نسل جدید نمایشگرهای جوهر الکترونیکی رنگ‌ها را بهتر نشان می‌دهند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
جوهر الکترونیکی

به لطف فناوری جوهر الکترونیکی، سال‌هاست که شرکت‌هایی مانند آمازون مدل‌های مختلف گجت‌های کتابخوان را راهی بازار می‌کنند. E Ink Corporation مالک این فناوری انحصاری است و حدود سه سال قبل از نمایشگرهای موسوم به Kaleido رونمایی کرد که توانستند نمایش رنگ را امکان‌پذیر کنند. با وجود اینکه نمایشگرهای رنگی هنوز به طور گسترده به کتابخوان‌ها راه پیدا نکرده‌اند، اما این شرکت شب گذشته از نسل جدید این فناوری رونمایی کرد که ارتقاهای قابل توجهی را برای آن‌ها به ارمغان آورده است.

این نمایشگرهای جدید Kaleido 3 نام دارد که جایگزین Kaleido Plus عرضه شده در سال ۲۰۲۱ محسوب می‌شود. اگرچه مبنای این نمایشگرها مانند دیگر نمایشگرهای جوهر الکترونیکی رنگی است، اما از سوی دیگر به لطف بهبودهای صورت گرفته با روشنایی بهتر و ارائه‌ی رنگ‌های جذاب‌تر روبه‌رو خواهیم شد.

نسل اول گجت‌های مبتنی بر نمایشگرهای جوهر الکترونیکی رنگی عمدتا راهی بازار آسیا شدند که به دلیل موفقیت نسبی، نسل دوم این نمایشگرها هم عرضه شد. در رابطه با عرضه‌ی گجت‌های مبتنی بر نسل سوم این نمایشگرها هنوز گزارشی منتشر نشده و باید منتظر شرکت‌ها بمانیم تا از این نمایشگر برای کتابخوان‌های الکترونیکی خود استفاده کنند.

برای یادآوری باید بگوییم که جوهر الکترونیکی (E-Ink) یک فناوری است که نمایشگرهای مبتنی بر آن انرژی بسیاری کمی مصرف می‌کنند و از طرف دیگر محتوای متنی را تا حد زیادی مانند کاغذ واقعی نشان می‌دهند. برخلاف نمایشگرهای مرسوم که اغلب شامل پیکسل‌های جداگانه برای نمایش رنگ‌های مختلف هستند، فناوری جوهر الکترونیکی بیشتر از هر چیزی به فرایندهای شیمیایی متکی است. این نوع نمایشگرها از لایه‌ی نازکی تشکیل شده‌اند که زیر آن میلیون‌ها میکروکپسول حاوی ذرات شناور قرار دارد و این ذرات معمولا سیاه یا سفید هستند. این ذرات با توجه به بار الکتریکی که دریافت می‌کنند، جابه‌جا می‌شوند. در صورتی که ذرات در معرض بار منفی قرار بگیرند، رنگ سیاه نمایش داده می‌شود و بار مثبت هم منجر به نمایش ذرات سفید می‌شود. بنابراین، نمایشگر مبتنی بر جوهر الکترونیکی اساسا با ارسال سیگنال‌های الکتریکی به این کپسول‌ها کار خود را انجام می‌دهد.

منبع: Android Policeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما