انویدیا از کارت‌های گرافیک RTX 4060 با قیمت پایه ۲۹۹ دلار رونمایی کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
RTX 4060

انویدیا به تازگی تعدادی از کارت‌های گرافیک جدید را رونمایی کرده که این کارت‌های سری RTX 4060 با قیمت پایه ۲۹۹ دلار به دست کاربران می‌رسند. این خانواده از سه مدل تشکیل شده و در ادامه به مشخصات آن‌ها می‌پردازیم.

کارت گرافیک RTX 4060 ارزان‌ترین مدل این خانواده است که از پردازنده‌ی گرافیکی AD107 و ۳۰۷۲ هسته‌ی CUDA بهره می‌برد. سرعت پایه‌ی این پردازنده‌ی گرافیکی به ۱.۸۳ گیگاهرتز می‌رسد و سرعت حالت Boost هم ۲.۴۶ گیگاهرتز است. انویدیا مدعی شده که این کارت گرافیک بدون در نظر گرفتن فناوری ایجاد فریم، ۱.۲ برابر سریع‌تر از مدل ۳۰۶۰ و ۱.۶ برابر سریع‌تر از ۲۰۶۰ است. در کنار پردازنده‌ی گرافیکی باید به وجود ۸ گیگابایت مموری GDDR6 هم اشاره کنیم. با توجه به بهره‌گیری از معماری جدید برای پردازنده‌ی گرافیک، کاربران از قابلیت DLSS 3 برای ایجاد فریم‌ها بهره‌مند می‌شوند.

مصرف این کارت گرافیک ۱۱۵ وات است و برای اتصال به مادربرد می‌توانید از کانکتور ۸ پین یا ۶ پین استفاده کنید. این مدل از اوایل تابستان با قیمت ۲۹۹ دلار به دست کاربران می‌رسد.

در کنار این مدل پایه، دو مدل مختلف از RTX 4060 Ti هم ارائه می‌شود که هر دو مدل دارای پردازنده‌ی گرافیکی AD106 و ۴۳۴۲ هسته‌ی CUDA هستند. سرعت پایه این پردازنده گرافیکی به ۲.۳۱ گیگاهرتز می‌رسد و حداکثر سرعت آن ۲.۵۴ گیگاهرتز است. انویدیا می‌گوید بدون در نظر گرفتن قابلیت ایجاد فریم، این کارت گرافیک ۱.۱۵ برابر سریع‌تر از ۳۰۶۰ Ti و ۱.۶ برابر سریع‌تر از ۲۰۶۰ Super است. همانطور که گفتیم این کارت گرافیک در دو مدل با مموری‌های ۸ و ۱۶ گیگابایت ارائه می‌شود. مصرف مدل ۸ گیگابایتی ۱۶۰ وات و مصرف انرژی مدل ۱۶۵ واتی به ۱۶۵ وات می‌رسد. مدل ۸ گیگابایتی این کارت گرافیک ۳۹۹ دلار قیمت دارد و مدل ۱۶ گیگابایتی با قیمت ۴۹۹ دلار به دست کاربران می‌رسد.

منبع: GSMArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما