ناسا اسامی فضانوردان ماموریت کرو دراگون ۲۰۲۱ را اعلام کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
خدمه‌ی پرواز کرو-2 ناسا در بهار 2021

اسامی فضانوردانی که طی مأموریت کرو دراگون ۲ در سال ۲۰۲۱ عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌شوند از سوی ناسا اعلام شد.

بدین ترتیب مأموریت کرو دراگون ۲ در سال آینده، شامل فضانوردان روبرت شِین کیمبرو (Robert Shane Kimbrough) و مگان مک‌آرتور (Megan McArthur) خواهد بود که به ترتیب به عنوان فرمانده و خلبان حضور دارند. هم‌چنین فضانورد آژانس کاوش‌های هوافضای ژاپن، آکیهیکو هوشیده (Akihiko Hoshide) و فضانورد آژانس فضایی اروپا، توماس پسکی (Thomas Pesquet) نیز آنان را همراهی می‌کنند.

این مأموریت کرو دراگون ناسا برای بهار ۲۰۲۱ (۱۴۰۰ خورشیدی) برنامه‌ریزی شده است که پس از پایان کامل و موفقیت‌آمیز مأموریت‌های پرواز آزمایشی دمو-۲ و کرو ۱ (که برای اواخر سپتامبر برنامه‌ریزی شده است) خواهد بود. گفتنی است طبق برنامه‌ریزی فضانوردان مأموریت دمو-۲ روز ۲ آگوست (۱۲ مرداد) به زمین بازمی‌گردند.

فضانوردان نخستین مأموریت سال آینده، حدود شش ماه در ایستگاه فضایی بین‌المللی اقامت خواهند داشت و سه هم‌ایستگاهی دیگر نیز که توسط فضاپیمای سایوز روسی به ایستگاه می‌پیوندند، همراه آنان خواهند بود. ناسا اعلام کرده که افزایش ساکنان ایستگاه از ۶ به ۷ نفر به این سازمان امکان می‌دهد تا پژوهش‌های علمی انجام شده در ایستگاه را دو برابر کند.

این سومین سفر کیمبرو به فضا خواهد بود. او یک سرهنگ بازنشسته‌ی ارتش آمریکاست که در رشته‌ی هوافضا تحصیل کرده و با این مأموریت دومین اقامت طولانی-مدت خود در فضا را تجربه خواهد کرد. او نخستین بار با شاتل ایندیور به فضا رفته بود و سابقه‌ی پرواز با سایوز روسی را نیز دارد.

مک‌آرتور که تنها فضانورد زن این مأموریت خواهد بود، دومین سفر خود را به فضا تجربه می‌کند اما نخستین بار است که به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌رود. او در سال ۲۰۰۹ توسط شاتل آتلانتیس و برای آخرین ماموریت تعمیر و نگهداری تلسکوپ هابل به فضا رفت و ۱۲ روز و ۲۱ ساعت را در فضا گذراند.

هوشیده فضانورد ژاپنی هم با این مأموریت برای سومین بار به فضا می‌رود. او یک بار با شاتل در سال ۲۰۰۹ و دو بار با فضاپیمای سایوز به ایستگاه فضایی ملحق شده است. پسکی فضانورد فرانسوی آژانس فضایی اروپا نیز دو بار با فضاپیمای سایوز به فضا رفته و تا کنون ۱۹۶ روز در ایستگاه فضایی بین‌المللی اقامت داشته است.

گفتنی است برنامه‌ی فضاپیماهای تجاری سرنشین‌دار ناسا پروژه‌ای است که طی آن ناسا با فعالان صنعت هوافضای آمریکا از جمله اسپیس ایکس و بویینگ همکاری می‌کند تا بتواند از ظرفیت شرکت‌هایی که توانایی ساخت و اجرای نسل تازه‌ی فضاپیماها و پرتابگرها برای حمل انسان به مدارهای پایین و ایستگاه بین‌المللی را دارند، استفاده کند. حمل‌ونقل فضایی تجاری به/از ایستگاه فضایی موجب ابزارهای توسعه‌یافته‌تر، زمان بیشتر برای پژوهش و فرصت‌های گسترده‌تر برای اکتشافات در مدار زمین می‌شود.

انسان حدود ۲۰ سال است که در ایستگاه فضایی بین‌المللی زندگی می‌کند، دانش را به جلو می‌برد، فن‌آوری‌های تازه فراهم می‌آورد و تحقیقاتی را پیش می‌برد که روی زمین امکان‌پذیر نیست. تا کنون ۲۴۰ نفر از ۱۹ کشور جهان از آزمایشگاه ریزگرانش ایستگاه بین‌المللی که بیش از ۳۰۰۰ آزمایش را برای پژوهشگرانی از ۱۰۸ کشور جهان انجام داده بازدید کرده‌اند.

ایستگاه فضایی بین‌المللی یک بستر مهم برای ناسا برای درک و غلبه بر چالش های پروازهای طولانی مدت فضایی است. با انجام تجاری پروازها به این ایستگاه و از آنجایی که شرکت های تجاری بر ارائه‌ی خدمات حمل‌و‌نقل انسانی به مدار پایین زمین متمرکز هستند، ناسا آزادانه می تواند روی ساخت فضاپیماها و موشک ها برای مأموریت های فضایی دورتر مانند ماه و مریخ تمرکز کند.

منبع: NASAبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما