مجموعه‌ی بازسازی نینجا گایدن برای کنسول‌ها و کامپیوتر معرفی شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Ninja Gaiden

شرکت «کویی تکمو» (koei Tecmo) از مجموعه‌ی بازی‌های «نینجا گایدن» برای پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و کامپیوترهای شخصی رونمایی کرد. این مجموعه حاوی بازی‌های نینجا گایدن سیگما، نینجا گایدن سیگما ۲ و نینجا گایدن ۳: لبه‌ی تیغ است و در روز ۱۰ ژوئن (۲۰ خرداد) به شکل جهانی عرضه خواهد شد.

در دورانی که دارک سولز وجود نداشت، بازی‌های نینجا گایدن لقب بی‌رحمانه‌ترین بازی موجود را به یدک می‌کشیدند. البته این بازی‌ها هنوز هم از آثار هک اند اسلش سریع و سخت به شمار می‌روند اما به دلیل این که چندین سال است خبری از نینجا گایدن پخش نشده، گیمرها این مجموعه را فراموش کرده‌اند.

سازنده‌ی این سری بازی، استودیوی «تیم نینجا» (Team Ninja) حدود یک دهه است که کلا بی‌خیال سری بازی‌های نینجا گایدن شده و به ساخت بازی‌های مجموعه‌ی «نیوه» (Nioh) مشغول است. حالا بعد از سال‌ها، بازی‌های نینجا گایدن به صحنه بازگشته‌اند تا گیمرهای نسل جدید هم بتوانند از این بازی‌ها لذت ببرند.

تاریخچه‌ی عرضه‌ی بازی‌های نینجا گایدن کمی پیچیده است. این بازی‌ها در ابتدا دو بعدی و مختص به کنسول‌های ۸ و ۱۶ بیتی بوده‌اند. در سال ۲۰۰۴ یک نسخه‌ی بازنگری (ریبوت) نینجا گایدن برای کنسول ایکس‌باکس اصلی ساخته شد. شرکت کویی تکمو نسخه‌ی بازسازی شده‌ی این بازی را یک سال بعد تحت عنوان «نینجا گایدن بلک» برای کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ منتشر کرد. این نسخه‌ی بازسازی شده دو سال بعد به شکل دوباره برای کنسول پلی‌استیشن ۳ بازسازی و عرضه شد. قسمت‌های دوم و سوم بازی نینجا گایدن نیز در ابتدا برای کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ ساخته و بعد از فواصلی تقریبا یک‌ساله با اسم‌های جدید برای کنسول پلی‌استیشن ۳ منتشر شدند.

مجموعه‌ی نینجا گایدن

شرکت کویی تکمو تصمیم گرفته تا نسخه‌ی پلی‌استیشنی بازی‌های نینجا گایدن را در یک بسته دوباره عرضه کند. حالا این که نسخه‌ی مربوط به کدام کنسول بهتر است بحثی بزرگ میان طرفداران این سری است. به هر حال سازنده‌های این بسته تصمیم گرفته‌اند تا از نسخه‌های پلی‌استیشن ۳ استفاده کنند که گرافیک بهتری دارند.

به مناسبت عرضه‌ی این بسته، استودیوی تیم نینجا تصمیم گرفته تا رویدادی مرتبط با بازی‌های نینجا گایدن را در بازی‌های نیوه برگزار کند. دارندگان بازی‌های نیوه ۱ و ۲ می‌توانند همین حالا پوسته‌ی قهرمان بازی‌های نینجا گایدن، یعنی «ریو هایابوسا» (Ryu Hayabusa) را برای بازی خود دریافت و از آن به عنوان شخصیت اصلی استفاده کنند.

مجموعه‌ی بازسازی نینجا گایدن قرار است با نام «Ninja Gaiden: Master Collection» در تاریخ ۱۰ ژوئن (۲۰ خرداد) برای پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و کامپیوترهای شخصی عرضه شود.

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. امیر حسین امدادی

    بسیار خبر خوبی بود چون روی هیچ شبیه سازی خوب اجرا نمیشد و سیستم خیلی قدرتمندی می خواست.
    امیدوارم این باز نشر روی سیستم های متوست هم اجرا بشه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما