انویدیا: کارت‌های گرافیک سری RTX 3000 تا خرداد ماه کم خواهند بود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
کارت گرافیک RTX 3000

سری جدید کارت‌های گرافیک انویدیا چند ماهی است که وارد بازار شده‌اند، اما این شرکت نتوانسته است به تقاضای بالا برای این کارت‌های گرافیک پاسخ دهد. کارت‌های گرافیک سری RTX انویدیا به ندرت با قیمت رسمی و اصلی خود پیدا می‌شوند. این طور که به نظر می‌رسد، این روند قرار است تا پایان بهار سال آینده ادامه داشته باشد.

کارت‌های گرافیک جدید انویدیا یعنی سری RTX 3000 با قیمت به نسبت پایین و عملکرد بسیار بالای خود، مخاطب و مشتری زیادی پیدا کرده‌اند. همین موضوع هم موجب کم شدن این کارت‌ها در بازار شده است؛ طوری که پیدا کردن این کارت‌ها در حال حاضر فقط از طریق بازار سیاه و با قیمت‌هایی بسیار بالاتر از قیمت اصلی، ممکن است. انویدیا به‌تازگی گفته است که در آینده‌ی نزدیک، انتظار افزایش تولید این سری جدید کارت‌های گرافیک را ندارد.

کارت گرافیک انویدیا

طی نوزدهمین کنفرانس اتصادی «جی‌پی مورگان» در حوزه‌ی تکنولوژی، مدیر مالی انویدیا درباره‌ی وضعیت تولید کارت‌های گرافیک سری جدیدشان صحبت کرده است. «کولت کرس» (Colette Kress) گفته است که آن‌ها توانایی تولید کافی کارت‌های گرافیک برای پاسخ به تقاضای خریداران را ندارند. او اضافه کرده که انتظار هم ندارند تا پایان سه‌ماهه‌ی نخست سال جدید میلادی، تفاوتی در روند تولید ببینند. طبق گفته‌ی او، در واقع نباید زودتر از ماه آوریل ۲۰۲۱ منتظر افزایش تولید کارت‌های گرافیک سری RTX 3000 انویدیا باشیم.

مدیر مالی انویدیا در این باره گفته است: «قبل از اینکه بخواهیم از تولید صحبت کنیم، باید درباره‌ی موضوع تقاضا هم حرف بزنیم. ما فروشی شگفت‌انگیز را در دوره‌ی تعطیلات تجربه کردیم. تقاضا برای بازی‌های ویدیویی بسیار فراتر از تصورات بود. معماری امپر و قابلیت ری تریسینگ موفقیتی بزرگ و واقعی برای ما هستند. تقاضا هم در همین راستا بالا رفته است و از طرف دیگر، وضعیت تولید خوبی نداریم.» او نهایتا اضافه کرد که در حال تلاش برای بهبود وضعیت تولید هستند.

کارت‌های گرافیک سری RTX 3000 انویدیا از سوی منتقدان بازخوردی شگفت‌انگیز گرفته‌اند. این کارت‌ها هم‌چنین به خاطر عملکرد بالا در مقایسه با قیمتشان، چیزی که انتظارش را پیش از رونمایی آن‌ها نداشتیم، جمعیت زیادی از گیمرها را مجذوب خود کرده‌اند.

کارت گرافیک RTX 3060

موضوع بازی‌های ویدیویی و عرضه‌ی بازی‌های جدیدی که از قابلیت‌های ری تریسینگ به زیبایی استفاده می‌کنند، مثل سایبرپانک ۲۰۷۷ را نباید دست کم بگیریم، ولی بحث ماین ارزهای دیجیتال هم بسیار مهم است. چند سال پیش هم به خاطر افزایش ماین ارزهای دیجیتال،‌ با مشکل کمبود کارت گرافیک برخورد کرده بودیم. در آن زمان، انویدیا بسیاری از فروشنده‌های کارت‌های گرافیک را مجبور کرده بود تا کارت‌های این شرکت را فقط به همراه کامپیوترهای گیمینگ یا چند قطعه‌ی گیمینگ دیگر بفروشند. انویدیا درباره‌ی دلیل کمبود کارت‌های گرافیک RTX 3000 گفته که نمی‌داند آیا خریداران، واقعا به دنبال بازی هستند یا کارت‌های گرافیک را به هدف ماین ارز دیجیتال خریداری می‌کنند.

انویدیا به‌تازگی از کارت RTX 3060 رونمایی کرده است. این کارت گرافیک، از ارزان‌ترین و قدرتمندترین کارت‌های گرافیک تاریخ انویدیا محسوب می‌شود و انتظار داریم تقاضا برای آن، بسیار بیشتر از کارت‌های دیگر سری RTX 3000 باشد.

منبع: IGN

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما