دو نقشه‌ی جدید به پابجی می‌آید؛ میرامار دگرگون می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
بازی PUBG

سازندگان پابجی برنامه‌های خود برای آینده‌ی این بازی در چند ماه آینده را اعلام کرده‌اند و قرار است نقشه‌های این بازی به طور کلی تغییرات بزرگی به خود ببینند. طبق گفته‌ی شرکت پابجی، دو نقشه‌ی جدید برای بازی در دست ساخت است و در کنار آن، نقشه‌ی میرامار را هم دوباره طراحی کرده‌اند.

به‌عنوان مهم‌ترین و جریان‌سازترین بازی سبک بتل رویال، پابجی مدت زیادی است که محبوبیت گذشته‌ی خود را ندارد. رقبای پابجی اعم از کال آو دیوتی وارزون و ایپکس لجندز با اینکه نسبت به پابجی سابقه‌ی حضور بسیار کوتاه‌تری در سبک بتل رویال داشته‌اند، به سرعت از پابجی پیشی گرفته و بالاتر از آن قرار گرفته‌اند.

شرکت پابجی هم یکی دو سالی است که با هدف افزایش محبوبیت بازی، روی افزودن قابلیت‌ها و نقشه‌های جدید حساب زیادی باز کرده است. پابجی امروز نسبت به ابتدای کار، تفاوت‌های بزرگی از نظر عملکرد و گرافیک کرده است و نقشه‌های قدیمی‌تر، از این پیشرفت‌ها بهره‌ای نبرده‌اند. چه از نظر طراحی و به‌کارگیری قابلیت‌های جدید و چه از نظر عملکرد اجرا و گرافیک، نقشه‌های قدیمی‌تر نیاز به بازنگری دارند و اولین حرکت شرکت پابجی هم در ماه‌های آینده، عرضه‌ی نسخه‌ای بازسازی شده از نقشه‌ی «میرامار» است.

بازسازی میرامار

اولین بار نیست که روی نقشه‌ی میرامار تغییراتی اعمال می‌شود تا با قابلیت‌های امروزی بازی همخوانی پیدا کند. بار قبل شاهد افزودن عناصر جدید دنیای پابجی و طراحی دوباره‌ی برخی از بخش‌های میرامار بودیم و این بار، تمرکز روی بهبود گرافیک این نقشه بوده است.

بازی PUBG

آپدیت ۱۲.۱ پابجی که همین حالا روی سرورهای تست بازی اعمال شده است، نقشه‌ی میرامار را بسیار گسترده‌تر از قبل تغییر می‌دهد. پیشرفت‌های فنی پابجی در چند وقت اخیر، اعم از بهبود نورپردازی، مدل نقشه‌ها، عملکرد بهتر، طراحی بهتر زمین و چیزهایی از این قبیل، روی این بازنگری میرامار اعمال شده‌اند؛ طوری که نقشه بسیار باکیفیت‌تر از گذشته شده است و در عین حال هم برخی از مشکلات بازی کردن در آن، مثل گیر کردن‌ها رو زمین برطرف شده‌اند.

بافت‌های نقشه بسیار باکیفت‌تر شده‌اند، طراحی برخی از بخش‌های نقشه تغییر کرده، موانعی که در زمین مانع حرکت می‌شدند از بین رفته‌اند و کوه‌ها هم دوباره طراحی شده‌اند تا با تغییرات گیم‌پلی پابجی سازگار باشند.

نقشه‌ی جدید؛ تایگر

PUBG TIGER

پس از عرضه‌ی نسخه‌ی ارتقایافته و بازسازی شده‌ی میرامار، قدم بعدی عرضه‌ی نقشه‌ی جدیدی به نام «تایگر» است. ان نقشه قرار است قابلیت کاملا جدیدی را برای اولین بار به پابجی بیاورد؛ امکان بازگشت به بازی پس از مرگ.

در پی جریان افزودن این قابلیت در دیگر بازی‌های بتل رویال، در حال حاضر هم کال آو دیوتی، هم ایپکس و هم فورتنایت این قابلیت را دارند، سازندگان پابجی هم تصمیم گرفته‌اند تا آن را به بازی خود هم بیاورند. جزئیات این قابلیت و چگونگی اعمال آن اعلام نشده است، ولی می‌توانیم انتظار داشته باشیم تا در دو حالت دو نفره و تیمی بازی این قابلیت پیاده سازی شود.

قابلیت برگشت به بازی پس از مرگ، فقط یکی از قابلیت‌های جدید پابجی است که با نقشه‌ی تایگر به بازی اضافه می‌شود. طبق گفته‌ی سازندگان بازی، می‌توانیم انتظار داشته باشیم تا در آینده بیشتر درباره‌ی پیشرفت‌های بازی صحبت کنند. نقشه‌ی تایگر همچنین یکی از نقشه‌های بزرگ بازی محسوب می‌شود و ابعاد آن ۸ در ۸ کیلومتر است.

نقشه‌ی جدید؛ کیکی

PUBG KIKI

تایگر تنها نقشه‌ی جدید و بزرگ پابجی برای آینده نخواهد بود و پس از آن، یک نقشه‌ی ۸ در ۸ کیلومتری دیگر هم برای بازی عرضه می‌شود. این نقشه که «کیکی» نام دارد هم برای عرضه تا پایان سال ۲۰۲۱ در نظر گرفته شده است، اما ممکن است عرضه‌ی آن به اوایل سال ۲۰۲۲ هم موکول شود. البته به نظر می‌رسد عرضه‌ی نقشه‌ی تایگر تا پایان ۲۰۲۱ قطعی است.

نقشه‌ی کیکی محیط‌های بسیار متنوع و جدیدی را به پابجی معرفی می‌کند؛ از برج‌های بلند و بزرگ گرفته تا آزمایشگاه‌های زیرزمینی و باتلاق‌های عمیق و مترو و حتی ساختمان‌هایی که زیر آب مدفون شده‌اند، قرار است با نقشه‌ی کیکی شاهد افزودن محیط‌های کاملا جدیدی به پابجی باشیم. گویا هنوز طراحی نهایی نقشه‌ی کیکی مشخص نشده است و فعلا روی ایده‌های مختلفی برای آن کار می‌کنند.

در کنار این نقشه‌های بسیار بزرگ، سازندگان پابجی در ادامه‌ی سال جاری میلادی هم‌چنین مثل همیشه قول افزودن سلاح‌ها، آیتم‌ها و خودروها و امکانات مختلف دیگری را هم داده‌اند.

منبع: PUBG.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما