چیپست اگزینوس جدید سامسونگ برای گوشی‌هایی پایین‌رده به‌زودی معرفی می‌شود

۱۳ آبان ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
چیپست اگزینوس

سامسونگ با چیپست اگزینوس ۲۱۰۰ توانست ارتقای چشمگیری را از نظر عملکرد و مصرف انرژی به ارمغان بیاورد. همان‌طور که احتمالا می‌دانید، نسل بعدی این چیپست یعنی اگزینوس ۲۲۰۰ از پردازنده‌ی گرافیکی AMD بهره می‌برد و گویا در این زمینه حرف زیادی برای گفتن دارد. حالا طبق اعلام یکی از افشاگران، سامسونگ به زودی از اگزینوس ۱۲۸۰ رونمایی می‌کند.

این افشاگر اعلام کرده که تراشه‌ی فوق ضعیف‌تر از اگزینوس ۱۰۸۰ محسوب می‌شود و به همین خاطر به نظر می‌رسد در گوشی‌ها و تبلت‌های پایین‌رده استفاده می‌شود. هنوز در رابطه با فناوری ساخت، مشخصات پردازنده و پردازنده‌ی گرافیکی آن اطلاعاتی منتشر نشده ولی احتمالا همراه با مودم ۵G راهی گوشی‌ها و تبلت‌ها می‌گردد.

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، در حال حاضر بیشتر گوشی‌ها و تبلت‌های سامسونگ از تراشه‌های ساخت مدیاتک یا کوالکام بهره می‌برند. اما بر اساس گزارش‌های منتشر شده، سامسونگ برای سال ۲۰۲۲ می‌خواهد شمار گوشی‌های مبتنی بر تراشه‌های اگزینوس را به طور قابل توجهی افزایش دهد. گفته می‌شود این شرکت بر روی حداقل دو تراشه‌ی رده‌بالا، یک تراشه‌ی میان‌رده و یک تراشه‌ی پایین‌رده کار می‌کند.

اگزینوس ۲۲۰۰ که برای اولین بار همراه با گوشی‌های سری گلکسی S22 به دست کاربران می‌رسد، اولوین چیپست ۴ نانومتری سامسونگ محسوب می‌شود. بر اساس شایعه‌ها، این تراشه از یک هسته‌ی Cortex-X2، ۳ هسته‌ی Cortex-A710 و ۴ هسته‌ی A510 تشکیل شده و پردازنده‌ی گرافیکی آن هم بر مبنای معماری RDNA2 شرکت AMD طراحی شده است.

منبع: Sam Mobile

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه