، تا سه ساعت آن را بجوشانید. پس از اتمام زمان جوشیدن، مخلوط را از قابلمه داخلی خارج کنید و با یک پارچه خشک آن را پاک کنید.

مولتی کوکر خود را دوباره نو کنید

به مرور زمان و با استفاده از مولتی کوکر، یک لایه‌ی سفید از رسوبات معدنی بر کفِ قابلمه تشکیل می‌شود. ساده‌ترین راه برای از بین بردن این لایه استفاده از یک فنجان سرکه سفید با آب و قرار دادن مخلوط به حال خود و به مدت یک روز است.

پرفروش‌ترین مولتی کوکرهای بازار ایران

معرفی پرفروش‌ترین مولتی کوکرهای بازار ایران با توجه به نتایج حاصل از سایت دیجی کالا می‌تواند به انتخاب بهتر این دستگاه در بین گستره‌ی وسیعی از مدل‌ها کمک کند. بنابراین در این قسمت چند نمونه از این محصولات پرفروش را معرفی می‌کنیم:

مولتی کوکر تفال مدل RK9018

مولتی کوکر تفال مدل RK9018 گزینه‌ای جذاب با قابلیت بخارپز کردن موادغذایی است که مشخصات کلی آن شامل وجود تایمر بر روی دستگاه، توان ۷۵۰ وات، ظرفیت ۵ لیتری، ۷۱ برنامه‌ی‌ پخت متنوع، بدنه‌ی استیل و با قابلیت آماده‌سازی غذا برای ۱۰ نفر است. درواقع شما با خرید این مدل مولتی‌کوکر صاحب پلوپز، آرام پز، بخارپز و سرخ‌کن خواهید شد.

مولتی کوکر تفال مدل RK9018

مولتی کوکر نینجا مدل OP500

مولتی کوکر نینجا مدل OP500 بهترین مولیتی کوکر با کیفیت با ۹ عملکرد باورنکردنی پخت‌وپز و ظرفیت بزرگ برای کل اعضای خانواده است. به طور کلی این مدل مولتی کوکر پختن انواع غذا، میان‌وعده‌ها و دسرها را سریع و آسان می‌کند و قابلیت پخت تحت فشار، سرخ کردن با هوا، آرام‌پز، بخارپز، پخت/کباب کردن، سرخ کردن/تفت‌دهی، گریل، ماست‌سازی و خشک کردن میوه دارد. البته باید در نظر داشته باشید که قیمت این محصول با توجه به قابلیت‌ها و توان مصرفی‌ (۱۷۶۰ وات) که دارد بالا است و چندان ارزان‌قیمت نیست. ظرفیت قابلمه‌ی زودپز این دستگاه ۷.۵ لیتر و ظرفیت ظرف سرخ‌کن آن ۴.۷ لیتر است. اقلام دستگاه عاری از پلاستیک BPA است و قابلیت شست‌وشوی راحت اقلام در ماشین ظرفشویی را دارد. وزن این مولتی کوکر فوق‌العاده در حدود ۱۴ کیلوگرم و ارتفاع آن ۳۸ سانتی‌متر است. بنابراین از جمله محصولات سنگین به حساب می‌آید که طبیعتا فضای زیادی هم اشغال می‌کند.

مولتی کوکر نینجا مدل OP500

مولتی کوکر دسینی مدل KF-500

اگر به دنبال مولتی کوکری می‌گردید که دارای حلقه سیلیکون ضد باکتری، سیستم محافظت از دستگاه در برابر حرارت، سیستم حفاظت برای محدود کردن ولتاژ و قابلیت تفکیک قطعات باشد، مولتی کوکر دسینی مدل KF-500 می‌تواند همان چیزی باشد که به دنبال آن هستید. این دستگاه با وجود درب جدا شونده و دریچه‌ی خروج بخار همراه با لوازم جانبی از جمله پیمانه و کفگیر از نمونه مولتی کوکرهای خوش‌قیمت به حساب می‌آید که ارزش بالای خرید آن را تایید می‌کند.

جنس بدنه‌ی آن استیل ضد زنگ است و حداکثر توان مصرفی‌ در حد ۱۲۰۰ وات دارد. ظرفیت این دستگاه ۶ لیتر است که برای خانواده‌هایی با جمعیت متوسط مناسب است. در کنار موارد یاد شده، این دستگاه همچنین مجهز به دکمه‌های کنترل از نوع لمسی، تایمر، گارانتی ۱۲ ماهه و ۶۰ برنامه پخت‌وپز است.

مولتی کوکر دسینی مدل KF-500

پلوپز و مولتی کوکر بوش MUC22B42

پلوپز و مولتی کوکر بوش MUC22B42 یک دستگاه همه‌کاره‌ی کاربردی با مشخصه‌های قابل توجهی همچون ظرفیت ۵ لیتری دستگاه، توان ۹۰۰ وات، دارای تایمر، وزن ۳.۸ کیلوگرمی و صفحه کنترل دیجیتال است. حتی جالب است بدانید که دسگاه پیش‌رو مجهز به سیستم Smart Auto Cook است که این نوع قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا  تنظیمات لازم برای پخت غذاهای دلخواهتان را ثبت کنید تا در هر زمانی که بخواهید به صورت اتوماتیک اجرا کند.

پلوپز و مولتی کوکر بوش MUC22B42

مولتی کوکر الک هومز مدل EKR-58

مولتی کوکر الک هومز مدل EKR-58 بهترین مولتی کوکر خوش‌قیمت بازار است که در بین خریداران از رضایت بالایی هم برخوردار است. ویژگی‌های کلی این دستگاه شامل ظرفیت ۵ لیتری سیستم، ۱۶ عملکرد مختلف، مجهز به صفحه نمایش LED دیجیتالی همراه با دکمه‌های لمسی و با امکان آماده‌سازی غذا برای ۱۰ نفر است. به طور کلی مولتی کوکر الک هومز مدل EKR-58 امکان پخت انواع غذاها را فراهم می‌کند و در عین حال از نظر ظاهری زیبا و ظریف است. همچنین دستگاه پیش‌رو کیفیت بالایی دارد و بدنه‌ی آن به راحتی قابل تمیز شدن است.

مولتی کوکر الک هومز مدل EKR-58

منبع: Consumer Reports

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
 1. Avatar آنا

  توضیحات عالی بود من هیچی در موردش نمی دونستم و با این توضیحات حرفه ای شدم

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه