هر آن‌چه درباره فیلم «سقوط شب» (night has fallen) می‌دانیم

۹ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۱ ۹ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
سقوط شب

دنباله «سقوط شب» به عنوان چهارمین فیلم فرانچایز «سقوط المپوس» چه زمانی منتشر خواهد شد و خط داستانی آن چگونه خواهد بود؟ سقوط المپوس در سال ۲۰۱۳ به کارگردانی آنتونی فوکوآ این فرانچایز را آغاز کرد و از آن زمان هر سه سال یک بار فیلم‌های جدیدی از این مجموعه اکران می‌شوند.

جرارد باتلر، بازیگر اسکاتلندی، نقش اصلی خود را در فیلم‌های «سقوط لندن» و «سقوط فرشته» مجددا بازی می‌کند و حضور او در دنباله‌های بعدی نیز تایید شده است. احتمالا آلن ترامبول با بازی مورگان فریمن نیز در «سقوط شب» ظاهر خواهد شد.

در این فیلم‌ها، باتلر در نقش مایک بنینگ، یک مامور سرویس مخفی که در کانون یک توطئه سیاسی قرار می‌گیرد، بازی می‌کند. او اولین بار با اشرار کره شمالی که کاخ سفید را در واشنگتن دی‌سی هدف قرار می‌دهند مبارزه می‌کند. سپس، بنینگ از رهبران جهان در برابر تروریست‌های پاکستانی در یک مراسم تشییع جنازه در لندن محافظت می‌کند. بنینگ پس از متهم شدن به طراحی نقشه ترور رئیس جمهور ایالات متحده در فیلم سوم، دوباره با پدرش متحد می‌شود. مورگان فریمن افسانه‌ای در هر فیلم در کنار باتلر در نقش آلن ترامبول سیاستمدار بازی می‌کند.

همه فیلم‌های این فرانچایز در گیشه موفق بوده‌اند و دلیل اصلی این موفقیت در درجه اول صحنه‌های هیجان‌انگیز و چالش‌های باتلر در طی داستان بوده‌اند. این بازیگر در طول سال‌های گذشته خود را به عنوان یک ستاره اکشن موفق و با نقش‌های خود در آثاری مانند «دراکولا ۲۰۰۰»، «لارا کرافت: تومب رایدر» و «۳۰۰» در ذهن مخاطبان تثبیت کرده است. باتلر هم‌چنان در ۵۰ سالگی کاملا عالی و قادر به رهبری یک فیلم پرفروش اکشن هالیوودی است. البته او تا حدودی با دیگر ستاره اکشن میان‌سال هالیوود یعنی تام کروز تفاوت دارد.

اخباری از «سقوط شب»

سقوط شب

طبق یک مقاله در نشریه ددلاین در نوامبر ۲۰۱۹، تهیه‌کننده سقوط فرشته، آلن سیگل، برنامه‌هایی برای گسترش این فرنچایز با حداقل سه دنباله دیگر و چندین اسپین‌آف تلویزیونی در کشورهای مختلف دارد. ایده اصلی این است که شخصیت‌های جدیدی معرفی شوند که دوباره در فیلم‌های آینده هم ظاهر گردند. آن‌ها به دنبال ایجاد دنیای سینمایی مشترکی مانند دنیای سینمایی مارول خواهند بود.

تاریخ انتشار «سقوط شب»

سقوط شب

متاسفانه اطلاعات درباره دنباله‌ها و اسپین‌آف‌ها بسیار محدود است. با توجه به اطلاعات کمی که تاکنون درباره «سقوط شب» منتشر شده، این دنباله مستقیم احتمالا به سنت سه ساله انتشار نسخه‌های قبلی خود پایبند نخواهد بود. تاخیرهای ناشی از همه‌گیری کرونا در این مسئله تاثیر‌گذار بوده و احتمالا در صورت ساخته شدن فیلم، زودترین تاریخ اکران آن سال ۲۰۲۳ خواهد بود.

جزئیات داستان «سقوط شب» 

سقوط شب

هنوز خلاصه‌ای رسمی از داستان «سقوط شب» منتشر نشده است. مایک بنینگ بر اساس وقایع سقوط فرشته احتمالا به عنوان مدیر سرویس مخفی با چالش‌های جدیدی روبه‌رو خواهد شد. در همین حال، اگر پدرش کلی نیز در کنار خانواده خود حضور داشته باشد، او نیز اتفاقات جالبی را تجربه خواهد کرد. آلن ترامبول به احتمال زیاد آماده‌تر از همیشه بازمی‌گردد و بنینگ در سمت جدیدش در کنار او احساس مسئولیت بیشتری دارد.

بازیگران آشنای «سقوط شب»

سقوط شب

ورایتی در سال ۲۰۲۰ در آخرین اخبار خود از این فرانچایز فاش کرد که نام قسمت چهارم «سقوط شب» است. پس از آن و از ژانویه ۲۰۲۱ تنها بازیگر سه فیلم قبلی که حضور او در قسمت چهارم نیز تایید شده جرارد باتلر است. با این حال، رابرت کامن و ریک رومن نیز باز هم به عنوان نویسنده فعالیت خواهند کرد و رومن کارگردانی فیلم را هم بر عهده خواهد داشت. مورگان فریمن احتمالا در نقش آلن ترامبول (رئیس جمهور ایالات متحده که از یک سوءقصد در فیلم سوم جان سالم به در می‌برد) به این فرانچایز بازخواهد گشت. باید انتظار داشته باشیم که داستان «سقوط شب» در محیطی خارج از ایالات متحده روایت شود.

چرا «سقوط المپوس» به یک فرانچایز تبدیل شد

سقوط شب

این سری اکشن و هیجان‌انگیز با سقوط المپوس شروع و تنها کمی قبل از فیلمی با همین پیش‌فرض به نام «سقوط کاخ سفید» اکران شد و جالب این‌جاست که سقوط کاخ سفید در گیشه عملکرد بهتری داشت. پس چرا «سقوط المپوس» به یک فرانچایز تبدیل شد؟ فیلم‌های این سری معمولا با نقدهای متفاوتی روبه‌رو می‌شوند و به خوبی «سقوط کاخ سفید» عمل نمی‌کنند اما هر بار بودجه‌ای بیشتر دارند و باید گفت که ساخت این فرانچایز نسبتا ارزان است. هنگامی که به اعداد و ارقام فروش این فرانچایز نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که سرمایه‌گذاری استودیوی سازنده همیشه توجیه‌پذیر بوده است.

علاوه بر این، جرارد باتلر نیز واقعا در این مجموعه اکشن‌ خوش می‌درخشد. فیلم‌های اکشن تک مفهومی هستند و بیشتر بر بخش «اکشن» تمرکز دارند. جرارد باتلر همیشه در نقشی که برای او ساخته شده، بازی برجسته‌ای ارائه می‌دهد و فیلم‌ها سرشار از تنش هستند. بنابراین پیش‌بینی موفقیت احتمالی «سقوط شب»، فارغ از هر موضوع دیگری، آسان است.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما