مزدا ۲ مدل ۲۰۲۳ با ظاهری شبیه تویوتا یاریس دیده شد

۱۲ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
مزدا 2 سال 2023

این‌طور که عکس‌های لو رفته نشان می‌دهند، نسل بعدی خودروی کوچک مزدا ۲ که قرار است در مدل سال ۲۰۲۳ عرضه شود، باز هم ظاهری شبیه به تویوتا یاریس خواهد داشت.

«مزدا ۲» (Mazda 2) که تا سال ۲۰۱۹ در ژاپن با نام «دمیو» (Demio) شناخته می‌شد، اکنون قرار است اندکی پیشرفت کند. نسل سوم این خودرو در سال ۲۰۱۴ معرفی شد و در مقایسه با دیگر خودروهای کامپکت کوچک، کمی قدیمی به‌نظر می‌رسید. اما حالا در حالی مزدا به‌دنبال تولید نسل بعدی آن است که گویا آن مانند مدل ۲۰۲۲ باز هم مشابه تویوتا یاریس خواهد بود.

مزدا 2 سال 2023

با توجه به اینکه لوگوی مزدا در این خودروی آزمایشی خیلی خوب پوشانده نشده و طرح M بالدار آن به آسانی معلوم است، می‌توانیم با ظاهر جدید آن آشنا شویم. جلوی خودرو هم چنین است و به‌خوبی نشان می‌دهد که مزدا ۲ بعدی مشابه «تویوتا یاریس» (Toyota Yaris) هیبریدی خواهد بود.

هرچند این شباهت منطقی به‌نظر می‌رسد زیرا این خودروساز پیش از این به برنامه‌ی خود برای عرضه‌ی مدلی بر پایه‌ی سیستم هیبریدی تویوتا یاریس (Yaris THS) اشاره کرده بود تا بتواند به مقررات سخت‌گیرانه‌ی اروپا در زمینه‌ی آلایندگی پایبند باشد.

مزدا 2 سال 2023

اگرچه یاریس در برخی از بازارها به‌صورت پیشرانه‌ی هیبریدی ۱٫۵ لیتری با چهار چرخ محرک اختیاری هم دردسترس خواهد بود اما نباید انتظار نسخه‌ی چهار چرخ محرک برای نسل بعدی مزدا ۲ داشته باشیم. این موضوع برای «یاریس جی‌آر» (Yaris GR) هم صدق می‌کند که احتمال دارد نسخه‌ی مشابه «مزدا اسپید ۲» (Mazdaspeed2) بر پایه‌ی آن ساخته شود.

با توجه به اینکه مدل جدید مزدا ۲ چند ماه پیش معرفی شده بود، احتمالا مدتی طول می‌کشد تا مزدا نسل بعدی کوچک‌ترین خودروی خود را معرفی کند. اصلاحات نهایی شامل موتور بنزینی ۱٫۵ لیتری با بازده بیشتر و معرفی دوباره‌ی پیشرانه‌ی ۱۱۵ اسب بخار در کنار پیشرانه‌هایی با ۷۵ و ۹۰ اسب بخار خواهد بود.

مزدا 2 سال 2023
مزدا 2 سال 2023

هرچند Yaris GR چیدمان سه در دارد اما انتظار می‌رود که مزدا ۲ جدید به‌طور انحصاری با پنج در عرضه شود. قرار است خودروی ساب‌کامپکت تویوتا پایه‌ای برای یک کراس‌اوور مشابه هم باشد اما بعید است که مزدا روند یکسانی را دنبال کند زیرا این شرکت در زمینه‌ی خودروهای کراس‌اوور گزینه‌های متنوعی دارد.

گفتنی است تویوتا با «سوزوکی» (Suzuki) هم قرارداد مشابهی دارد و باعث می‌شود این شرکت بر پایه‌ی خودروهای پلاگین هیبریدی «کرولا» (Corolla) و «راو ۴» (RAV4)، به‌ترتیب خودروهای واگن «سوئِیس» (Swace) و شاسی‌بلند «اکراس» (Across) را تولید کند.

عکس‌ها: نسل جدید مزدا ۲ برای مدل سال ۲۰۲۳
Credit: Motor1

منبع: Motor1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه