گرافیک انویدیا RTX 4070 به زودی به بازار عرضه می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
گرافیک RTX 4070

اینطور که به نظر می‌رسد، انویدیا قصد دارد کارت گرافیک قدرتمند و مورد انتظار خود یعنی RTX 4070 را زودتر از انتظار راهی بازار کند.

طبق گفته‌ی یکی از موثق‌ترین افشاگران حوزه‌ی سخت‌افزار، ظاهرا انویدیا می‌خواهد RTX 4070 را در تاریخ ۱۳ آوریل ۲۰۲۳ (۲۴ فروردین ۱۴۰۲) رسما راهی بازار کند. این اطلاعات مطابق با شایعاتی است که پیش از این هم راجع به RTX 4070 شنیده بودیم، در نتیجه می‌توان با اطمینان گفت که در تاریخ یادشده شاهد رونمایی از این کارت گرافیک خواهیم بود.

در رابطه با RTX 4070 خبرهای زیادی وجود دارد. اینطور که به نظر می‌رسد، انویدیا قصد دارد این کارت را با قیمت ۶۹۹ دلار راهی بازار کند که کاملا مشابه قیمتی است که برای RTX 3080 نسل گذشته در نظر گرفته شده بود. این کارت گرافیک باید از همان پردازشگری استفاده کند که در RTX 4070Ti به عنوان قلب تپنده ایفای نقش می‌کند. این یعنی مبتنی بر همان AD104 خواهد بود. همچنین طبق شایعات موجود، به نظر می‌رسد تعداد هسته‌های کودا در این گرافیک به ۵۸۸۸ خواهد رسید که در مقایسه با مدل تایتان، ۱۷۸۲ هسته کمتر است.

هرچند خبر خوب این است که RTX 4070 با مشخصات حافظه مشابه RTX 4070Ti راهی بازار می‌شود. این یعنی خریداران این کارت به محصولی دسترسی خواهند داشت که ۱۲ گیگابایت حافظه‌ی اختصاصی از نوع GDDR6 دارد و رابط آن هم ۱۹۲ بیتی خواهد بود. در خبری هم که پیش از این در رابطه با این کارت گرافیک منتشر شده بود خواندیم توان مورد نیاز این کارت به احتمال زیاد ۲۰۰ وات خواهد بود که این یعنی با یک کارت نسبتا کم‌مصرف اما بسیار قدرتمند طرف خواهیم بود. البته مدل تایتان این کارت به ۲۸۵ وات توان نیاز دارد.

طبق اطلاعات موجود در رابطه با توانایی سخت‌افزاری RTX 4070، این کارت گرافیک باید چیزی حدود ۲۹ ترافلاپس قدرت داشته باشد. همچنین به نظر می‌رسد پهنای باند آن هم به ۵۰۴ گیگابایت بر ثانیه برسد. در نهایت باید به این موضوع هم اشاره داشته باشیم که مدیرعامل انویدیا یک هفته‌ی دیگر قرار است توضیحاتی را در رابطه با آینده‌ی محصولات خود ارائه کند که انتظار می‌رود در آن رویداد در رابطه با سری RTX 40 هم اطلاعات بیشتری منتشر شود.

البته چون فعلا بسیاری از اطلاعات پیرامون این کارت در حد یک شایعه است، باید منتظر ماند و دید طی روزهای باقی مانده تا عرضه‌ی رسمی RTX 4070 به بازار چه خبرهای بیشتر و موثق‌تری پیرامون آن منتشر می‌شود.

منبع: Gizchinaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما