بازی‌های انیمه‌ای برتر: Doraemon Story of Seasons

۱۳ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Doraemon

تعطیلات نوروز بهترین زمان برای پیچاندن رفقا و بازی کردن است، در نتیجه ما هم مثل چند سال گذشته تصمیم گرفتیم تا در قالب مجموعه مطالب مختلفی، هر روز چند بازی برایتان معرفی کنیم. با این حال، به غیر از بازی‌، زمان کافی برای تماشای فیلم و مجموعه‌های بلند هم وجود دارد. چه بهتر که این دو را کنار هم قرار دهیم و بازی و سریال یک مجموعه را با هم تجربه کنیم. در همین راستا، می‌خواهیم در سری مطالب «بازی‌های انیمه‌ای برتر»، بازی‌های بسیار خوبی که از روی انیمه‌های معروف و بزرگ ساخته شده‌اند را به شما معرفی کنیم. می‌توانید تعطیلات نوروز را به دیدن این انیمه‌ها و تجربه‌ی بازی‌هایشان بپردازید. هزاران بازی با اقتباس از انیمه‌ها در تاریخ ساخته شده‌اند، اما در این سری سراغ بازی‌هایی رفته‌ایم که روی پلتفرم‌ها و کنسول‌‌های امروزی اجرا شوند و مشکلی در پیدا کردنشان نداشته باشید.

انیمه منحصرا به سبک اکشن ختم نمی‌شود. در اصل انیمه سبک‌های بسیاری داشته که در بسیاری از آن‌ها خبری از خشانت نیست. «دورائمون» (Doraemon) یکی از این‌ها است. یک عنوان شاد و مفرح که برای گذراندن زمان بسیار خوب است. در اصل این عنوان چیزی نیست که بتوان از آن یک بازی ساخت. با اینحال خلاقیت سازندگان بازی دورائمون: داستان فصل‌ها بسیار ستودنی است. به دلیل اینکه توانستند از این انیمه یک بازی بسازند!

بازی دورائمون در اصل به سبک استراتژی است. این بازی یک شبیه‌ساز کشاورزی و به همین دلیل یک عنوان به‌شدت آرامش‌بخش است. شاید بتوان گفت که این بازی Stardew Valley در دنیای انیمه است. همه کاراکترها هم آشنا بوده و طرفداران این انیمه قطعا از بازی داستان فصل‌ها لذت خواهند برد. شما باید در این بازی در شهر بگردید، ابزار مختلف بخرید و شروع به کشاورزی کنید. هیچ استرسی وجود ندارد. به دلیل اینکه باختی در بازی داستان فصل‌ها وجود ندارد.

کاراکترهای مختلف در شهر پراکنده شده و شما باید آن‌ها را یافته و به آن‌ها کمک کنید. در اصل کشاورزی تنها کاری نیست که شما در این بازی انجام می‌دهید. بلکه می‌توانید در شهر گشته کارهای مختلف را انجام دهید. از کمک به افراد مختلف تا انجام مأموریت‌های هیجان‌انگیز اعمال بسیاری در شهر ناتورا (Natura) وجود دارند. شرکت سازنده تمام تلاش خود را کرده تا این بازی خسته کننده نباشد. با این حال به دلیل گیم‌پلی یکنواخت امکان دارد که در میانه راه آن را کنار بگذارید.

از نظر منتقدین هم این بازی یک عنوان متوسط است و هیجان چندانی ندارد. با این حال بازی داستان فصل‌ها بیشتر برای استراحت کرده شما و تحربه کمی آرامش است. یک عنوان بدون خشونت، بدون جنگ و البته آرام. چیزی که در دنیای امروزه بسیار به آن احتیاج داریم.

نام بازی: Doraemon: Story of Seasons
تهیه‌کننده: Bandai Namco Entertainment
سازنده: Marvelous
سبک: شبیه‌سازی، استراتژی
پلتفرم: پلی‌استیشن ۴، نینتندو سوییچ، کامپیوتر

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه