۱۳۲ ایده‌ی عالی برای خرید عیدی در نوروز ۱۴۰۳ به پیشنهاد دیجی‌کالا مگ

۲ اسفند ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳۹ دقیقه
132 ایده‌ی عالی برای خرید عیدی در نوروز 1403 به پیشنهاد دیجی‌کالا مگ

وقتی به اسفند ماه می‌رسیم کم کم عطر بهار از همه جا به مشام می‌رسد و آماده‌ی رسیدن سال نو می‌شویم. نوروز یکی از جشن‌های باستانی ایرانی است که هر سال با فرارسیدن بهار جشن گرفته می‌شود. رسوم مربوط به این جشن بزرگ مختلف است، از خانه تکانی و مراسم چهارشنبه سوری قبل از عید،‌ تا عید دینی‌ها و عیدی گرفتن و دادن‌ها و طبیعت نشینی در روز سیزده به در. قدیم‌ترها پدربزرگ و مادربزرگ به عنوان عیدی چند اسکناس نو و تا نخورده از لای قرآن به فرزندان و نوه‌هایشان می‌دادند تا برکت کیف پولشان در آن سال باشد. اما این روزها عیدی گرفتن و دادن کمی پرهیجان‌تر شده است.

افراد برای اعضای خانواده‌شان، دوستان، همکاران و حتی افرادی که تازه عضو خانواده‌ی آن‌ها شده‌اند هم عیدی می‌گیرند. این عیدی گرفتن هم فقط به چند اسکناس نو خلاصه نمی‌شود. برای هر کسی براساس سلیقه و نیاز او هدیه‌ای دوست داشتنی می‌خرند تا هم از گرفتنش خوشحال شود و تمام مدتی که از آن استفاده می‌کند به یاد آن‌ها باشد. البته که خرید عیدی برای افراد مختلف کمی سخت است اما نگران نباشید، چون ما در دیجی‌کالا مگ تصمیم گرفته‌ایم برای خرید عیدی ۱۴۰۳ کنارتان باشیم.

در این مطلب لیستی از هدایای مناسبی که می‌توانید برای افراد مختلف به عنوان عیدی بخرید معرفی شده‌اند. شما می‌توانید براساس بودجه‌تان، سلیقه‌ی شخص هدیه گیرنده و نسبتی که با او دارید یکی از این هدایا را انتخاب کرده و به راحتی سفارش دهید. چیزی به سال نو باقی مانده، پس بهتر است وقت را هدر ندهیم به سراغ لیست عیدی‌ها برویم.

تاریخچه‌ی مختصر نوروز

تاریخچه نوروز باستانی ایرانی

نوروز کهن‌ترین جشنی است که در ایران برگزار می‌شده و تا امروز هم به همان شکل برگزار می‌شود. تاریخ‌نویسان قدمت جشن نوروز را به زمان بابلی‌ها نسبت می‌دهند و می‌گویند از آن زمان دو جشن بزرگ در ایران زمین برگزار می‌شده، جنش شروع بهار و جشن شروع پاییز. در طول قرن‌ها برگزاری جشن پاییز تقریبا از یاد رفته ولی نوروز همچنان باقی است.

لحظه‌ی تحویل سال دقیقا با لحظه‌ی اعتدال بهاری برابر است و در آن روز طول روز و شب با هم برابر می‌شود. جالب است بدانید که جشن نوروز از طرف یونسکو به عنوان میراث فرهنگی و معنوی بشر با نام «روز بین‌المللی نوروز» ثبت جهانی شده است. کلمه‌ی نوروز از فارسی میانه (nwklwc) و برگرفته از عبارت novaka raocah در زبان اوستایی است.

اعتدال بهاری

روشی هم که برای تعیین روز اول فروردین به کار می‌رود به این شکل است که اگر تحویل سال، یا همان لحظه‌ی اعتدال بهاری، قبل از ظهر باشد همان روزِ تحویل سال روز اول فروردین است. اما اگر لحظه‌ی تحویل سال بعد از ظهر باشد، فردای آن روز اولین روز فروردین محسوب می‌شود.

انگلبرت کمپفر، پزشک و طبیعی‌دان اهل آلمان، در دوران شاه سلیمان صفوی به ایران سفر کرده و درباره‌ی نوروز نوشته است: «نوروز از آداب و رسوم ایرانیان قدیم به جا مانده است و هنوز هم بزرگ‌ترین و درخشان‌ترین جشن ایرانیان به شمار می‌رود. همه در این روز لباس نو می‌پوشند. دوستان و آشنایان به دیدن یکدیگر می‌روند، مهمانی‌ها برپا می‌شود و به تفریح می‌پردازند.»

لحظه تحویل سال ۱۴۰۳

چهارشنبه ۱ فروردین – ساعت ۶ و ۳۶ دقیقه و ۲۶ ثانیه

هفت‌سین، هدیه‌ای از زمین برای انسان

هفت سین عید 1402 Tabletop with Haft-seen elements for Nowruz: sonbol (hyacinth), sabzeh (grass), seeb (apple), somaq (sumac powder), seer (garlic), serkeh (vinegar), goldfishes, flowers hyacinths, coins, burning candles, painted eggs and mirror

سفره‌ی هفت‌سین یکی از عناصر و نمادهای نوروز است. سفره‌ی نوروزی به این شکل از دوران قاجار شکل گرفته و نام هفت‌سین بر آن گذاشته شد. قبل از آن و از دوران بابلی‌ها، سفره‌ی نوروزی شامل یک سفره‌ی سفید بود که در قسمتی از خانه پهن می‌شد و روی آن خوراکی‌ها همراه با نمادهایی گذاشته می‌شد که نشانه‌ی بهار بودند. هر کدام از نمادهایی هم که روی این سفره قرار می‌گرفت با یکی از ایزدان کهن، که ریشه در طبیعت داشتند، مرتبط بود. بعد از برگزاری مراسم آئینی نوروز هم مُغ یا بزرگ خاندان خوراکی‌هایی که روی سفره چیده شده بود را بین مردم پخش می‌کرد تا بخورند.

از دوران قاجار به بعد سفره‌ی هفت‌سین شکل گرفت و در آن ۷ نماد که با حرف «س» شروع می‌شوند در کنار خوراکی‌هایی که برای پذیرایی از مهمان آماده شده بودند قرار گرفت. هفت نماد سفره‌ی هفت سین و معنای آن‌ها به شرح زیر است:

 • سیر: قناعت پیشگی و مناعت طبع، سلامتی
 • سماق: شادی و سلامتی در زندگی، مزه‌ی زندگی
 • سمنو: برکت زمین
 • سکه: رزق و روزی
 • سرکه: پاکی و پاکیزگی، باطل کردن سحر و جادو
 • سنجد: عشق و محبت
 • سبزه: شادابی و خرمی در طول سال

در بعضی از سفره‌های هفت‌سین یک سیب هم قرار داده می‌شود که نشان از تندرستی و سلامتی در طول سال است. زرتشتیان این سفره را به صورت «هفت شین» و بعضی از نقاط استان فارس هم «هفت میم» می‌چینند. سفره‌ی هفت‌سین در افغانستان «هفت میوه» نام دارد و در آن کشمش سبز و قرمز، آجیل چهار مغز، بادام، پسته، زردآلو و سنجد قرار داده می‌شود.

در کنار این نمادها آینه، شمع یا شمعدان، قرآن، دیوان حافظ، گل سنبل، ماهی قرمز، تخم‌مرغ رنگی، نان سنگک، گلاب، یک کاسه آب که در آن مرکباتی مثل نارنج قرار دارد، شاخه‌های بیدمشک، سبزی خوردن و ساعت هم روی سفره‌ی هفت‌سین قرار داده می‌شود.

رسم عیدی گرفتن

رسم و رسوم باستانی عیدی گرفتن در نوروز ایرانی

رسم عیدی دادن به زمان هرمز دوم بازمی‌گردد. از آن زمان دادن سکه به عنوان عیدی در زمان تحویل سال بین مردم متداول شد و این رسم تا امروز هم پابرجاست. این رسم در ایران به شکل اسکناس‌های نو لای قرآن که پدر و مادرها یا پدربزرگ و مادربزرگ‌ها بعد از تحویل شدن سال نو به فرزندان و نوه‌های خود می‌دادند هنوز هم دیده می‌شود. اما در دهه‌های گذشته این رسم جذابیت و هیجان بیشتری پیدا کرده و افراد به عنوان عیدی، هدایایی برای یکدیگر می‌خرند.

پیشنهاد دیجی‌کالا مگ برای عیدی امسال

لیست خرید عیدی

انتخاب هدیه‌ی مناسب برای افراد مختلف گاهی سخت و گاهی هم خیلی آسان  است. مثلا خرید عیدی برای مادر یا برای دوست کار چندان سختی نیست اما وقتی قرار است برای آقایان یا همکاران هدیه بخرید کار کمی سخت می‌شود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا لیستی از پیشنهادات مناسب برای عیدی را در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید به راحتی یک عیدی مناسب را بخرید و اطرافیان و عزیزانتان را با آن خوشحال کنید.

عیدی‌های پیشنهادی ما در دسته‌های فرهنگی،‌ تکنولوژی، سبک زندگی و بازی‌ها تقسیم می‌شوند. شما می‌توانید با زدن روی نام هر هدیه‌ای که تصمیم به خرید آن دارید، به صفحه‌ی همان کالا در فروشگاه دیجی‌کالا رفته و به آسانی آن را سفارش دهید. همچنین کتاب‌هایی که معرفی شده‌اند هم می‌توانید از فیدیبو خریداری کنید هم نسخه‌ی کاغذی آن را از بخش کتاب‌های چاپی سفارش دهید.

خرید عیدی برای مادر

خرید عیدی برای مادر

عیدی فرهنگی

 • کتاب جزء از کل: این کتاب یک اثر کلاسیک مدرن است که در سال ۲۰۲۰ پدیده‌ی ادبیات استرالیا شد. این رمان طولانی و فلسفی آنقدر سرگرم‌کننده است که در حین خواندن آن اصلا احساس نمی‌کنید که کتاب فلسفی می‌خوانید.
کتاب جزء از کل اثر استیو تولتز نشر چشمه
 • دیوان اشعار فروغ فرخزاد: فروغ فرخزاد شاعری است که قلمی نرم اما تاثیرگذار داشت که با هر کلمه روح مخاطب را هدف قرار می‌دهد. این شاعرِ عاشقانه‌ها در تصادفی در بهمن سال ۱۳۴۵ از دنیا رفت اما تا امروز در لابه‌لای لحظات پراحساس ما زنده است.
کتاب شعر زمان ما اثر فروغ فرخزاد نشر نگاه
 • کتاب شیر تلخ: البف شافاک، نویسنده‌ی ترک تبار، در این اثر خود هم شاهکاری آفریده که در این اثر اجتماعی – خانوادگی‌اش هم مخاطب را میخکوب می‌کند. خواندن این کتاب می‌تواند خاطراتِ تجربه نکرده اما زیبایی در ذهن مخاطب از خود باقی بگذارد.
کتاب شیر تلخ اثر الیف شافاک
 • رومیزی قلمکار: قلمکاری یکی از هنرهای دستی اصیل اصفهان است. وقتی یک رومیزی قلمکاری روی یک میز پهن می‌شود بدون هیچ تلاشی ارزش هنری فضا بیشتر می‌شود و حس‌وحال گرم و صمیمی در اطراف آن جریان پیدا می‌کند.
رومیزی قلمکار ممتاز اصفهان اثر عطریان طرح ترنج قرمز مدل G147
 • آینه دست‌ساز: کارهای دست‌ساز همیشه ارزشمند هستند. فرقی ندارد یک آینه‌ی کوچک باشد یا آینه‌کاری‌های سنتی دیوار عمارت‌های قدیمی. وقتی یک وسیله‌ی دست‌ساز را هدیه می‌دهید نه‌تنها از یک هنرمند حمایت می‌کنید، بلکه به مادرتان هم این پیغام را می‌دهید که ارزش او هم مثل یک اثر هنری دست‌ساز قابل اندازه‌گیری نیست.
آیینه چوبی کارکیا طرح انار کد W26
 • آلبوم موسیقی شهنوازان: این آلبوم شامل آثار هنرمندان به‌نامی مثل جلیل شهناز، حبیب‌الله بدیعی، فرهنگ شریف و پرویز یاحقی است. گوش سپردن به قطعات این آلبوم می‌تواند روح را پرواز دهد و شک نکنید که مادرات از دریافت آن به عنوان عیدی حتما خوشحال خواهد شد.
آلبوم موسیقی شهنوازان مجالس یکم تا دهم اثر جمعی از نوازندگان نشر آوای باربد

عیدی زیبایی و سلامت

 • ست برس پاکسازی پوست: در این ست ۳ سری مختلف وجود دارد که می‌تواند تمام بخش‌ها و منافذ پوست را به خوبی شست‌وشو داده و پاکسازی کند. از این دستگاه زیر دوش حمام هم می‌توانید به راحتی استفاده کنید.
ست فیس براش صورت تاچ بیوتیTB14838
 • ادو پرفیوم نیفتی: این ادو پرفیوم ۱۰۰ میلی‌لیتر حجم دارد. نت عطر این ادو پرفیوم به ترتیب بادام و قهوه، دانه‌ی تونکا و کاکائو، گل مریم و یاسمین است و در کل جزو رایجه‌های گرم و شیرین شرقی به حساب می‌آید.
ادو پرفیوم زنانه نیفتی مدل گود گرل حجم 100 میلی لیتر
 • کیف کراس بادی زنانه: این کیف از جنس چرم طبیعی و پلی اورتان ساخته شده و به راحتی با یک بند روی شانه قرار می‌گیرد. ابعاد آن به شکلی است که به راحتی می‌تواند همراه فرد باشد و آنقدر با کیفیت است که یک عمر کار می‌کند.
ساک ورزشی سالومون مدل PROLOG-25
 • نیم‌ست طلا ۱۸ عیار طرح گندم: طلا همیشه انتخاب خوبی برای هدیه دادن به مادران است. این نیم‌ست زیبا به شکل خوشه‌های گندم است و می‌تواند انتخاب خوبی به عنوان عیدی باشد.
نیم ست طلا 18 عیار زنانه دُرج طرح گندم مدل DS11

عیدی دیجیتال

خرید یک گوشی موبایل به عنوان عیدی برای مادر، انتخاب خوبی است. یک گوشی هوشمند عالی برای اینکه عکس‌های خانواده را در آن نگه دارد، از طریق شبکه‌های اجتماعی با خانواده در ارتباط باشد،‌ در هر زمانی به اینترنت دسترسی داشته باشد و از همه مهم‌تر، در هر زمانی بتوانید با او در تماس باشید و از حال و احوالش خبر بگیرید.

با خرید یک هدفون بی‌سیم به عنوان عیدی برای مادرتان می‌توانید به او این امکان را دهید که در حین انجام کارهایش با تلفن هم صحبت کند. یا وقتی در خیابان است بدون نگرانی از افتادن و آسیب دیدن موبایل خود، از آن استفاده کند.

عیدی سرگرم‌کننده

اگر فکر کرده‌اید که مادرتان علاقه‌ای به بازی ندارد سخت در اشتباه هستید. از کنسول‌های بازی تا بازی‌های فکری می‌تواند در لیست علاقه‌مندی‌های مادر شما قرار داشته باشد. پس برای خرید عیدی کلیشه‌ها را کنار بگذارید یک هدیه‌ی متفاوت بخرید.

اگر دوست دارید آرامش مادر عزیزتان بیشتر باشد، یک فیجت ضداسترس برای او بخرید تا هر وقت نگران موضوعی است، با کمک آن از نگرانی و اضطراب خود کم کند. این فیجت‌ها به راحتی در کیف‌های دستی هم جا می‌شوند و می‌توانند آن را همه جا با خود به همراه داشته باشند.

خرید عیدی برای پدر

خرید عیدی برای پدر

عیدی فرهنگی

 • کتاب صلحی که همه‌ی صلح‌ها را بر باد داد: این کتاب سرنوشت امپراتوری عثمانی است که توسط دیوید فرامیکن، مورخ آمریکایی، در سال ۱۹۸۹ نوشته و در آن از فروپاشی امپراتوری عثمانی و شکل‌گیری خاورمیانه‌ی معاصر نوشته است.
کتاب صلحی که همه ی صلح ها را بر باد داد اثر دیوید فرامکین
نشر ماهی
 • کتاب دو قرن سکوت: عبدالحسین زرین‌کوب در کتاب دو قرن سکوت درباره‌ی سرگذشت ایران در دو سده‌ی نخست بعد از سلطه‌ی اعراب مسلمان نوشته است و برای اولین بار در سال ۱۳۳۰ منتشر شده است.
کتاب دو قرن سکوت اثر عبدالحسین زرین کوب انتشارات سخن
 • کتاب خاطرات اسدالله علم: امیر اسدالله علم نزدیک‌ترین فرد به محمدرضا پهلوی بوده و در این مجموعه‌ی ۷ جلدی، خاطرات روزانه‌ی او در بین سال‌های ۱۳۴۶ تا ۱۳۵۶ منتشر شده است. او به خانواده‌اش وصیت کرده بود که اگر حکومت شاهنشاهی تغییر کرد این کتاب را منتشر کنند.
کتاب یادداشت های علم اثر اسد اله علم - 7 جلدی
 • ست لوازم اداری: اگر پدر شما اهل نوشتن است، کار اداری دارد و در خانه هم مشغول آن است یا از آن پدرهایی است که اتاق مطالعه‌ی مخصوص دارد این ست لوازم اداری می تواند انتخاب خوبی برای هدیه دادن باشد.
ست لوازم اداری رومیزی کد 802 مجموعه 8 عددی
 • خودنویس: خودنویس یوروپن با بدنه‌ی فلزی و نوک فلزی طراحی شده‌اش یک هدیه‌ی شیک، مناسب و ماندگار است. با عیدی دادن این خودنویس به پدرتان در تمام لحظات مهم او شریک می‌شوید چون هر بار که بخواهد چیزی را امضا کند به یاد شما می‌افتد.
خودنویس یوروپن مدل Ring
 • آلبوم موسیقی شجریان: در این آلبوم قطعات اجرا شده در کنسرت استاد مرحوم محمدرضا شجریان و گروه شهناز ضبط شده و شنیدن آن می‌تواند لحظاتی خوش برای شما ایجاد کند.
کنسرت محمدرضا شجریان و گروه شهناز (رندان مست - بی همزبان)

عیدی مد و زیبایی

 • ادو تویلت مردانه تردیشن مدل اینسرکشن: یکی از بهترین هدیه‌هایی که می‌توانید به پدرتان بدهید ادو تویلت یا ادکلن است. تردیشن یک ادوتویلت چهار فصل است است که رایحه‌ی خنک دارد. یک ادوتویلت عالی برای مهمانی‌های رسمی و جلسات کاری مهم.
ادوتویلت مردانه ریانه تردیشن مدل اینسرکشن حجم 100 میلی لیتر
 • ماشین اصلاح صورت فیلیپس: هدیه گرفتن ماشین اصلاح همیشه آقایان را خوشحال می‌کند. اغلب آقایان به صورت روزانه از این وسیله استفاده می‌کنند و چه چیزی بهتر از اینکه یک ماشین اصلاح جدید داشته باشند.
ماشین اصلاح موی صورت فیلیپس مدل S1121/41
 • عینک آفتابی ریبن: این عینک با فریم مستطیل خود به خوبی با تمام فرم‌های صورت‌ مردانه هماهنگ می‌شود. فریم آن از استات به رنگ هاوانا است و عدسی طوسی دارد. ضد اشعه‌ی UV است و در هر محیطی، از رانندگی تا دوچرخه‌سواری و کوهنوردی، کاربرد دارد.
عینک آفتابی ری بن مدل 1292/B1
 • کیف دستی مردانه چرمانی: یک کیف دستی ساخته شده از چرم اصل که برای استفاده با استایل‌های اسپرت تا رسمی مناسب است. ابعاد آن ۱۰×۲۰ است و موبایل هم به راحتی در آن جا می‌شود. یک بند کوچک هم دارد که می‌توان از مچ دست رد کرد تا احتمال افتادن کیف از دست را به صفر رساند.
کیف دستی مردانه چرمانی مدل GEF03

عیدی دیجیتال

خرید هدیه معمولا برای آقایان سخت است، حالا فکر کنید قرار باشد هدیه را برای پدرتان بخرید. اما وقتی به سراغ کالاهای دیجیتال و تکنولوژیکی می‌روید تمام سختی‌ها کنار رفته و انتخاب‌های بسیاری روبه‌روی خود خواهید داشت. یک گوشی موبایل، یک هدفون و یک ساعت هوشمند ترکیب خوبی به عنوان عیدی است. شما می‌توانید یکی از این‌ها را انتخاب کنید یا با خرید هر سه مورد یک ست عیدی عالی به پدر عزیزتان هدیه بدهید.

عیدی سرگرم‌کننده

حتما شما هم این صحنه را دیده‌اید که پدرتان با یکی دیگر از آقایان هم سن‌وسال خود در فامیل همیشه درباره‌ی مهارت در بازی شطرنج صحبت می‌کنند و گاهی کار به کل‌کل هم می‌رسد. خرید یک شطرنج چوبی یا خاتم‌کاری شده به عنوان عیدی هم پدرتان را بسیار خوشحال می‌کند و هم باعث می‌شود هر بار که در ایام نوروز برای عید دیدنی مهمان دارید، شاهد یکی دو دست بازی شطرنج هیجانی هم باشید.

بعضی از پدرها هنوز پسربچه‌ی کوچک درونشان را خوشحال و سرزنده نگه داشته‌اند و به ماشین‌های کوچک علاقه‌ی زیادی دارند. برای این دسته از افراد که به «ماشین‌باز» مشهور هستند هدیه گرفتن یک ماکت ماشین همیشه جذاب است و می‌تواند حسابی خوشحال‌شان کند.

خرید عیدی برای همسر

خرید عیدی برای همسر

عیدی فرهنگی

 • کتاب عاشقانه اوژنی گرانده: این کتاب یکی از شاهکارهای عاشقانه‌ی فرانسه است که در سال ۱۸۳۳ توسط بالزاک نوشته شده و از یک داستان عاشقانه در دل یک خانواده‌ی اشرافی اما خسیس روایت می‌کند.
کتاب عاشقانه ‌های کلاسیک اوژنی گرانده اثر انوره دو بالزاک
 • کتاب مثل خون در رگ‌های من: مجموعه‌ نامه‌های احمد شاملو به آیدا عاشقانه‌ای صادقانه و قدرتمند است که با خواندن آن تمام عشق عظیم بین آن‌ها را درک می‌کنید. هدیه دادن این کتاب درواقع هدیه دادن دنیایی عشق است که هرگز کمرنگ نمی‌شود.
کتاب مثل خون در رگ های من اثر احمد شاملو نشر چشمه
 • جعبه‌ی جواهرات استخوانی: یک جعبه‌ی حواهرات تذهیب کاری شده می‌تواند یک عیدی ارزشمند باشد که هم کار دست است و هم قرار است جواهرات ارزشمند همسر شما را در خود نگهداری کند. جنس آن از استخوان است و به شکل یک مکعب مستطیل ۹x4x4 ساخته شده است.
جعبه جواهر استخوانی طرح تذهیب کد 01
 • قلمدان خاتم‌کاری: قلمدان چوبی که توسط هنرمند اصفهانی، استاد مزروعی، خاتم کاری شده و ارزش آن بیشتر از یک قلمدان ساده است. اگر همسر شما اهل نوشتن است و به هنر اصیل ایرانی علاقه دارد این یک انتخاب مناسب به عنوان عیدی است.
قلمدان خاتم کاری مدل اسلیمی
 • هنگ درام: ساز نسبتا مدرن که طرفداران خاص خود را دارد. نواختن هنگ درام کار سختی نیست و با کمک ویدیوهای آموزشی موجود در اینترنت می‌توان آن را به خوبی آموخت. اگر همسر شما اهل موسیقی است و از نواختن ساز لذت می‌برد، در خرید هنگ درام به عنوان عیدی شک نکنید.
هنگ درام مدل هفت رنگ آرشا
 • دف: طرفداران موسیقی سنتی از شنیدن یا نواختن دف لذت می‌برند. دف از سازهای کوبه‌ای است که آن را در شادی و ناراحتی می‌نوازند و حال‌وهوای متفاوتی با دیگر سازهای کوبه‌ای دارد. جنس این ساز از پوست مصنوعی است و می‌توانید مطمئن باشید با خرید آن به طبیعت هم آسیب نزده‌اید.
دف مدل خورشید

عیدی سلامت و زیبایی

 • ساعت مچی ست اسکمی: یکی از بامزه‌ترین کارهایی که زوج‌ها انجام می‌دهند، استفاده از اکسسوری‌ها و لباس‌های ست است. اگر نمی‌دانید امسال عیدی چه چیزی برای همسرتان بخرید، یک ست ساعت مچی زیبا می‌تواند یک عیدی مناسب و پراحساس باشد که به او می‌دهید.
ساعت ست مچی عقربه ای مردانه زنانه با موتور ژاپن اسکمی مدل سی ال 9058
 • دستبند طلا همیشه هدیه‌ی خوبی است. فرقی ندارد خانم هستید یا آقا، یک دستبند طلای زیبا و متناسب با سلیقه‌تان می‌تواند شما را خوشحال کند. در زیر دو مدل دستبند طلای زنانه و مردانه را پیشنهاد داده‌ایم، اما اگر دوست دارید مدل‌های بیشتری را ببینید، می‌توانید بخش طلا و جواهرات را در فروشگاه دیجی‌کالا بررسی کنید.
 • ماساژور برقی گردن: چه چیزی بعد از یک روز کاری سخت می‌چسبد؟ بله ماساژ! همیشه یک ماساژ ملایم و عالی گردن می‌تواند خستگی چندین ساعت کار کردن با کامپیوتر، انجام کارهای هنری یا حتی رانندگی را از بین ببرد. پس چه چیزی بهتر از یک ماساژور برقی گردن که امسال به همسر عزیزتان به عنوان عیدی هدیه بدهید.
ماساژور برقی گردن مدل HX-5880

عیدی دیجیتال

گوشی موبایل و گجت‌های هوشمند اولین و بهترین انتخاب در بین کالاهای دیجیتال به عنوان هدیه است. همسرتان همیشه از داشتن یک گوشی جدید خوشحال می‌شود. اگر هم می‌خواهید حسابی سنگ تمام بگذارید، یک ساعت هوشمند هماهنگ با آن گوشی بخرید تا یک ست عالی هوشمند را به او هدیه بدهید.

شارژر همراه، یا همان پاوربانک، یکی دیگر از هدیه‌های مناسبی است که می‌توانید به همسرتان بدهید. با خرید این عیدی دیگر مطمئن هستید که موبایلش هیچ وقت خاموش نمی‌شود و نگران او نخواهید شدد.

از قدیم گفته‌اند که بهترین هدیه کتاب است. حالا که تکنولوژی پیشرفت کرده است شما می‌توانید به جای خرید یک کتاب، یک کتابخانه‌ی بی‌نهایت به همسرتان هدیه بدهید. بله، با خرید یک کتابخوان می‌توانید یک کتابخانه به وسعت تمام انتشارات فعلی و قدیمی به او هدیه بدهید تا همیشه به هر کتابی که دوست دارد دسترسی داشته باشد.

عیدی سرگرم‌کننده

یکی دیگر از راه‌های وقت گذراندن با همسر، یک دست بازی پلی‌استیشن عالی است. ساعت‌هایی که مشغول بازی هستید می‌توانید مثل روزهای کودکی حسابی کل‌کل کنید و خوش بگذرانید. پس فکر می‌کنیم خرید یک کنسول بازی نه‌تنها هدیه‌ای مناسب برای همسرتان است، بلکه هدیه‌ی خوبی هم برای خودتان به شمار می‌رود. چون قرار است سال‌های سال با هم بازی کنید.

اگر کنسول بازی دارید، پس خرید یک اکسسوری تکمیل کننده‌ی کنسول می‌تواند عیدی خوبی باشد. هدست مخصوص بازی انتخاب مناسبی به عنوان هدیه است. صدای عالی می‌تواند هیجان بازی را هم بالا ببرد.

هدست سونی مدل PULSE 3D مخصوص پلی استیشن 4 و 5

بازی‌های فکری و رومیزی بهانه‌ی خوبی برای وقت گذراندن با همسر است. همچنین در تمام مهمانی‌ها شما و مهمانان را حسابی سرگرم می‌کند. پس اگر دوست دارید ساعت‌هایی را دور از موبایل و تلویزیون، با همسرتان وقت بگذرانید و سرگرم شوید، خرید یک بازی فکری انتخاب خوبی است.

بازی با لگو سن و سال نمی‌شناسد. اغلب افراد در کودکی با لگو بازی کرده‌اند پس هنوز هم در اعماق وجودشان به بازی با آن علاقه دارند. حالا اگر بتوانید با لگو یک ماشین با موتور برقی بسازید که دور خانه راه برود چقدر خوشحال می‌شوید؟ با خرید این لگو برای همسرتان تمام این شادی و غافلگیری را به او هدیه می‌دهید.

اگر دوست دارید بازی فکری، ساختنی یا پازل به همسرتان هدیه بدهید می‌توانید بخش بازی‌ها را در فروشگاه دیجی‌کالا بررسی کنید و مناسب‌ترین گزینه را برای عیدی سفارش بدهید.

خرید عیدی برای کودکان

خرید عیدی برای کودکان

عیدی فرهنگی

 • کتاب درخت دروغ: این کتاب برای سن ۱۲ سال به بالا مناسب است و داستانی جنایی – جادویی دارد که می‌تواند کودک را ساعت‌ها با خود درگیر کند.
کتاب درخت دروغ اثر فرانسیس هاردینگ
 • ماژیک کهکشانی: نوک این ماژیک‌های رنگارنگ فیبری و تخت است و می‌تواند برای علامت‌گذاری کتاب و مجله استفاده شود. همچنین برای رنگ‌آمیزی بعضی از کتاب‌های رنگ‌آمیزی هم مناسب هستند.
ماژیک علامت گذار طرح کهکشانی مجموعه 6 عددی
 • مداد رنگی: مداد رنگی، یار همیشگی کودکان است. کافی است یک بسته مداد رنگی و چند کاغذ سفید به آن‌ها بدهید تا ساعت‌ها سرگرم شوند و تخیلات خود را روی کاغذ نقاشی کنند. این مداد رنگی ۲۴ رنگ آنقدر رنگ در اختیار کودک می‌گذارد که هر چیزی را از تصورات خود بیرون کشیده و روی کاغذ طراحی کند.
مداد رنگی 24 رنگ پیکاسو مدل فلزی
 • بسته‌ی لوازم تحریر: یک بسته پر از لوازم تحریر مختلف و صورتی همان چیزی است که یک دختر بچه‌ را حسابی خوشحال می‌کند. در این بسته مداد، پاک‌کن، تراش رومیزی، تراش ساده، دفتر یادداشت، جامدادی، خط‌کش، منگنه، قیچی، گونیا و پرگار وجود دارد و همه در یک کیف طلقی قرار گرفته‌اند.
بسته لوازم تحریر دلی مدل 9610 مجموعه 15عددی
 • ملودیکا: نواختن ساز می‌تواند خلاقیت کودک را پرورش دهد. ملودیکا یک ساز ساده است که یادگیری و نواختن آن برای کودک هم ساده است و هم سرگرم کننده.
ملودیکا سوان مدل black-RT45

عیدی دکوراتیو، زیبایی و ورزشی

 • دوچرخه: بچه‌ها همیشه عاشق دوچرخه هستند. قدیم‌ترها دوچرخه به عنوان جایزه‌ای برای معدل ۲۰ پایان سال تحصیلی بود اما امروز بهانه‌های بیشتری برای هدیه دادن دوچرخه وجود دارد. عید نوروز یکی از بهترین زمان‌ها برای هدیه دادن یک دوچرخه است. فرقی ندارد قرار است برای فرزند خودتان عیدی بخرید یا برای خواهرزاده یا بردارزاده‌تان، دوچرخه همیشه بهترین هدیه‌ی دنیا برای کودکان است.
 دوچرخه شهری مدل سونیک 120032 سایز 12
 • نیم‌ست طلا دخترانه: طلا یک هدیه‌ی مناسب برای کودکان است. هم کودک از استفاده از آن خوشحال می‌شود هم یک پس‌انداز عالی برای او است که وقتی بزرگ‌تر شد می‌تواند از آن استفاده کند.
نیم ست طلا 18 عیار دخترانه مایا ماهک مدل MS0589
 • ادکلن کودک: شاید باورتان نشود اما کودکان هم ادکلن مخصوص خود را دارند. این ادکلن‌ها مواد شیمیایی کمتر و ملایم‌تری دارند و عطر تند و زننده هم ندارند. اگر به دنبال یک عیدی با قیمت مناسب و ماندگاری زیاد می‌گردید، ادکلن کودک گزینه‌ی خوبی است.
 • چراغ خواب مدل کهکشان: این چراغ خواب زیبا می‌تواند در تاریکی شب‌ها سقفف اتاق کودک را به یک آسمان پر ستاره تبدیل کند و آنقدر زیباشت که ممکن است وسوسه شوید برای خودتان هم یکی از آن‌ها بخرید.
چراغ خواب اتاق کودک مدل کهکشانی

عیدی دیجیتال

کودکان به محصولات دیجیتال علاقه‌ی زیادی دارند پس اگر یکی از آن‌ها را عیدی بگیرند تا مدت‌ها خوشحال و البته سرگرم باقی می‌مانند. در ادامه سه محصول دیجیتال که بیشترین محبوبیت را بین کودکان دارد به شما پیشنهاد داده‌ایم که بتوانید به عنوان عیدی بخرید.

هدست واقعیت مجازی سونی مدل PlayStation VR2

عیدی سرگرم‌کننده

اگر کودکی که قرار است برایش عیدی بخرید کنسول بازی دارد می‌توانید یکی از بازی‌های زیر را به عنوان عیدی بخرید. این بازی‌ها برای گروه سنی کودک و نوجوان مناسب است و می‌توانید بدون نگرانی اجازه بدهید که با آن‌ها سرگرم شوند.

اگر می‌خواهید یک عیدی متفاوت به یک کودک بدهید، یک ماشین شارژی کنترلی انتخاب خوبی است. این اسباب‌بازی می‌تواند تا ساعت‌ها او را سرگرم کند و البته راهی برای شیطنت هم برای او ایجاد کند.

ماشین شارژی مدل مرسدس بنز کد AMG GLC 63S

پرورش خلاقیت در کودکان روش‌های مختلفی دارد و یکی از آن‌ها استفاده از لگو است. او با لگو می‌تواند تخیلات خود را به صورت سه‌بعدی بسازد و همین موضوع باعث پرورش خلاقیت در کودک می‌شود.

لگو وانگه مدل LONDON EYE
۲۶ %
۹,۴۰۰,۰۰۰
۶,۹۵۶,۰۰۰ تومان

خرید عیدی برای دوست

خرید عیدی برای دوست

عیدی فرهنگی

 • کتاب تکه‌هایی از یک کل منسجم: یک کتاب روانشناختی که در حوزه‌ی ارتباطات بین فردی نوشته شده و نظر مخاطبین را حسابی به خود جذب کرده است. برای آشنایی بیشتر با این کتاب می‌توانید ویدیوی زیر را ببینید:

ویدیوی معرفی کتاب تکه‌هایی از یک کل منسجم

کتاب تکه هایی از یک کل منسجم اثر پونه مقیمی نشر بینش نو
 • کتاب تصرف عدوانی: کتابی که داستان یک عشق را روایت می‌کند. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در بازار است که جایزه‌ی آگوست را در سال ۲۰۱۳ دریافت کرده است.
کتاب تصرف عدوانی داستانی درباره عشق اثر لنا آندرشون نشر مرکز

لینک دسترسی به کتابخانه‌ی الکترونیک فیدیبو

 • جعبه‌ی منبت‌کاری: کار دست همیشه یک هدیه‌ی ارزشمند است. این جعبه‌ی چوبی مبت‌کاری شده ابعاد ۱۳x15x25 دارد که برای نگهداری جواهرات مناسب است.
جعبه منبت کاری مدل G1
 • ظرف سرو چوبی: ظروف چوبی از آن چیزهایی هستند که وجودشان برای هر خانه‌ای لازم است. این ظرف چوبی دست ‌ساز از چوب راش گرجی ساخته شده و بدون استفاده از مواد شیمیایی پرداخت شده است.
ظرف سرو چوبی گردوچ مدل ردپا کد 5000
 • سازدهنی: نواختن یک ساز می‌تواند افکار در هم پیچیده و نگرانی‌ها را از فرد دور کند و خیالات خوش را جایگزین آن‌ها کند. حالا چه بهتر که این ساز کوچک و قابل حمل باشد تا در هر مکانی امکان نواختن آن وجود داشته باشد. این هارمونیکا ۲۴ سوراخ دارد و از ترکیب فلز و پلاستیک ساخته شده است.
ساز دهنی چیمی دیاتونیک مدل GD01

عیدی دکوراتیو و زیبایی

 • چراغ خواب مدل کره‌ی ماه: اگر دوست دارید یک رویا به دوست‌تان هدیه بدهید، یک کره‌ی ماه درخشنده برایش بخرید. این چراغ خواب با چراغ LED روشن می‌شود و فقط ۳۴۹ گرم وزن دارد.
چراغ خواب طرح کره ماه کد BMK012
 • گوشواره طلا زنانه: طلا همیشه هدیه‌ی ارزشمند و جذابی است و از هر کسی به هر دلیلی هدیه بگیرید خوشحال می‌شوید. یک جفت گوشواره‌ی سبک و زیبای طلا می‌تواند عیدی زیبا و البته بسیار ارزشمند باشد که با گذشت زمان ارزش آن بیشتر هم می‌شود.
گوشواره طلا 18 عیار زنانه کانیار گالری مدل GM12
 • استند، ساج و توری گریل: اگر دوست شما اهل سفر و طبیعت‌گردی است پس حتما یک استند پخت‌وپز در دل طبیعت می‌تواند او را حسابی خوشحال کند.
منقل و ساج و توری گریل مدل camp plus
 • کوله پشتی فوروارد: کوله پشتی همیشه مورد نیاز هر کسی بوده است. فرقی ندارد برای رفتن به دانشگاه از آن استفاده می‌کنند، لپ‌تاپ‌شان را در آن می‌گذارند و به شرکت می‌روند یا برای سفر از آن استفاده می‌کنند. بالاخره کوله پشتی همیشه مورد نیاز بوده است. کوله پشتی فوروارد ظاهری ساده و شیک دارد و از جنس برزنت ساخته شده است، پس به راحتی شسته می‌شود.
کوله پشتی فوروارد مدل FCLT65018 FASHIONABLE STYLE

عیدی دیجیتال

گجت‌ها یکی از محصولات تکنولوژیک جذاب در بین مردم است. شما نمی‌توانید کسی را پیدا کنید که از یک محصول تکنولوژیک و هوشمند استفاده کند و به گجت‌ها علاقه‌ای نداشته باشد. پیشنهاد ما به شما خرید یک ساعت یا مج‌بند هوشمند است.

 • کوله پشتی لپ تاپ کد ۱۹۰۱: کوله پشتی یکی از کاربردی‌ترین مدل‌های کیف است که در هر موقعیتی و با هر استایلی می‌توانید از آن استفاده کنید. هدیه دادن یک کوله پشتی به عنوان عیدی به دوست‌تان، می‌تواند یک انتخاب مناسب باشد.
کوله پشتی لپ تاپ کد 1901 مناسب برای لپ تاپ 15.6 اینچی

عیدی سرگرم‌کننده

کنسول بازی هدیه‌ای است که هر کسی را در هر سنی خوشحال می‌کند. اگر دوست شما گیمر است یا به بازی‌های آنلاین علاقه دارد می‌توانید یکی از کنسول‌های زیر را به عنوان عیدی برای او بخرید تا در تمام روزهای سال به یاد شما باشد و از آن بهتر،‌ تمام آخر هفته‌ها با هم چند دست گیم بزنید!

کنسول بازی پرتابل دستی مدل digital game player G3

اگر نمی‌خواهید یک کنسول بازی بزرگ بخرید اما می‌خواهید حتما یک کنسول بازی هدیه بدهید، دسته‌ی بازی بک بون انتخاب مناسبی است. این دسته‌ی بازی فقط با گوشی‌های آیفون سازگار است.

دسته بازی PubG ممو مدل AK66 به همراه آستین کنترل کننده انگشت

اگر دوست شما کنسول بازی دارد پس بهتر است به سراغ گزینه‌ی بعدی بروید. یکی دو بازی خوب بخرید و به او عیدی بدهید. مطمئن باشید یک گیمر با چیزی بیشتر از چند بازی جدید خوشحال نمی‌شود.

اگر هم دوست‌تان اهل بازی نیست، اکشن فیگور شخصیت‌های سریال یا انیمه‌ی مورد علاقه‌اش را به عنوان عیدی بخرید تا همیشه وقتی به میز کارش نگاه می‌کند به یاد شما باشد.

خرید عیدی برای همکار

خرید عیدی برای همکار

عیدی فرهنگی

 • کتاب کوچک هوگا: هوگا رازهای مخفی در فرهنگ دانمارکی است که به آن‌ها کمک می‌کند خوشحال زندگی کنند.
کتاب کوچک هوگا رازهای دانمارکی خوش حال زیستن اثر مایک وایکینگ نشر کتاب مجازی
 • کتاب جایگاه ما در جهان هستی: یکی از سوالات همیشگی بشر، منشا هستی و جای است که از آن آمده است. استیون هاوکینگ در این کتاب به خوبی به این سوال پاسخ داده و نقش انسان در جهان هستی را مشخص کرده است.
کتاب جایگاه ما در جهان هستی اثر استیون هاوکینگ انتشارات کتاب کوله پشتی
 • کتاب ایکیگای: ایکیگای راز دستیابی به عمر طولانی شاد براساس آموزه‌های چینی است. با یادگیری این مفهوم و سبک‌زندگی، می‌توانید به زندگی‌تان معنا ببخشید و از لحظه لحظه‌ی آن لذت ببرید. ما قبلا این کتاب را در دیجی‌کالا مگ به صورت کامل معرفی و بررسی کرده‌ایم که می‌توانید در لینک زیر بخوانید:

کتاب ایکیگای؛ افزایش عمر به روش ژاپنی

کتاب ایکیگای اثر فرانسس میرالس و هکتور گارسیا انتشارات آیین محمود
 • روان نویس: همیشه لازم نیست برای خرید هدیه هزینه‌های سنگین بپردازید، یک ست خودکار رنگارنگ کهکشانی می‌تواند لحظات کاری همکارتان را زیبا و دلچسب کند.
روان نویس مدل هپی دی طرح کهکشانی کد 33225 بسته 10 عددی
 • لیوان چوبی کوکسا: باز هم ظرف چوبی! لیوان چوبی کوسکا یک مدل لیوان دست‌ساز شبیه به لیوان‌های سرخپوستان است که نوشیدن هر چیزی در آن دلچسب است. این لیوان از چوب گردو ساخته شده و به دلیل یک تکه بودن آن، دسته‌ای محکم دارد.
لیوان چوبی مدل کوکسا گردو طرح الماس کد AS1472

عیدی سلامت و زیبایی

 • اسپرسوساز تریم: این قهوه‌ساز کوچک، که به راحتی قابل حمل است، چهار مدل قهوه‌ی اسپرسو، موکا، ریسترتو و امریکانو تهیه می‌کند. مخزن آن کمی کمتر از ۱ لیتر گنجایش دارد و به صورت دستی قهوه آماده می‌کند. اگر همکار شما از عاشقان قهوه است حتما یک اسپرسوساز برای او هدیه بگیرید.
اسپرسو ساز تریم مدل HS-8201
 • مراقبت از پوست محدود به جنسیت نمی‌شود. آقایان و خانم‌ها باید مراقب سلامت پوست‌شان باشند تا بتوانند از بروز بیماری‌های مختلف پوستی جلوگیری کرده و ظاهری زیبا داشته باشند.
 • ماساژور بدن: همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم، هیچ چیزی بیشتر از یک ماساژ عالی بعد از روز کاری سخت به آدم نمی‌چسبد. با خرید یک ماساژور بدن برای همکارتان می‌توانید به او این پیغام را بدهید که چقدر آرامش و آسایش او برایتان مهم است.
ماساژور ریلکس اند تون مدل Spin

عیدی دیجیتال

انتخاب و خرید کالای دیجیتال برای همکاران کمی سخت است. ممکن است فکر کنید یک گجت سلامتی برای همکارتان مناسب است اما او در آن زمان نیاز به یک هدفون عالی داشته باشد. پس بهترین کار این است که یک کارت اعتباری دیجی‌کالا به او هدیه بدهید تا خودش چیزی که بیشتر از همه به آن نیاز دارد را بخرد.

عیدی سرگرم‌کننده

 • کنسول بازی پرتابل مدل آتاری دستی: یک هدیه‌ی نوستالژیک که برای بازی با آن فقط به ۲ عدد باتری نیاز دراید. این کنسول بازی به راحتی در هر کیفی جا می‌شود و می‌توانید در هر مکان و زمانی با آن بازی کنید.
کنسول بازی قابل حمل مدل Brick Game 9999
 • تابلو فارگو: اگر همکار شما اهل سریال دیدن باشد حتما با دیدن تابلویی از پوستر فیلم فارگو حسابی خوشحال خواهد شد. مطمئن باشید این تابلو همیشه در بهترین جای اتاق او قرار خواهد گرفت.
تابلو مدل فارگو fargo BL72
 • ماوس پد طرح street fighter : یک ماوس‌ پد با کیفیت می‌تواند یک عیدی کاربردی و عالی باشد. چرا عالی؟ چون همکارتان با استفاده از آن می‌تواند راحت‌تر با ماوس کار کند و در نتیجه مچ دستش خسته نمی‌شود. پس شما با هدیه دادن آن به سلامتی او اهمیت داده‌اید.
ماوس پد طرح street fighter مدل MP1599

خرید عیدی برای خودمان

خرید عیدی برای خودمان

عیدی فرهنگی

کتاب‌هایی که در این بخش به شما پیشنهاد داده‌ایم در حوزه‌ی خودشناسی، روانشناسی و شناخت جهان پیرامون و زندگی است. با خواندن این کتاب‌ها درک ناملایمت، غم و شادی، اتفاقات مختلف زندگی و سازو‌کار جهان برایتان آسان‌تر می‌شود و می‌توانید با خیالی آسوده‌تر با زندگی همراه شوید. این کتاب‌ها هم نسخه‌ی چاپی دارند که می‌توانید با زدن روی نام آن‌ها، از فروشگاه دیجی‌کالا سفارش دهید و هم نسخه‌ی الکترونیک و صوتی که در فیدیبو قابل خریداری است.

 • کتاب کتابخانه نیمه شب: داستان دختری که از زندگی فعلی‌اش بسیار ناراضی است و تصمیم به خودکشی می‌گیرد اما در یک اتفاق معجزه‌آسا می‌تواند تمام جهان‌های موازی را تجربه کند و در این مسیر، معنای زندگی را درک می‌کند.

معرفی کتاب «کتابخانه نیمه شب» در دیجی‌کالا مگ

کتاب کتابخانه نیمه شب اثر مت هیگ انتشارات کتاب کوله پشتی
 • کتاب چرا تا به حال کسی این‌ها را به من نگفته بود؟: کتابی حاوی تجربیات یک روانشناسی خبره که به شما کمک می‌کند دید متفاوتی نسبت به اتفاقات پیدا کنید.
کتاب چرا تا به حال کسی این‌ ها را به من نگفته بود ؟ اثر جولی اسمیت نشر میلکان
 • کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست: این کتاب به شما راز و رمز مواجهه با اندوه و فقدان را یاد می‌دهد و می‌گوید چطور با مشکلات فرهنگی در این حوزه مقابله کنید.
کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست اثر مگان دیواین نشر میلکان
 • کتاب تخت خوابت را مرتب کن: این کتاب نوشته‌ی یک دریاسالار بازنشسته است. شاید فکر کنید کتابی خشک و نظامی است که ارزش خواندن ندارد. اما همین کتاب کوچک با تکیه بر یک اصل ساده کمک می‌کند تا با تمام چالش‌های زندگی روبه‌رو شوید و با موفقیت از آن بیرون بیایید.

معرفی کتاب «تخت‌خوابت را مرتب کن» در دیجی‌کالا مگ

کتاب تختخوابت را مرتب کن اثر ژنرال ویلیام اچ. مک ریون

چه هدیه‌ای بهتر از موسیقی می‌توانید به خودتان بدهید؟ دو آلبوم زیر مجموعه‌ای از آثار ارزشمند موسیقی را در خود جای داده که می‌تواند لحظات مختلف شما را دلپذیرتر کند.

آلبوم موسیقی گنجینه هنر موسیقی ایران مجموعه 12 عددی
آلبوم مجموعه کامل آثار موسیقی اثر بتهون

عیدی کاربردی و بهداشتی

 • اسکوتر:روزهای بهاری وقت پیاده‌روی، دوچرخه سواری و البته اسکوتر سواری است. اسکوتر یک وسیله‌ی حمل‌ونقل کوچک اما کاربردی است که به راحتی شما را از هر نقطه به نقطه‌ای دیگر می‌برد. سواری روی آن هم بسیار لذت‌بخش است!
 • ماگ سفری نسپرسو: پیاده‌روی یا اسکوتر سواری در روزهای بهاری بدون نوشیدن قهوه و چای لذت‌بخش نیست. همچنین صبح‌ها که در مسیر شرکت هستید یا ساعت‌هایی که در جاده برای سفر می‌گذرانید هم با نوشیدن یک نوشیدنی گرم دلپذیرتر می‌شود. ماگ سفری نسپرسو با نیم لیتر گنجایش و کیفیت عالی می‌تواند همسفر خوبی برای شما باشد.
ماگ سفری نسپرسو مدل Nomad Travel Mug - Large گنجایش 0.5 لیتر
 • اسپرسوساز: اگر اهل قهوه نوشیدن هستید حتما می‌دانید که یکی دو شات اسپرسو می‌تواند روز آدم را بسازد. بعضی از دستگاه‌های اسپرسوساز می‌توانند علاوه بر قهوه اسپرسو، کافه لاته، موکا، کاپوچینو، ماکیاتو، ریسترتو، لانگو، امریکانو و کافه اوله هم برایتان آماده کند. پس با خرید یک اسپرسوساز همه فن حریف می‌توانید یک کافه‌ی حرفه‌ای را به خودتان هدیه بدهید.
 • ماسک جوان‌ساز صورت و گردن: پوست شفاف و جوان همان چیزی است که همه آرزویش را دارند. فرقی ندارد خانم هستید یا آقا، بالاخره از داشتن پوستی جوان، سالم و شفاف لذت می‌برید. این دستگاه می‌تواند تمام مراقبت‌ها و رسیدگی‌های لازم را برای پوست صورت و گردن شما انجام داده، آن را جوان و شاداب نگه دارد.
دستگاه جوانساز صورت و گردن مدل 7 رنگ

عیدی دیجیتال

 • دوربین عکاسی چاپ سریع : سفر، مهمانی، طبیعت‌گردی و هر مناسبت دیگری با گرفتن چند عکس برای همیشه ماندگار می‌شود. حالا فکر کنید که عکس‌هایتان همان لحظه روی فریم‌های زیبا و نوستالژیک چاپ شوند و بتوانید آن‌ها را در آلبوم یا ژورنال روزانه‌تان بچسبانید. دوربین عکاسی چاپ سریع به شما این امکان را می‌دهد که لحظات خوبتان را خیلی سریع ثبت کنید و به شکلی متفاوت آن‌ها را نگه دارید.
دوربین عکاسی چاپ سریع کانن مدل Zoemini C
 • گام شمار: اگر اهل ورزش و تناسب اندام هستید می‌دانید که شمردن تعداد گام‌هایی که در روز برمی‌دارید برای کالری شماری مهم است. یک گام‌شمار می‌تواند این کار را برایتان انجام دهد و شما فقط آخر شب نگاهی به آن بیندازید.
گام شمار میس فیت مدل Flash
 • هدست واقعیت مجازی: تماشای فیلم‌های سه‌بعدی، بازی در فضایی که واقعا وجود ندارد و قدم زدن در میان شخصیت‌های کارتونی و دیجیتال یک سرگرمی عالی است که هیچ وقت تکراری نمی‌شود. با خرید یک هدست واقعیت مجازی به خودتان دنیاهای جدیدی را هدیه می‌دهید.
هدست واقعیت مجازی اکولوس مدل Quest 2 128 GB
 • فیدیبوک: تا به حال فکر کرده‌اید چقدر خوب می‌شد اگر همه‌ی کتاب‌ها را در کتابخانه‌تان داشتید؟ البته نگهداری این همه کتاب کار سختی است و به فضای خیلی بززگی نیاز دارد. اما اگر خوره‌ی کتاب هستید می‌دانید که به آن‌ها نیاز دارید، پس بهتر است یک فیدیبوک برای خودتان عیدی بگیرید تا به بی‌نهایت کتاب متنی و صوتی دسترسی داشته باشید.

عیدی سرگرم‌کننده

 • ویدیو پروژکتور مینی: تماشای فیلم و سریال مورد علاقه‌‌تان همیشه لذت‌بخش است، حالا تصور کنید تصویری به بزرگی پرده‌ی سینما در خانه‌تان داشته باشید و در این حالت فیلم ببینید. یک ویدیو پروژکتور مینی می‌تواند با صرف هزینه‌ای کم، این شرایط جذاب را برایتان فراهم کند. حتی می‌توانید به هر مهمانی و سفری که می‌روید ویدیو پروژکتورتان را با خودتان ببرید تا با دوستان‌تان حسابی خوش بگذرانید.
ویدئو پروژکتور ونبو مدل T2 MAX NEW
 • دسته‌ی بازی ایکس‌باکس مایکروسافت: اگرحتی ایکس‌باکس هم ندارید می‌توانید با دسته‌ی ایکس‌باکس مایکروسافت بازی کنید. چطور؟ دسته را با کامپیوتر، لپ‌تاپ یا تلویزیون هوشمندتان‌ سینک کنید تا بتوانید خیلی از بازی‌ها را با دسته انجام دهید.
دسته بازی ایکس باکس مایکروسافت مدل Series S-X
 • دوچرخه برقی : دوچرخه‌سواری در هر فصل و مکانی می‌چسبد. اما مشکل اینجاست که وقتی بین مسیر می‌خواهید از مترو یا اتوبوس استفاده کنید نمی‌توانید دوچرخه را با خود همراه داشته باشید. همچنین اگر با قطار یا اتوبوس به سفر می‌روید نمی‌توانید دوچرخه‌تان را با خود همراه داشته باشید. اما دوچرخه‌ی برقی به راحتی تا می‌شود و می‌توانید آن را با خود در هر مکانی همراه داشته باشید. همچنین وقتی از رکاب زدن خسته می‌شوید دوچرخه با باتری کار می‌کند و مجبور به توقف نیستید.

خرید عیدی برای عید دیدنی

خرید عیدی برای عید دیدنی

یکی از رسوم زیبای ایام عید نوروز، دید و بازدید دوستان و اقوام است که با نام عید دیدنی شهرت دارد. افراد وقتی به عید دیدنی می‌روند معمولا یک گلدان کوچک، یک سبد گل یا یک جعبه شیرینی با خود به همراه می‌برند. میزبان هم با آجیل، میوه، چای تازه دم و تنقلات شیرین از مهمانان خود پذیرایی می‌کند. در آخر هم به فرزندان کوچک مهمان یا تازه عروس و داماد عیدی می‌دهد.

پاسخ به چند سوال پرتکرار

عیدی برای نوروز 1403

بهترین عیدی سال ۱۴۰۳ چیست؟

بهترین عیدی آن چیزی است که طرف مقابل شما به آن علاقه دارد و با هدیه گرفتن آن خوشحال می‌شود. فرقی ندارد یک گلدان گل آپارتمانی باشد یا زیورآلات طلا، مهم این است که با گرفتن آن خوشحال شود.

برای عیدی بازنشستگان چه چیزی مناسب است؟

شاید بهترین عیدی برای افراد بازنشسته خرید کارت هدیه یا اعتبار خرید باشد. شما می‌توانید با خرید کارت هدیه‌ی دیجی‌کالا امکان خرید هر محصولی که به آن نیاز دارند را برایشان فراهم می‌کنید.

خرید عیدی برای عروس باید چطور باشد؟

خرید عیدی برای تازه عروس سخت نیست. شما می‌توانید یک لیست از وسایلی که فکر می‌کنید به آن‌ها نیاز دارد یا به آن‌ها علاقه دارد را تهیه کنید. سپس لیست خرید عیدی برای عروس را بررسی کنید و ببینید کدام گزینه را می‌توانید بخرید. اگر هم دوست دارید به سنت‌ها پایبند باشید، یک قطعه طلا یا یک قواره پارچه‌ی اعلا به عنوان عیدی بسیار مناسب است.

خرید عیدی برای داماد سخت است؟

متاسفانه یا خوشبختانه خرید عیدی برای تازه دامادها اصلا سخت نیست. یک ساعت، یک گوشی موبایل یا یک ست کیف و کفش چرمی می‌تواند عیدی مناسبی برای آن‌ها باشید. انتخابی ساده اما کاربردی که به راحتی قابل تهیه است.

برای خرید عیدی مردانه باید به دنبال چه محصولاتی باشیم؟

در همین مطلب در بخش خرید عیدی برای پدر، لیستی از محصولاتی که می‌توانید به عنوان عیدی برای آقایان بخرید را معرفی کرده‌ایم. همچنین در بخش خرید عیدی برای دوست و خرید عیدی برای همکار هم گزینه‌ّای مناسبی برای هدیه دادن به آقایان پیدا می‌کنید.

مرور کلی

هدیه دادن همیشه راهی برای نشان دادن علاقه به طرف مقابل و همچنین ارزشمند بودن او است. چه بهانه‌ای بهتر از عید نوروز باستانی برای هدیه دادن؟ با آمدن بهار هم حال طبیعت خوب می‌شود و هم حال و هوای ما، پس چه بهتر که با عیدی دادن این حال خوب را چند برابر کرده، بر دوستی‌ها و محبت‌هایی که بین ما است تایید و تاکید کنیم. در این مطلب لیستی از پیشنهادات تیم دیجی‌کالا مگ برای خرید عیدی در اختیار شما قرار داده شده است که امیدواریم کار انتخاب هدیه را برای شما کمی آسان کرده باشد. در آخر، پیشاپیش سال نو و نوروز را به شما تبریک می‌گوییم و امیدواریم سالی پر از اتفاقات خوب در انتظارتان باشد.

منابع تاریخی نوروز: تاریخچه‌ی نوروز و عیدی، نمادشناسی هفت‌سین

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه