تغییر طراحی و جایگاه نوار آدرس اپلیکیشن گوگل در حال آزمایش است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

براساس آخرین شایعات، در پشت صحنه‌ی اپلیکیشن محبوب گوگل تغییراتی در حال رخ دادن است. به گفته‌ی «میشال رحمان»، سردبیر سابق XDA و سردبیر فنی ارشد حال حاضر Esper، اعضای گروه تلگرام گوگل نیوز در حال مشاهده‌ی آزمایشی جایگاه‌ها و طرح‌های مختلفی برای نوار جستجوی اپلیکیشن گوگل هستند. طبیعتا، این تغییرات هم جنبه‌های مثبت و هم منفی دارد.

به عنوان مثال در یک تغییر، عکس پروفایل حساب کاربری گوگل شما در نوار جستجوی اپ گوگل به چشم می‌خورد که شما قادر خواهید بود با زدن روی آن مستقیما به تنظیمات حساب کاربریتان دسترسی پیدا کنید. نقطه ضعف این تغییر را شاید بتوان بالا بودن بیشتر از حد نوار آدرس عنوان کرد که برای دسترسی به آن شاید نیاز باشد که به انگشتان فشار بیشتری بیاورید که البته این را نمی‌توان یک ایراد به شمار آورد، زیرا در اکثر مرورگرها نوار آدرس در بالاترین قسمت نمایشگر قرار دارد.

ادغام تنظیمات با نوار جستجو تفاوتی با آنچه در جیمیل و گوگل پلی استور دیده می‌شود ندارد. قرار گرفتن نوار آدرس در پایین صفحه را می‌توان به عنوان دیگر تغییر این اپلیکیشن یاد کرد، اقدامی که در بسیاری از مرورگر‌ها دیده می‌شود. اما تصاویر منتشر شده از این تغییر به نکته‌ی عجیبی اشاره می‌کند که براساس آن، هنگامی که نوار آدرس به پایین صفحه منتقل می‌شود دیگر خبری از ادغام تنظیمات اپلیکیشن گوگل با نوار آدرس نخواهد بود. به نظر می‌رسد که گوگل در نسخه‌ی نهایی این به‌روزرسانی، تنظیمات را با نوار آدرس ادغام کند.

گوگل دوست دارد تست‌های مختلفی را اجرا کند تا نکات منفی و مثبت این طراحی جدید را ارزیابی کند. بنابراین ممکن است که برخی از کاربران اندروید نوار جستجوی جدید را با دسترسی به تنظیمات یکپارچه در بالای صفحه دریافت کنند و دیگر کاربران نوار آدرس را در پایین نمایشگر خود و بدون دسترسی به تنظیمات حساب کاربری گوگل مشاهده کنند.

پس از اجرای آزمایشی این موارد و اعمال تغییرات در یک دوره‌ی زمانی، گوگل از کاربران اندروید نظرسنجی خواهد کرد که علاقه‌مند به کدام تغییرات اپ گوگل هستند و دوست دارند که کدام یک را به عنوان یک تغییر دائمی در اختیار داشته باشند.

اینکه گوگل کدام یک را در نهایت به عنوان به‌روزرسانی نهایی منتشر خواهد کرد هنوز مشخص نیست. اما بد نیست بدانید رقیب گوگل در دنیای اندروید، یعنی سامسونگ نیز پیش‌تر از تغییراتی در مرورگر خود خبر داده و در همین راستا یکی از پرتقاضاترین قابلیت‌های کاربران را به مرورگرش اضافه کرده است.

طبق آخرین گزارشات، این غول کره‌ای دنیای فناوری یکی از محبوب‌ترین و پرتقاضاترین قابلیت‌ها یعنی قرار گرفتن نوار آدرس در پایین صفحه را به مرورگر خود اضافه کرده است. به طور تصادفی، چیدمان رابط کاربری این مرورگر بسیار شبیه مرورگر سافاری در iOS 15 است، اما نکته‌ی مهم اضافه شدن این قابلیت بود که کاربران سامسونگ بالاخره می‌توانند از آن بهره ببرند.

اپلیکیشن گوگل

این قابلیت تنها تغییری نیست که در آخرین به‌روز رسانی مرورگر سامسونگ گنجانده شده است. آپدیت رسمی سامسونگ چند ویژگی مهم دیگر را هم نشان می‌دهد که قابلیت استفاده و امنیت مرورگر را بهبود می‌بخشند. به‌عنوان مثال، ویژگی Smart Anti Tracking برای جلوگیری از ردیابی به این مرورگر اضافه شده است. همین امر درباره‌ی تجربه‌ی جست‌وجو در نوار آدرس هم صدق می‌کند. اکنون هنگام وارد کردن کلمات کلیدی جست‌وجو در این نوار، پیشنهادهایی را برای جست‌وجوی بهتر به کاربر ارائه می‌دهد.

اما در مجموع، هنوز از زمان انتشار دقیق به‌روزرسانی اپ گوگل اطلاعاتی منتشر نشده ولی به نظر می‌رسد که گوگل پس سبک و سنگین کردن تغییرات خود و نظرسنجی از گروهی از کاربران اندرویدی، اپلیکیشن خود را با تغییرات جدید و منتوع در دسترس عموم قرار دهد.

منبع: Phonearenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما