نینتندو از موفقیت تجاری بزرگ سوییچ برای گسترش بازی‌هایش استفاده می‌کند

۱۷ آبان ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
ماریو

نینتندو اعلام کرده است که موفقیت عظیم و غیرمنتظره سوییچ باعث شده تا این شرکت بتواند در فرصت‌های تجاری جدیدی سرمایه‌گذاری کند، این فرصت‌های تجاری جدید شامل ۸۸۰ میلیون دلار بودجه برای بخش توسعه‌ی بازی خواهد بود.

در یک جلسه توجیهی که پس از انتشار آخرین نتایج مالی در روز پنجشنبه گذشته برگزار شده بود، شانتارو فوروکاوا، رئیس شرکت نینتندو، بیان کرد که عملکرد سوییچ از انتظارات نینتندو فراتر رفته است و توضیح داد که این شرکت چگونه قصد دارد پول نقد خود را خارج از هزینه‌های تحقیق و توسعه و سرمایه‌های معمولی و رایج خرج کند.

فوروکاوا در جریان صحبت‌هایش اذعان کرد که نینتندو ۱۰۰ میلیارد ین (معادل ۸۸۰ میلیون دلار) را برای گسترش ظرفیت‌های بخش توسعه‌ی داخلی بازی‌های خود و ۵۰ میلیارد ین (معادل ۴۴۰ میلیون دلار) را برای گسترش دارایی‌هایی خود در زمینه‌ی سرگرمی‌هایی به غیر از بازی‌ها از جمله فیلم‌ها اختصاص خواهد داد. با این حال، دو برابر این مبلغ – تا سقف ۳۰۰ میلیارد ین (۲.۶ میلیارد دلار / ۲ میلیارد پوند) – در ساخت پایه‌هایی برای حفظ و گسترش روابط با مصرف‌کنندگان سرمایه‌گذاری خواهد شد.

فوروکاوا درباره‌ی برنامه‌ی این شرکت‌ گفت: «به‌عنوان شرکتی که لبخند را از طریق سرگرمی برای مخاطبان به ارمغان می‌آورد، هدف نینتندو همیشه ایجاد سرگرمی‌های اصیل بوده است. در کسب‌وکارهای با نوسانات شدیدی مانند کسب‌وکارهای حوزه‌ی سرگرمی، سیاست اصلی فعالیت‌های مالی ما تضمین پول نقد و سایر دارایی‌های نقدی بوده است تا بتوانیم به طور مستمر محصولات و خدماتی را ارائه دهیم که دائماً شگفتی‌های جدیدی را برای مخاطبان ارائه می‌کنند.»

او در ادامه افزود: «در حالی که این سیاست اساسی تغییر نخواهد کرد، کسب‌و‌کار نینتندو سوییچ فراتر از انتظارات ما بوده و ما را در چند سال اخیر در موقعیت قدرتمندی قرار داده است و فرصت خوبی را برای ما مهیا کرده تا در نحوه‌ی استفاده مؤثرتر از پول نقد خود در انواع شیوه‌های سرمایه‌گذاری استراتژیک و معنادار بازنگری کنیم.»

Super Nintendo World

با توجه به برنامه‌های ۱۵۰ میلیارد ینی نینتندو برای سرمایه‌گذاری در ایجاد دارایی‌های جدید نرم‌افزاری، این شرکت در درجه اول بر گسترش ارگانیک تشکیلات مختلف فعلی خود تمرکز خواهد کرد تا به‌زعم مدیر این شرکت آن‌ها بتوانند فرهنگ خلاق نینتندو را ادامه دهند. با این حال، فوروکاوا احتمال تصاحب استودیوهای جدید دیگر را هم رد نکرده است.

در همین اوایل سال میلادی جاری شرکت نینتندو بعد از چیزی حدود یک دهه یک استودیو را تصاحب و به جمع استودیوهای داخلی خود اضافه کرد. آن‌ها سازندگان بازی Luigi’s Mansion 3 یعنی استودیو کانادایی «نکست لِول گیمز» (Next Level Games) را تصاحب کردند؛ استودیویی که البته در گذشته هم همکاری طولانی و نزدیکی با نینتندو داشت و خریداری شدن آن‌ها توسط نینتندو با توجه به شرایط کنونی صنعت اتفاق عجیبی نبود. در واقع، نینتندو برای اینکه از احتمال خریداری شدن این استودیو توسط شرکت‌های مشتاق دیگر جلوگیری کند، خود زودتر دست به عمل شد.

به دنبال فیلم آینده سوپر ماریو که با ایلومینیشن ساخته می‌شود، فوروکاوا اعلام کرده که نینتندو روی توسعه محتوای ویدیویی جدید کار خواهد کرد و همچنین فرصت‌هایی را در کسب‌وکارهای سرگرمی‌هایی غیر از بازی که وابستگی بالایی به تجارت بازی دارند، دنبال خواهد کرد.

در رابطه با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد ینی نینتندو برای گسترش و بهبود روابط با مشتریان، این هزینه با محوریت گسترش راه‌هایی برای بهتر کردن حساب‌های کاربری کاربران و فراهم کردن تجربه‌ها و سرویس‌های بهتر برای آنان انجام شده تا ارزش بیشتری را برای بازیکنان به همراه داشته باشد.

به گفته نینتندو در حال حاضر بیش از ۲۵۰ میلیون دارنده حساب نینتندو در ۱۶۴ کشور و منطقه در سراسر جهان وجود دارد، از جمله مناطقی که این شرکت در آن‌ها فعالیت رسمی و خاصی ندارد. فوروکاوا بیان کرد: «هدف صرفاً ترویج تغییر به سمت سرویس‌های دیجیتال نیست، بلکه هدف اصلی ایجاد یک زیرساخت خدمات منحصر‌به‌فرد نینتندو بر اساس تجارت یکپارچه سخت‌افزاری-نرم‌افزاری ما است.»

نینتندو چند روز پیش به‌صورت رسمی اعلام کرد که فروش کنسول نینتندو سوییچ از مرز ۹۲.۸۷ میلیون دستگاه عبور کرده است. نینتندو انتظار دارد تا پایان سال مالی در مارس ۲۰۲۲ فروش کنسول سوییچ از فروش کنسول نسل هفتمی Wii بیشتر شود. Wii که در حال حاضر پرفروش‌ترین کنسول خانگی نینتندو است، در کل دوران حیاتش ۱۰۱.۶۳ میلیون دستگاه فروش کرد. به نظر می‌رسد که سوییچ در رسیدن به این آمار کار آسانی خواهد داشت.

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه