بنچمارک جدید کارت گرافیک‌های اینتل از بهبود قابل توجه خبر می‌دهد

۱۰ مهر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
کارت اینتل

همانطور که احتمالا می‌دانید، اینتل ۱۰ روز دیگر کارت گرافیک‌های Arc A770 و A750 را راهی بازار می‌کند. طی هفته‌های گذشته چندین بنچمارک از این قطعات منتشر شده ولی این بنچمارک‌های جدید از عملکرد بهتر از انتظار کارت گرافیک‌های اینتل خبر می‌دهند. به طور کلی به نظر می‌رسد شرکت‌های AMD و انویدیا باید به فکر تغییر قیمت کارت گرافیک‌های میان‌رده‌ی خود باشند.

برای این بنچمارک از کامپیوتر مبتنی بر پردازنده‌ی Core i9-12900KS اینتل، ۳۲ گیگابایت رم DDR5 با سرعت ۶۴۰۰ مگاهرتز و مادربرد ASUS ROG Maximus Z690 APEX استفاده شده است. بنابراین از همه نظر کامپیوتر بسیار قدرتمندی محسوب می‌شود. کارت گرافیک Arc A770 در تست OpenCL توانسته امتیاز ۹۹,۴۸۲ را کسب کند. این در حالی است که چند ماه قبل نمونه‌ی مهندسی همین کارت گرافیک در تست موردنظر توانسته بود امتیازی در حدود ۸۵۰۰۰ دریافت کند. بنابراین مدل نهایی کارت گرافیک موردنظر با بهبود ۲۰ درصدی روبرو شده است. این کارت گرافیک در مقایسه با GeForce RTX 3060 حدود ۳ درصد سرعت بیشتری ارائه می‌کند.

اگرچه این کارت گرافیک‌ها توانایی رقابت با مدل‌های پرچم‌دار موجود در بازار را ندارند، اما اینتل هم به دنبال رقابت با مدل‌های پرچم‌دار نیست و می‌خواهد در بازار میان‌رده‌ها سهم قابل توجهی را کسب کند. با توجه به اینکه هنوز این قطعات اینتل راهی بازار نشده‌اند، شاید این شرکت در همین مدت باقی مانده هم بهینه‌سازی‌های نرم‌افزاری روی آن‌ها صورت دهد و در نتیجه ممکن است عملکردشان بهبود پیدا کند.

باید خاطرنشان کنیم مدل ۸ گیگابایتی A770 با قیمت ۳۲۹ دلار راهی بازار می‌شود و مدل ۱۶ گیگابایتی آن هم ۲۰ دلار گران‌تر است. همچنین کاربران برای خرید A750 باید ۲۸۹ دلار بپردازند. رقیب مستقیم این پردازنده‌ها RX 6700 XT و  RX 6650 XT هستند که به ترتیب ۳۷۹ و ۲۹۹ دلار قیمت دارند. همچنین اگرچه قیمت تعیین شده برای RTX 3060 حدود ۳۳۰ دلار است، ولی در هیچ بازاری با این قیمت فروخته نمی‌شود.

منبع: notebookcheck

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه