فروش نینتندو سوییچ از ۱۰۳ میلیون دستگاه عبور کرد؛ گذر از رکورد Wii

۲۰ بهمن ۱۴۰۰ | ۲۱:۰۰ ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
nintendo switch

طبق گزارش مالی سه‌ماهه‌ی اخیر منتشر شده توسط کمپانی نینتندو، تاکنون ۱۰۳٫۵۴ میلیون کنسول نینتندو سوییچ به فروش رسیده است. این بدان معناست که این کنسول دستی رسما از کنسول Wii که در طول عمر خود ۱۰۱٫۶۳ میلیون دستگاه فروخته بود، پیشی گرفته و به سومین کنسول پرفروش نینتندو در تاریخ تبدیل شده است. در گزارش قبلی، سوییچ با فروش ۹۲ میلیون دستگاه، پس از Wii، گیم بوی و نینتندو دی‌اس به ترتیب با فروش ۱۱۸٫۶۹ و ۱۵۴٫۰۲ میلیون نسخه‌ای قرار داشت. در واقع فروش نینتندو سوییچ نسبت به سه‌ماهه‌ی قبل، ۱۱ میلیون دستگاه افزایش یافته است که نشان می‌دهد تقاضا برای این کنسول جدید با وجود محدودیت همچنان بالا است.

شانتارو فوروکاوا، رییس کمپانی نینتندو، در این باره بیان کرد:

سوییچ در میانه‌ی عمر خود قرار دارد و فروش امسال هم خوب خواهد بود. این کنسول آماده است تا الگوی کنسول‌های گذشته‌ی ما را که در ششمین سال حضورشان در بازار از فروش ضعیفی برخوردار بودند، بشکند و بیشتر رشد کند.

این آمار نشان می‌دهد که سوییچ ممکن است حداقل از فروش کنسول گیم بوی عبور کند. از طرفی با اینکه این کنسول تا فروش فوق‌العاده‌ی نینتندو دی‌اس راهی طولانی در پیش دارد اما هیچ چیز غیرممکن نیست. با این حال، به نظر می‌رسد که این شرکت انتظار دارد که سال ۲۰۲۲ میلادی به دلیل کمبود مداوم تراشه‌ها، فروش کنسول‌ها با چالش بیشتری همراه باشد. در ماه نوامبر، نینتندو اعلام کرد که تولید نینتندو سوییچ را ۲۰ درصد کاهش داده است. در واقع این کمپانی برنامه‌ریزی کرده بود که حداقل ۳۰ میلیون دستگاه تا مارس سال جاری در بازار عرضه شود اما با کاهش ۲۰ درصدی آن را به ۲۴ میلیون واحد کاهش داد. طبق گزارش‌های جدید این تعداد حتی قرار است دوباره کاهش پیدا کند و به ۲۳ میلیون دستگاه برسد.

بازی های سوییچ

صرف نظر از این، آخرین آمار فروش سوییچ جای تحسین زیادی دارد. طبق آمار منتشر شده، این کنسول سریع‌تر از هر کنسول دیگری به فروش ۱۰۰ میلیونی رسیده است. بدون شک عرضه‌ی بازی‌های انحصاری باکیفیت در سال‌های اخیر یکی از دلایل اصلی فروش این کنسول بوده است. در کنار آمار فروش کنسول‌ها، نینتندو همچنین آمار فروش بسیاری از بازی‌های انحصاری خود را منتشر کرده است که در ادامه می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

بازی آمار فروش به میلیون
ماریو کارت ۸ دلوکس ۴۳٫۳۵
Animal Crossing: New Horizons ۳۷٫۶۲
Super Smash Bros. Ultimate ۲۷٫۴۰
The Legend of Zelda: Breath of the Wild ۲۵٫۸۰
Pokémon Sword and Shield ۲۳٫۹۰
سوپر ماریو ادیسی ۲۳٫۰۲
سوپر ماریو پارتی ۱۷٫۳۹
Pokémon Let’s Go Pikachu/Eevee ۱۴٫۳۳
Pokémon Brilliant Diamond/Shining Pearl ۱۳٫۹۷
Ring Fit Adventure ۱۳٫۵۳

گفتنی است که کنسول نینتندو سوییچ در سال گذشته پرفروش‌ترین کنسول در ایالات متحده بود. از طرفی ۲۰۲۱ برای کنسول‌های بازی سال عجیبی بود. در این سال علاوه‌بر نینتندو، کمپانی‌های سونی و مایکروسافت هم به دلیل کمبود مداوم تراشه، در برآورده کردن تقاضا برای کنسول‌های نسل جدید با مشکل مواجه شدند. مشکلی که همچنان برقرار است و امیدواریم به‌زودی حل شود.

منبع: GameInformer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما