نینتندو سوییچ رسما در چین عرضه می‌شود

امیرحسین میرزایی ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۲۰:۳۰ ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
نینتندو سوییچ

کنسول‌های بازی، از ایکس‌باکس گرفته تا پلی‌استیشن و نینتندو، همگی در کارخانه‌های مستقر در کشور چین ساخته می‌شوند. با این حال، از نظر قانونی، عرضه‌ی کنسول‌های بازی در چین به مدت پانزده سال و تا یکی دو سال اخیر، ممنوع بود. شرکت‌های سازنده‌ی کنسول‌های بازی در حال حاضر می‌توانند اقدام به عرضه‌ی کنسول در چین کنند. شرکت نینتندو خبر داده است که مجوزهای لازم برای عرضه‌ی کنسول نینتندو سوییچ در کشور چین را کسب کرده‌اند.

عرضه‌ی سوییچ در چین با همکاری نینتندو و تنسنت ممکن شده است.

چین، جمعیت بسیار بزرگی از گیمرها در خود جای داده است، ولی ممنوعیت پانزده ساله‌ی کنسول‌های بازی، گیمرهای چینی را به پلتفرم‌های دیگر سوق داده است. بازار بازی‌های کامپیوتر و بازی‌های موبایل و مبتنی بر وب در چین بسیار بزرگ است و عرضه‌ی بازی روی این پلتفرم‌ها در چین، معمولا سود بسیار خوبی را برای سازندگان آن‌ها در پی دارد؛ طوری که برخی شرکت‌های بازی‌سازی، نسخه‌هایی مجزا و جداگانه از بازی‌های‌شان برای بازار چین می‌سازند.

شرکت تنسنت (Tencent)، که بخش بزرگی از درآمد بزرگترین بازی‌های دنیا مثل «فورت‌نایت» و «پابجی» به جیبش می‌رود، قرار است به نینتندو در عرضه‌ی سوییچ کمک کند. در واقع عرضه‌ی سوییچ در چین با همکاری نینتندو و تنسنت ممکن شده است.

کنسول Nintendo Switch

عرضه‌ی نینتندو سوییچ در چین می‌تواند تاثیر بسیار بزرگی روی درآمد نینتندو و فروش کنسول این شرکت داشته باشد؛ طوری که فقط با اعلام این خبر، ارزش سهام نینتندو شاهد رشد بسیار بزرگی بود.

جزییات عرضه‌ی سوییچ در چین به زودی از سوی نینتندو اعلام خواهد شد، ولی فعلا اطلاعات بیشتری درباره‌ی این موضوع منتشر نشده است.

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما