بازی‌های انیمه‌ای برتر: Dragon Ball Fighter Z

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
بازی Dragon Ball FighterZ

تعطیلات نوروز بهترین زمان برای پیچاندن رفقا و بازی کردن است، در نتیجه ما هم مثل چند سال گذشته تصمیم گرفتیم تا در قالب مجموعه مطالب مختلفی، هر روز چند بازی برای‌تان معرفی کنیم. با این حال، به غیر از بازی‌، زمان کافی برای تماشای فیلم و مجموعه‌های بلند هم وجود دارد. چه بهتر که این دو را کنار هم قرار دهیم و بازی و سریال یک مجموعه را با هم تجربه کنیم. در همین راستا، می‌خواهیم در سری مطالب «بازی‌های انیمه‌ای برتر»، بازی‌های بسیار خوبی که از روی انیمه‌های معروف و بزرگ ساخته شده‌اند را به شما معرفی کنیم. می‌توانید تعطیلات نوروز را به دیدن این انیمه‌ها و تجربه‌ی بازی‌هایشان بپردازید. هزاران بازی با اقتباس از انیمه‌ها در تاریخ ساخته شده‌اند، اما در این سری سراغ بازی‌هایی رفته‌ایم که روی پلتفرم‌ها و کنسول‌‌های امروزی اجرا شوند و مشکلی در پیدا کردنشان نداشته باشید.

در سبک بازی‌های انیمه‌ای عناوین فایتینگ (Fighting) بسیاری وجود دارند. در این میان تعدادی از عناوین بسیار عالی و تعدادی هم بد هستند. پس باید از میان آن‌ها انتخاب کرد. یکی از عناوین به شدت محبوب بازی دراگون بال فایتر زی است. این بازی بر اساس انیمه‌ای به نام دراگون بال زی (Dragon Ball Z) ساخته شده که اکشن بسیار زیبایی دارد. در اصل در انیمه اکشن و ضربات بسیار خوب نشان داده می‌شوند. حال اگر این زبان طراحی وارد دنیای بازی‌های ویدئویی شود، بسیار مهیج خواهد بود.

بازی دراگون بال زی در سبک فایتینگ است. یکی از محبوب‌ترین‌ها هم هست. سبک مبارزه در این بازی با چیزی که در مورتال کمبت (Mortal Kombat) هست، شباهت دارد. یعنی بیشتر حالتی دو بعدی داشته و محور حرکتی کاراکتر به دو طرف صفحه است. با اینحال از لذت آن ذره‌ای نکاسته و بسیار لذت بخش است. از لحاظ داستانی همانطور که قبلاً گفته شد، داستان این بازی مکمل انیمه است. با اینحال یک داستان غنی داشته و چیزی میان دو آرکا (قسمت‌های یک مانگا (Manga)) Universe 6 و Future Trunks است. طرفداران این انیمه به طور کامل در جریان آن هستند. شخصیت اصلی اندروید ۲۱ بوده که در ابتدا یک انسان عادی است. سپس تبدیل به یک اندروید شده و اندروید ۱۶ را زنده می‌کند. در ادامه به مبارزه و مقابله با دشمنان خود می‌پردازند.

همانطور که گفتیم اکشن در انیمه بسیار قوی است. دراگون بال فایتر زی نیز از این قاعده مستثنی نیست. ضربات به شدت قوی و کوبنده برخورد می‌کنند و انیمیشن بازی نیز بسیار روان و جذاب است. در عین حال کاراکترهای بسیار زیادی از انیمه داخل این بازی هستند. دلیلش هم کاملاً مشخص است به دلیل اینکه یک اقتباس دقیق از دراگون بال زی است. این بازی در سال ۲۰۱۸ عرضه شد و از نظر منتقدان نیز بسیار خوب بود. از لحاظ فروش نیز بسیار موفق عمل کرده و یک تجربه بسیار خوب را در اختیار کاربران قرار داد. اگر طرفدار دراگون بال زی هستید حتماً این بازی را امتحان کنید. از طرفی اگر از طرفداران سبک فایتینگ هستید، این بازی یک حالت جدید را در این سبک به شما نشان خواهد داد. حالتی که قطعاً از آن لذت خواهید برد.

نام بازی: Dragon Ball FighterZ
تهیه‌کننده: Bandai Namco Entertainment
سازنده: Arc System Works
سبک: مبارزه‌ای
پلتفرم: پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، کامپیوتر، نینتندو سوییچ

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما