آیپد ایر جدید از نمایشگر اولد سامسونگ استفاده نخواهد کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیپد ایر اولد

بر اساس یک گزارش جدید، اپل برای نسل بعدی آیپد ایر از نمایشگر اولد ساخت سامسونگ استفاده نخواهد کرد. منابع آگاه می‌گویند این تصمیم به خاطر تک‌لایه بودن این نمایشگر یا مسائل مربوط به سوددهی یا هر دوی این موارد اتخاذ شده است.

باید خاطرنشان کنیم بیشتر نمایشگرهای اولد از نوع تک‌لایه هستند که در این ساختار پیکسل‌های قرمز، سبز و آبی یک لایه را تشکیل می‌دهند. گفته می‌شود اپل از میزان روشنایی پنل‌های اولد تک‌لایه راضی نیست و بابت طول عمر آن‌ها هم نگرانی زیادی دارد. در عوض اپل برای نسل جدید آیپد ایر قصد دارد از پنل اولد دو لایه استفاده کند. با این کار میزان روشنایی آن دو برابر می‌شود و عمر آن هم تا ۴ برابر افزایش پیدا می‌کند.

آیپد ایر اولد

در این گزارش آمده که سامسونگ فقط قادر به تولید نمایشگرهای اولد تک‌لایه است و یا توان فنی ساخت پنل‌های دولایه را ندارد یا به هر دلیلی نمی‌خواهد این کار را انجام دهد. گفته می‌شود مهم‌ترین دلیل سامسونگ برای تولید نکردن این نوع پنل‌ها، به میزان سودآوری آن برمی‌گردد. به همین خاطر تنها زمانی چنین نمایشگری را برای آیپد ایر جدید آماده می‌کند که از فروش بالا و طولانی‌مدت آن مطمئن شود.

بنا به گزارش‌های مختلف، اپل در سال ۲۰۲۲ از آیپد ایر مجهز به نمایشگر اولد رونمایی می‌کند. با این حال با توجه به اینکه سامسونگ از روند تولید این محصول خارج شده، احتمال عرضه‌ی آن در سال ۲۰۲۳ هم مطرح شده است. روی هم رفته نمایشگر اولد گران‌تر از پنل‌های LCD است و به همین خاطر در حال حاضر آیفون و اپل واچ تنها محصولات شرکت اپل هستند که از این فناوری بهره می‌برند.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما