هیوندای خودروهای الکتریکی متنوعی تا سال ۲۰۲۲ عرضه می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
طرح مفهومی خودروهای الکتریکی هیوندای برای سال 2022

در سال‌های اخیر، خودروسازان بیش از همیشه به سمت الکتریکی کردن خودروهای تولیدی خود گام برمی‌دارند و در این میان هیوندای برنامه‌ی گسترده‌ای برای سال ۲۰۲۲ دارد.

در حالی که برخی از خودروسازان مانند بی‌ام‌و با خودروی الکتریکی پرچم‌داری iX به سمت تولید خودروهای تمام الکتریکی حرکت می‌کنند، هیوندای رویکرد متنوعی را پیش گرفته و اعلام کرد که در مدت فقط دو سال قصد دارد ۱۰ خودروی الکتریکی را در بازار عرضه کند. خودروهای الکتریکی شامل خودروهایی با پیشرانه‌ی هیبریدی تا یک خودروی تمام الکتریکی با باتری می‌شود.

این دقیقا همان چیزی است که هیوندای در حرکت به سمت الکتریکی شدن دنبال می‌کند. طبق آخرین وعده‌ی این خودروساز، خودروهای هیبریدی، پلاگین هیبریدی، الکتریکی و وسایل نقلیه‌ی پیل سوختی بخشی از برنامه برای دو سال آینده هستند. اگرچه از هم‌اکنون اطلاعات این وسایل نقلیه منتشر شده است.

خودروهای هیبریدی شامل الانترا (Elantra) جدید ۲۰۲۱، سوناتا (Sonata) و توسان (Tucson) است. گروه پلاگین هیبریدی برای خودروهای توسان و سانتافه (SantaFe) ارائه می‌شود و نکسو (Nexo) به با پیل سوختی هیدروژنی به تولید ادامه خواهد داد.

اما بزرگترین قطعه‌ی پازل الکتریکی هیوندای مربوط به «آیونیک» (Ionic) است. در اوایل سال جاری هیوندای اعلام کرد که قصد دارد نام آیونیک را تحت برند خود عرضه کند و اکنون می‌دانیم که این خودروساز سه خودرو با برند آیونیک در خط تولید دارد. دو خودرو آیونیک ۵ و آیونیک ۶ که در حال حاضر بیشتر با نام طرح مفهومی هیوندای ۴۵ و طرح مفهومی هیوندای پرافسی (Prophecy) شناخته می‌شوند، تا سال ۲۰۲۲ عرضه خواهند شد.

آیونیک ۵ یک کراس‌اوور هاچ‌بک با برخی از طراحی‌هایی برای نگاه به گذشته خواهد بود. امید می‌رود خودروی الکتریکی دوم، طرح مفهومی پرافسی (Prophecy) را که برنده‌ی جایزه‌ی «رد دات» شده، بسیار دقیق دنبال کند. این دو خودرو بدون توجه به شکل ظاهری زیبا، یک نقطه عطف برای حرکت هیوندای به سمت خودروهای تمام الکتریکی خواهند بود. برای نمونه این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ یک خودروی شاسی‌بلند آیونیک تولید کند.

هیوندای در این حرکت گسترده به سمت خودروهای الکتریکی تنها نخواهد بود و بسیاری از خودروسازان رقیب از جمله جنرال موتورز و فولکس واگن هم برنامه‌های بزرگ خودروهای الکتریکی خود را دنبال می‌کنند تا بهترین خودروساز الکتریکی را بشناسانند.

عکس کاور: طرح مفهومی خودروهای الکتریکی هیوندای برای سال ۲۰۲۲

Credit: Hyundai

منبع: Road Showبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. محمد

    بسیار عالی

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما